BlogPlay.eu

ACR, czerwona słuchawka i stanowisko UKE

09.30.2010 23:29:14 · Opublikowano w ciekawostki, inne, komunikat, PLAY news, UKE
Na początek dla przypomnienia ACR (z angielskiego Anonymous Call Rejecting) jest bezpłatną usługą umożliwiająca automatyczne odrzucania połączeń anonimowych (oczywiście jeżeli użytkownik wyrazi taką chęć). W marcu tego roku we wpisie Odrzucanie połączeń anonimowych wg Play skomentowałem przedstawiony przez rzecznika prasowego Play sposób odrzucania połączeń a mianowicie użycie czerwonej słuchawki. W dniu dzisiejszym swoje stanowisko (identyczne z moim) w tej sprawie przedstawił Urząd Komunikacji Elektronicznej:
Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej informuje, że usługa określona w art. 171 ust. 2 pkt 3 Pt jest usługą, której świadczenie powinno odbywać się z wykorzystaniem rozwiązań „opartych na sieci" lub rozwiązań „opartych na użytkowniku" zapewnianych przez dostawcę usług, poprzez dostarczenie aplikacji użytkownikom korzystającym z terminali z systemem operacyjnym. „Czerwona słuchawka" nie jest zatem realizacją obowiązkowej usługi ACR.
W związku z powyższym mam nadzieję, że Play wyrobi się do końca roku i wprowadzi usługę dla wszystkich użytkowników sieci :)
Źródło:
Tagi: , , ,

3 komentarze dla wpisu “ACR, czerwona słuchawka i stanowisko UKE”

 1. Wprowadza ale druga wersje notki sms 😉

 2. @ddluk – wszystko zależy który rok masz na myśli ;p

 3. a ja dostałem ostatnio odpowiedź na moje zgłoszenie dotyczące ACR.

  zgłoszenie:
  “Powołując się na art. 171 ust. 2 pkt. 3. Prawa Telekomunikacyjnego proszę o uruchomienie mi blokady połączeń od numerów zastrzeżonych.”

  odpowiedź – pomijając uprzejmości:

  Z przykrością informuję, że usługa automatycznego odrzucania takich połączeń nie została jeszcze wprowadzona. W chwili obecnej zalecane jest by tego typu połączenia odrzucać ręcznie, bądź wprowadzić takie ustawienia z pozycji telefonu. Zachęcam jednak do śledzenia aktualnych informacji na stronie http://www.playmobile.pl, gdzie w momencie wprowadzenia usługi pojawi się informacja o możliwości i sposobie jej aktywacji. “

Napisz komentarz

Redakcja serwisu Blog Play zastrzega sobie możliwość moderacji (edycja, usuwanie) komentarzy zawierających wpisy niezgodne z Polskim prawem, obrażające innych użytkowników, zawierające wulgarne czy też obraźliwe treści. Ponadto zabronione jest zamieszczanie ogłoszeń reklamowych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone komentarze będące prywatnymi opiniami użytkowników.

Zamieszczone przez użytkowników komentarze nie stanową stanowiska serwisu.