BlogPlay.eu

Ważność konta

10.07.2011 18:39:28 · Opublikowano w ciekawostki, inne, Play Fresh, PLAY news
Na wstępie chciałbym przeprosić, że tak długo nie pojawiały się na blogu żadne nowe wiadomości. Wszystkie swoje prywatne sprawy już załatwiłem tak więc mogę wracać do pisania. W ostatniom czasie na rynku ofert pre-paid dużo uległo zmianie. Najpierwa T-Mobile z Tak-Takiem zapowiedzieli wprowadzenie rocznej ważności połączeń wychodzących na koncie. Następnie w odpowiedzi na powyższą ofertę zareagował Orange i wprowadził dwuletnią ważność konta (oferta promocyjna do dnia 5 30 listopada, później ważność wynosi 1 rok). U czwartego operatora okres ważności nie zmienił się od czasu startu oferty Fresh i nadal wynosi rok czasu. Zastanówmy się więc, czy Play powinien jakoś zareagować na wprowadzone zmiany? Wg nie musi ale na pewno dobrą zagrywką było by wprowadzenia nielimitowanej ważności konta co tak naprawdę oznaczało by usunięcie okresu ważności. Większość użytkowników i tak doładowywuje swoje konta w czasie roku czasu chociażby o kwotę 5 zł więc operator nie ucierpiał by na tym finansowo a na pewno zyskał możliwość reklamy oferty jako jedynej takiej na rynku. Co o tym sądzicie?
Źródło:

15 komentarze dla wpisu “Ważność konta”

 1. Po piewrsze oferta promocyjna w Orange (2 lata) trwa do końca listopada. Po drugie nielimitowana ważność konta powodowałaby, że numery nieużywane nie wracały by do ponownego użycia, więc UKE musiałby przyznać dodatkowe pule dostęnych numerów dla operatorów.

 2. System T-Mobile jest atrakcyjny i chyba najlepiej sie prezentuje

 3. […] więcej: Ważność konta Wpisy podobne do Ważność kontaRoczna ważność konta także w HeyahTak samo jak w TakTaku, tak […]

 4. Moim zdaniem zamiast zajmować się takimi “pierdołami” jak wydłużenie konta o 100 lat (przecież rok to kupa czasu na pewno wystarczy), powinniście jak najszybciej wprowadzić możliwość przejścia z “fresha” do “play on line”. Aktualnie nie ma takiej możliwości i wszyscy moi znajomi posiadający smartfony przechodzą do orange free na kartę ! Wy polecacie zakup startera ale to wiąże się ze zmianą nr telefonu. Pierdoły które opowiadają konsultanci w BOKU że to inna usługa i się nie da też trochę śmieszne.

  Polecacie All Inclusive Internet ale to jakaś porażka – sam przechodzę do orange jak tylko “wydzwonię” to co mi zostało na koncie.

 5. a ja nie przypilnowałem doładowania i właśnie mi się skończyła ważność konta 😉 dziwne że żadnego przypomnienia nie dostałem

 6. Nich autor sobie poczyta zasady przedłużania ważności konta w tak-taku. To żadna atrakcja. Do oferty play t-mobile daleko! Aby mieć konto ważne przez rok czasu, trzeba sporo kasy włożyć, więc nie wiem czy autor nie reklamuje już t-mobile….

 7. astralny czarodziej napisał:

  Play powinien wprowadzić roczną ważność konta w ofercie Play On line na kartę. Fresh jest ok.

 8. a ja powiem tyle… usuwam tego bloga z ulubionych, nic się tu nie dzieje a jak już to jakieś bezsensowne pseudo-artykuły, kiedyś można było się tu dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy a teraz jedno wielkie dno… a autorowi przypominam, że nie ma pojęcia “rok czasu” gdyż “rok” jest już sam w sobie pojęciem “czasu” – to takie masło maślane 😉

 9. Przede wszystkim nielimitowana ważność konta lub choćby przedłuzenie do 2 lat wyeliminowałaby rozdawnictwo starterów na siłę znane z UK powodujące sztuczne zawyżenie liczby klientów (z UK można wrócić z całą torbą wypełnioną starterami wszystkich sieci i nawet niektórych MVNO, wystarczy trochę czasu przebywać pod adresem w UK). W Play ma to miejsce choćby w promocji Fanty. W Orange z kolei można zamówić starter prepaid przez internet. Na dłuższą metę koszty by spadły.

 10. Play jako firma, która aspiruje do bycia zawsze w awangangardzie polskich telekomów powinna teraz ogłosić ważność konta do końca świata i o jeden dzień dłużej

 11. Ważność konta dłuższa od 2 lat to nieporozumienie. Nieużywane numery powinny wracać do puli a 5 zł za przedłużenie nie wydaje się jakąś wygórowaną kwotą.

 12. POnK kiedy wansosc konta minimum rok ?

 13. Dobry pomysł, aby wprowadzić nielimitowaną ważność konta. Dodatkowo powinniście poprawić jakość obsługi w OK i Salonach.

 14. Nielimitowane konta jak najbardziej tak, dlaczego ?

  *taką kartę sim można włożyć do urządzenia i sterować nim za pomocą komend sms
  * niektóre auta maja wbudowany telefon wtedy można dzwonić do kogoś na auto jak wiadomo ze akurat prowadzi

  wiem ze rok to jest dużo ale często można zapomnieć doładować te 5 zł na rok.

  Pozdrawiam

 15. Co do postulatu, że nieaktywne numery powinny wracać do puli to może ten argument byłby dobry 5 lat temu. Obecnie rynek jest przesycony telefonami i numerami, więc nie ma obawy że nowych zabraknie. A ważność konta nieograniczona jest bardzo dobra. Przykład? Ja mam abonament i darmowe rozmowy do PLAY. Kupuję więc mojej dziewczynie starter Fresh i rozmawiam z nią za darmo nie musząc pamiętać, że za miesiąc czy inny czas będzie musiała kupić nowy numer i zmieniać karty SIM. W ten sposób stabilizuje się ilość posiadaczy numerów i nie trzeba już o nic się martwić.
  Sam mam gdzieś w szufladzie kilka kart SIM Heyah tylko dlatego bo kiedyś nie zdążyłem na czas doładować konta.
  Tak więc nieograniczony czas ważności konta to dobry pomysł!

Napisz komentarz

Redakcja serwisu Blog Play zastrzega sobie możliwość moderacji (edycja, usuwanie) komentarzy zawierających wpisy niezgodne z Polskim prawem, obrażające innych użytkowników, zawierające wulgarne czy też obraźliwe treści. Ponadto zabronione jest zamieszczanie ogłoszeń reklamowych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone komentarze będące prywatnymi opiniami użytkowników.

Zamieszczone przez użytkowników komentarze nie stanową stanowiska serwisu.