BlogPlay.eu

Zmiany cen połączeń i wiadomości oraz zasad RWK

12.23.2022 18:18:07 · Opublikowano w PLAY news, pre-paid, prepaid

I. 24 stycznia 2023 roku zmienią się ceny połączeń, SMS i MMS do krajowych sieci komórkowych i stacjonarnych. Dotyczy to cen, które określiliśmy we wszystkich Cennikach tych ofert – za wyjątkiem tych połączeń i SMS-ów, które opisaliśmy tam jako Bezpłatne.

Nowe ceny opisaliśmy w poniższej tabeli:

USŁUGACENA ZA USŁUGĘ
Cena minuty krajowego połączenia głosowego i wideo do wszystkich krajowych sieci komórkowych i stacjonarnych (w tym w ramach Sieci Telekomunikacyjnej P4) oraz połączenia głosowego w roamingu międzynarodowym wewnątrz Strefy Euro oraz ze Strefy Euro do Polski oraz w roamingu międzynarodowym w Wielkiej Brytanii i Gibraltarze.0,59 PLN
Cena krajowej wiadomości SMS do wszystkich krajowych sieci komórkowych (w tym w ramach Sieci Telekomunikacyjnej P4) oraz wiadomości SMS w roamingu międzynarodowym wewnątrz Strefy Euro, oraz ze Strefy Euro do Polski oraz w roamingu międzynarodowym w Wielkiej Brytanii i Gibraltarze.0,39 PLN
Cena krajowej wiadomości MMS do wszystkich krajowych sieci komórkowych (w tym w ramach Sieci Telekomunikacyjnej P4), MMS na e-mail oraz wiadomości MMS w roamingu międzynarodowym wewnątrz Strefy Euro oraz ze Strefy Euro do Polski oraz w roamingu międzynarodowym w Wielkiej Brytanii i Gibraltarze0,59 PLN

II. 24 stycznia 2023 roku zmienią się zasady dotyczące kwot i ważności Doładowań w ofercie Play na Kartę Rok Ważności Konta. Nowe zasady opisaliśmy poniżej:

Kwota DoładowaniaOkres ważności połączeń wychodzącychOkres ważności połączeń przychodzących
5 PLN – 9 PLN5 dni65 dni
10 PLN – 24 PLN10 dni70 dni
25 PLN – 49 PLN30 dni90 dni
50 PLN – 99 PLN100 dni160 dni
100 PLN – 300 PLN365 dni455 dni

Od redakcji: podwyżka dotyczy wszystkich taryf na kartę, w tym stare jak np Play Fresh. Co ciekawe pierwsza taryfa w Play miała połączenia w cenie 49gr/min, więc obecna podwyżka to też znak czasów. Jeszcze ważniejsza jest zmiana w RWK. Obecnie aby mieć roczną ważność konta wystarczy doładowanie za 5 pln. Od 24 stycznia 2023 ta sama kwoata da 5 dni, a roczna będzie wymagała doładowania w wysokości 100 pln.

Źródło:

3 komentarze dla wpisu “Zmiany cen połączeń i wiadomości oraz zasad RWK”

  1. Proszę o konkrety !
    Jak sieć komórkowa daję niżej niż PLAY na okres 12 miesięcy (ważność odbioru i wysyłania) – 100 zł ??

  2. Kris, stan na początek 2023 jest taki, że jeszcze np Fakt mobile i Virgin mają ważność konta rok po doładowaniu za 5pln bez opłaty za brak aktywności.

  3. […] O styczniowych zmianach w taryfach na kartę pisaliśmy już pod tym linkiem. […]

Napisz komentarz

Redakcja serwisu Blog Play zastrzega sobie możliwość moderacji (edycja, usuwanie) komentarzy zawierających wpisy niezgodne z Polskim prawem, obrażające innych użytkowników, zawierające wulgarne czy też obraźliwe treści. Ponadto zabronione jest zamieszczanie ogłoszeń reklamowych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone komentarze będące prywatnymi opiniami użytkowników.

Zamieszczone przez użytkowników komentarze nie stanową stanowiska serwisu.