BlogPlay.eu

Play z Orange w sprawie 4G

06.07.2010 19:16:30 · Opublikowano w 4G, LTE, PLAY news, Play Online
W związku z tym, że w tej chwili trwa relacja z wwdc (którą śledzę) szybka informacja. Pozwolę sobie wkleić newsa z bloga rzecznika prasowego sieci Orange :)
Na co dzień mocno rywalizujemy, ale są tematy, w których warto połączyć siły. Dlatego jesteśmy blisko wspólnego startu z Playem w przetargu na pasmo 2,6 GHz, którego ogłoszenie nastąpi w najbliższych tygodniach. Posiadanie tej częstotliwości pozwoli zaoferować usługi w oparciu o technologię LTE, która daje kilkakrotnie szybszy transfer niż UMTS. Koszty kupna częstotliwości, a potem budowy sieci są duże stąd warto je podzielić z korzyścią dla obydwu operatorów i naszych klientów. Aby wspólnie wystartować planujemy założenie spółki, która wzięłaby udział w przetargu i stała się właścicielem pasma. Dziś złożyliśmy wniosek do UOKiK, aby uzyskać na to zgodę. Ostateczną decyzję podejmiemy jednak po decyzji UOKiK oraz poznaniu ostatecznego kształtu dokumentacji przetargowej przygotowywanej przez UKE.
Jak myślicie, Plus wystartuje razem z Erą?
Źródło:
Tagi: , , , , ,

10 komentarze dla wpisu “Play z Orange w sprawie 4G”

 1. Szkoda, że Play właśnie z Plusem nie wystartował.

 2. Ja mam pytanie z zupełnie innej kategorii 🙂 Kiedy będą jakieś większe zmiany w cenniku? W lipcu planuje przedłużyć umowe, jednak Galaxy za 399zł w LongPlay Telefon nie jest zbyt zachęcającą ceną, gdy nowy telefon bez umowy można nabyć już za 600zł :/

 3. Najlepiej to go kupić za 600 i long play bez telefony za 50 zeta…. SD nawet nie jest potrzebny…..

  A może Plus z Polsatem będzie budował ? Kto wie…. Może UPC sie zechce załapać ? Może pojawi się kilka innych firm z branzy IT, funduszy inwestycyjnych itp.. i dołączą do Ery lub Plusa ;lub samotnie będą budować siec ? Po co się ograniczać w rozważaniach, trochę fantazji…. 😉 Dziwie się, ze obecnie operatorzy nie zjednoczą sil w budowie 3G. Gdyby wszystkie nodeB rozłożyć równomiernie a nie skupiać w niektórych miejscach , w których nigdy nie osiągną max pojemności, to cala polska a na pewno główne trasy pokryte były by 3G.. a tak… doopa….

 4. @kalak: zmiany w cennikach, raczej nalezy spodziewac sie w okolicach swiat Bozego 🙂

  Lepiej kup na alledrogo tela, a przejdz na prepaida z usluga 🙂 /no chyba ze masz jakis konkretny powod bycia w abo 🙂

  SD za friko, 1000 sms-ow do wszystkich sieci, i jeszcze 100 minut do innych sieci :))) /lub wymiana na paczke danych, sms-y premium, roaming itd../

 5. @sylwek2kon: Gdzie Ty masz 100 min do innych sieci we Fresh’u?

 6. Wreszcie operatorzy zmądrzeli i chcą współpracować na poziomie budowy i utrzymania sieci. Daje to wiele korzyści m.in. łatwiejsza rozbudowa infrastruktury (mniej masztów –mniej pozwoleń) i większy zasięg (ważne zwłaszcza w przypadku młodszych operatorów ciągle w wielu miejscach zdanych na roaming krajowy, a do takich należy Play).

 7. @ Pawel – dobrze, ze w koncu to sie stalo.. pierwsza jaskółką był juz przetarg na czestotliwosci mobilnej tv.

 8. CzarowniC napisał:

  @JarekMk
  chodziło o to, że przy doładowaniu za 30zł oprócz 103 minut na wszystkie sieci (30zl/29gr), Klient dostaje SD na 30 dni + 1000 smsów. Taniej nie można 🙂

 9. Panie Marcinie.
  Jak Play zostanie przejęte przez Orange, wiele osób zrobi chyc z sieci. Będzie to też oznaczało koniec wyższego MTR.

 10. krokodyl314 napisał:

  nio wiec jak doladowujesz tel we freshu za 30 zł i wtedy masz
  102 min do wszystkich sieci
  1000smsow do wszystkich
  i stan darmowy i czego by tu jeszcze chciec

Napisz komentarz

Redakcja serwisu Blog Play zastrzega sobie możliwość moderacji (edycja, usuwanie) komentarzy zawierających wpisy niezgodne z Polskim prawem, obrażające innych użytkowników, zawierające wulgarne czy też obraźliwe treści. Ponadto zabronione jest zamieszczanie ogłoszeń reklamowych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone komentarze będące prywatnymi opiniami użytkowników.

Zamieszczone przez użytkowników komentarze nie stanową stanowiska serwisu.