BlogPlay.eu

Wikipedia blokuje użytkowników Play

09.08.2013 10:46:49 · Opublikowano w ciekawostki, Play Online, witryna
Już po raz drugi z powodu uporczywych wandalizmów, gróźb karalnych w stosunku do innych użytkowników, licznych wypowiedzi propagujących postawy nazistowskie, gloryfikujących zbrodniarzy, obrażania innych użytkowników, używania w wypowiedziach wulgaryzmów oraz usuwania zawartości stron (zarówno w artykułach encyklopedycznych, jak i na stronach wikipedystów) dokonywanych z zakresów adresów IP przyznanych usłudze internetu mobilnego sieci Play, a także braku reakcji ze strony operatora na e-maile zwracające uwagę na tę szkodliwą działalność, została zablokowana możliwość edytowania Wikipedii przez niezalogowanych użytkowników korzystających z usług sieci Play. Pierwsza blokada została nałożona 12 lipca 2012 roku, obejmowała sieć Play oraz Orange i obowiązywała rok, do 12 lipca 2013. 19 lipca 2012 po reakcji sieci Orange odblokowano 262 144 adresów IP usługi Neostrada oraz 327 680 adresów IP usług mobilnych Orange. Łącznie zablokowanych od 19 lipca 2012 do 13 lipca 2013 pozostało 458 752 adresów IP operatora P4 sieci Play. Po raz kolejny blokada ma charakter globalny, co oznacza, że niemożliwe jest edytowanie jakiejkolwiek edycji językowej Wikipedii ani żadnego innego projektu Wikimedia z zablokowanych adresów IP bez uprzedniego zalogowania się w Wikipedii. Jeżeli uważasz, że blokada ta jest niesłuszna, jeśli chcesz złożyć skargę – poinformuj o tym operatora usług (adres do Play niżej), jako że wikipedyści wyczerpali metody walki ze wspomnianym wandalem; jeśli jednak działasz w dobrej wierze i chcesz założyć konto – skontaktuj się z administratorami i postępuj zgodnie ze wskazówkami pojawiającymi się przy próbie edycji artykułów. Zablokowana została jedynie możliwość edycji haseł, można je natomiast nadal czytać bez żadnych ograniczeń. Od redakcji: Mamy nadzieję, że Playowi wystarczy czasu i zasobów, wobec zapowiedzi wprowadzenia kolejnych nowości w ofercie,  do ukrócenia działań niektórych użytkowników.
Źródło:

12 komentarze dla wpisu “Wikipedia blokuje użytkowników Play”

 1. Bekanntmachung napisał:

  Achtung Achtung Achtung Achtung

 2. Becentmaking napisał:

  Acting Acting Acting Acting

 3. NN: tak jak można było przypuszczać jeden użytkownik ma dziwne hobby. z dużej chmury mały deszcz. oby w przyszłości Play poprawił przepływ informacji dzięki czemu reakcja byłaby szybsza.

 4. spiro: To DZIWNE HOBBY i jego motywacja najlepiej są streszczone tutaj: http://hi.wikipedia.org/wiki/user_talk:Hindustanilanguage/Archive_1#Proto-Indo-European_Dictionary Oceńcie sami.

 5. po interwencji playa na razie sprawę można uznać za zamkniętą.

 6. zamordystyka napisał:

  od bycia prześladowanym za trydencką wiarę katolicką i za praindoeuropejski język adamowy: hi.wikipedia.org/wiki/user_talk:Hindustanilanguage/Archive_1#Proto-Indo-European_Dictionary meta.wikimedia.org/wiki/Meta:Babel/Archives/2008-12#Cross-wiki_hoax.3F_Greek_letter_.22Yot.22 ( YOT to NIE jest hoax: http://www.unicode.org/alloc/Pipeline.html ) do walki z administratorami agnostykami przy pomocy metody odpłaty pięknym za nadobne

 7. ten wolapikowy “barcragujn chumb” to sciema, jednak milionowy wpis do wiki to Klan Ausran

 8. What’s up, its pleasant paragraph concerning media print, we all know media is a great source of facts.

 9. Hurrah! In the end I got a web site from
  where I know how to iin fact tak valuable information regarding my study and knowledge.

 10. Aw, this was a really good post. Taking the time and actual effort to generate a top
  notch article… but what can I say… I procrastinate a lot and don’t seem to get nearly anything done.

Napisz komentarz

Redakcja serwisu Blog Play zastrzega sobie możliwość moderacji (edycja, usuwanie) komentarzy zawierających wpisy niezgodne z Polskim prawem, obrażające innych użytkowników, zawierające wulgarne czy też obraźliwe treści. Ponadto zabronione jest zamieszczanie ogłoszeń reklamowych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone komentarze będące prywatnymi opiniami użytkowników.

Zamieszczone przez użytkowników komentarze nie stanową stanowiska serwisu.