BlogPlay.eu

Szybka cesja w Play

11.16.2010 0:09:49 · Opublikowano w cesja, ciekawostki, inne, PLAY news
Nobel dla tego kto wpadł na pomysł by usprawnić proces cesji w Play. Znam kilka osób dla których cała procedura była niezapomnianym doświadczeniem życiowym :) Teraz będzie już na szczęście szyyyyybbbbbcccciej. Od momentu dopełnienia formalności w punkcie obsługi sprzedaży:
 • Prepaid – zmiany dokonane zostaną online (maksymalnie do końca bieżącego dnia)
 • MIX – cesja dokonana zostanie online (maksymalnie do końca bieżącego dnia)
 • Postpaid – cesja dokonana zostanie z początkiem kolejnego cyklu rozliczeniowego
Chciało by się krzyknąć w(f)reszcie :) A wszystko to ma zacząć działać już w tym tygodniu. P.S. Jestem tylko ciekaw w jaki sposób zostało to usprawnione. Mam nadzieję, że nie kosztem pracowników Back Office'u (<- jak mam to odmienić?)
Źródło:

7 komentarze dla wpisu “Szybka cesja w Play”

 1. 🙂 ja bym nie odmieniał: “nie kosztem pracowników Back Office”

 2. kosztem Back Office workers 😉

 3. chyba juz dziala..:>

 4. “Jestem tylko ciekaw w jaki sposób zostało to usprawnione. Mam nadzieję, że nie kosztem pracowników Back Office’u”

  A dlaczego nie?

  Do tej pory pracownik w punkcie wykonywal praktycznie ta sama prace, ktora wykonuje przy obecnej procedurze cesji. Teoretycznie czasowo powinno mu to zajac nawet mniej czasu /dokumenty sa wypelniane na komputerze, i nie ma problemu z bledem przy wypelnianiu recznym/. A i klienci sa szczesliwsi, kiedy nie musza po raz enty przychodzic do salonu z ‘pytaniem’, kiedy sesja w koncu dojdzie do skutku…

  Caly proces zostal zautomatyzowany, wiec to chyba lepiej dla wszystkich?

  A back office niech sie lepiej zajmie odpowiadaniem na reklamacje klientow i ROZWIAZYWANIEM PROBLEMOW KTORE SA W NICH ZAWARTE, bo maja problem nawet z rozroznieniem plci zglaszajacego reklamacje /nawet gdy jest to oczywiste/.

 5. Nowa cesja jest suuuper 🙂 Wreszcie odciążyli nas – Pracowników – od bezsensownego ręcznego wypełniania papierków i od dziwnych spojrzeń Klientów widzących ową procedurę rodem z epoki kamienia łupanego. Cały proces jest o wiele szybszy, system praktycznie sam nas prowadzi, poprzednio trzeba było po pierwsze: osobno zrobić weryfikację, po drugie: wypełnić 2 formularze ręcznie, po trzecie: zrobić odpowiednie zgłoszenie. My będziemy zdrowsi psychicznie, bo zawsze to mniej “krzykaczy” w salonach czemu to cesja jeszcze do skutku nie doszła, bo to my jesteśmy alfami i omegami, bo to my robiliśmy cesję, więc z tymi papierami na pewno na bieżąco “współżyjemy”.
  P4 rozbudziła moje marzenia o tym, że robi cokolwiek, aby ułatwić pracę Konsultantom w punktach sprzedaży. Mam tylko nadzieję, że na tym się nie skończy.

 6. komenatrz odnośnie filmiku Play na stronie http://www.playmobile.pl gdzie pokazuje jak się pracuje w Play:

  W Play w ogole na wszystko trzeba brać przymiarkę. Obecnie pracuje w Salonie i tak jak jest na tym filmie to nie ma od 1,5 roku! Oni chyba pokazują film jak się pracuje na Taśmowej. Owszem potwierdzam, że tak właśnie tam jest, ale na pewno nie w salonach. Play się szczyci tym, że ma 5 mln klientów. Owszem, bo każdemu klientowi każą sprzedawać kartę sim za 1 zł i każą nam aktywować i wykonać 1 połączenie. Po co? Żeby się potem chwalić ile mają klientów. A przecież klienci tak na prawdę w tych kart nie korzystają tylko leżą w szufladzie! Dodatkowo żeby mieć zniżkę na playonline konsultanci sprzedają każdemu umowę za 12,5 na 6 m-cy żeby był ktoś abonentem i miał zniżkę. Tutaj też klienci nie korzystają z tych kart sim tylko lerzą a po pół m-ca rozwiązują umowy. Następne. Pracownikom którzy nie realizacują planów podpisują umowy na siebie za 1 zł m-cznie z przeniesienia numeru. Wiesz jak to wygląda? Kupujesz starter z plusa, rejestrujesz go na stronie internetowej i przeniesiesz zarejestrowany do playa na umowę 1 zł. Więc wiecie czemu min. play ma taki duży % w przeniesieniu numerów. Ale to nie wszystko. Pracownicy celowo każą klientom iść np.do orange kupić starter za 5 zł zarejestrować i przenieść do play ponieważ wtedy jest uproszczony zestaw dokumentów i wystarczy dowód do podpisania umowy. Po co się męczyć z zaświadczeniami, rachunkami itp. I znów play ma większy % w MNP.
  Mogę tak wymieniać i wymieniać. Ale od 5 m-cy podpisałem na swoją rodzinę ok 50 umów za 1 zł i 2 razy powtórzyć taki proces żeby realizować plany.

  Ciekawe co na taką wypowiedź powiem M.Gruszka. Pewnie nie skomentuje no bo po co? Ale to realna prawda!
  Moim zdaniem wyniki play są nieprawdziwe. A na prawdę play może ma 3 mln aktywnych kart sim, reszta to tylko pozerka a karty leżą w szufladzie! Ale wyniki są? Są

  Wkrótce w największych serwisach internetowych oraz w prasie ukaże się informacja kilkudziesięciu pracowników Play z filmami ze szkoleń, spotkań etc. jak pracuje się w salonach PLAY jaki mobbing prowadzą Regionalni Kierownicy Sprzedaży Play. Na czym cała machina pozyskiwania klientów!!!

 7. Jak dla mnie rewelacyjne usprawnienie.!

Napisz komentarz

Redakcja serwisu Blog Play zastrzega sobie możliwość moderacji (edycja, usuwanie) komentarzy zawierających wpisy niezgodne z Polskim prawem, obrażające innych użytkowników, zawierające wulgarne czy też obraźliwe treści. Ponadto zabronione jest zamieszczanie ogłoszeń reklamowych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone komentarze będące prywatnymi opiniami użytkowników.

Zamieszczone przez użytkowników komentarze nie stanową stanowiska serwisu.