BlogPlay.eu

Telefonowanie z routera FRITZ!Box 6850 5G/LTE przez kartę SIM

08.18.2023 14:20:49 · Opublikowano w 4G LTE, Fritz!Box

FRITZ!Box 6850 5G i LTE uzyskują wraz z aktualizacją do wersji FRITZ!OS 7.56 praktyczną funkcję: telefonowanie przez numer karty SIM. Jak to działa:

Dzięki aktualizacji do wersji FRITZ!OS 7.56 router FRITZ!Box 6850 5G lub LTE może dzwonić przez podłączony telefon przy wykorzystaniu karty SIM. Wcześniej nie było takiej możliwości i konieczne było skonfigurowanie innego dostawcy Voice over IP. Po aktualizacji możesz zatem wykorzystywać do dzwonienia, na przykład przez FRITZ!Fon, numer komórkowy karty SIM.

Posiadasz już abonament komórkowy z dużym limitem danych i ryczałtową opłatą za rozmowy? W takim przypadku możesz poprzez dodanie MultiSIM do swego abonamentu wykorzystywać dane także przez router FRITZ!Box  oraz dzwonić przy użyciu przypisanego numeru komórkowego przez podłączony telefon . Przy MultiSIM w przypadku połączeń przychodzących dzwoni jednocześnie i smartfon, i telefon FRITZ!Box. Oczywiście można też wykorzystywać abonament komórkowy wyłącznie na potrzeby routera FRITZ!Box.

Nowa funkcja to nowy poziom komfortu: możesz w domu rozmawiać przez FRITZ!Fon, gdy twój smartfon się ładuje. W home office możesz korzystać z numeru komórkowego i cieszyć się optymalnym zasięgiem.

FRITZ!Box obsługuje telefonię w sieciach LTE i 5G

Aby móc korzystać z telefonii przez kartę SIM, abonament musi obsługiwać Voice over LTE (VoLTE), co jest standardem w abonamentach obejmujących internet i dane komórkowe.

Ponadto FRITZ!Box 6850 5G jest przygotowany do telefonowania w sieciach 5G standalone i dodatkowo obsługuje też Voice over New Radio (zwane VoNR lub Vo5G). Dzięki temu urządzenie końcowe nie musi w przypadku rozmowy telefonicznej przechodzić na standard LTE. Pierwsi dostawcy w Europie zapowiedzieli już udostępnienie wkrótce w swoich sieciach Voice over New Radio.

Jak to działa: konfiguracja telefonii przez kartę SIM

Otwórz interfejs użytkownika FRITZ!Box i kliknij punkt menu „Telefonia > Własne numery“. Tam wybierz opcję „Nowy numer“, a następnie „Numer telefonu komórkowego“. Wpisz teraz jeszcze w odpowiednim polu swój numer komórkowy (bez numeru kierunkowego kraju), a następnie kliknij „Zastosuj“.

...i już możesz wykonywać rozmowy telefoniczne.

Od redakcji: nowy firmware pojawił się w tym miesiącu, a wkrótce przetestujemy jak działa karta play w routerze 6850 LTE.

Źródło:

2 komentarze dla wpisu “Telefonowanie z routera FRITZ!Box 6850 5G/LTE przez kartę SIM”

  1. A to ciekawe wykorzystanie routera 🙂

  2. Korzystałem z tego routera. Działanie jest ok. Z tym 5G jest różnie. Pomimo, iż w telefonie nie mam problemu z działaniem 5G, mieszkam w dużym mieście, gdzie zasięg 5G jest bezproblemowy, to jednak router ten częściej działa na 4G.

Napisz komentarz

Redakcja serwisu Blog Play zastrzega sobie możliwość moderacji (edycja, usuwanie) komentarzy zawierających wpisy niezgodne z Polskim prawem, obrażające innych użytkowników, zawierające wulgarne czy też obraźliwe treści. Ponadto zabronione jest zamieszczanie ogłoszeń reklamowych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone komentarze będące prywatnymi opiniami użytkowników.

Zamieszczone przez użytkowników komentarze nie stanową stanowiska serwisu.