BlogPlay.eu

P4 i PTK Centertel wspólnie przy LTE

09.10.2010 12:13:08 · Opublikowano w ciekawostki, inne, komunikat, PLAY news
P4 (operator sieci Play) i PTK Centertel (operator sieci Orange) uzyskały zgodę na utworzenie wspólnego przedsiębiorcy świadczącego hurtowe usługi dostępu do szerokopasmowej transmisji danych. Dwaj operatorzy telefonii komórkowej - P4 i PTK Centertel - będą mogli utworzyć wspólnego przedsiębiorcę. P4 oferuje swoje usługi pod marką Play natomiast PTK Centertel działa pod marką Orange. Nowy podmiot, którego nazwa nie została jeszcze ustalona, ma wziąć udział w ogłoszonym przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przetargu na świadczenie hurtowych usług dostępu do szerokopasmowej transmisji danych w technologii LTE. Po przeprowadzeniu postępowań antymonopolowych UOKiK uznał, że koncentracja nie doprowadzą do istotnego ograniczenia konkurencji na terenie Polski.
Źródło:
Tagi: , , ,

9 komentarze dla wpisu “P4 i PTK Centertel wspólnie przy LTE”

 1. czyli że co, zrobią nową firmę aby tylko świadczyć usługi dostępu do neta? nic więcej? mogliby jakoś ujednolicić te sieci: LTE, HSPA, HSPA+, HSDPA… i wiele innych. Niedługo tyle fal internetu będzie w powietrzu….

 2. bladatwarz napisał:

  HSPA to to samo co HSDPA…

 3. Orange będzie pilnować jakości, wiedz skorzystają na tym wszyscy w szczególności play-owcy

 4. mam Touch Pro 2 z HSDPA a nie mogę korzystać z Internetu HSPA z cyfrowego polsatu więc to raczej nie to samo. Gdyby było to samo bo po co dwie nazwy? (właściwie trzy bo jeszcze 3G jest…)

 5. @Ralf. HSPA to HSDPA (download do 7,2Mbps) oraz HSUPA (upload do 5,76Mbps).
  HSPA+ to odpowiednio 21,6 i 5,76Mbps. Ta ostatnia technologia jest kompatybilna “w dół”, ale sprawa Polsatu Cyfrowego (Aero2 + Sferia) jest bardziej skomplikowana.

  Po pierwsze używają zakresu częstotliwości z pasma 900MHz oraz 850MHz odpowiednio. Z tego co wyczytałem HTC Touch Pro 2 jest przystosowany do korzystania z zakresów 900 oraz 2100 przy transmisji HSDPA. Czy po przeszukaniu dostępnych sieci wykrywa tobie Aero2 (260 17) bo Sferii WCDMA to już na pewno nie wykryjesz (260 14 lub 13).

  Po drugie sprzedają oni ofertę jedynie z modemami HSPA+, aby niepotrzebnie nie spowalniać sieci radiowej przez transmisję HSPA (HSDPA). Być może z tego powodu dopuszczają jedynie modemy z konkretnym IMEI do własnej sieci.

 6. Fajnie, że wspólnymi siłami coś będziemy działać :]

 7. W innej sprawie: temat juz byl poruszany , reczny wybor operatora i logowanie sie do sieci PLUS. Dwa telefony dwie karty i za kazdym razem BRAK DOSTEPU !!!

 8. @fazaFM. Zgłoś reklamacje przez BOK. Napisz, że często przebywasz na granicy zasięgu własnego P4 i masz słabą jakość rozmów lub zostają one zerwane. Wtedy “blokadę” na pewno zdejmą.
  Podejrzewam, że w nowych kartach pre-paid domyślnie jest ustalona wyższa ilość prób logowania do roamingu (zanim nastąpi pozytywna weryfikacja). Ewentualnie osoby, które w “środku” miasta wymuszają sieć Plusa na wszelki wypadek są tak “karane”.

Napisz komentarz

Redakcja serwisu Blog Play zastrzega sobie możliwość moderacji (edycja, usuwanie) komentarzy zawierających wpisy niezgodne z Polskim prawem, obrażające innych użytkowników, zawierające wulgarne czy też obraźliwe treści. Ponadto zabronione jest zamieszczanie ogłoszeń reklamowych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone komentarze będące prywatnymi opiniami użytkowników.

Zamieszczone przez użytkowników komentarze nie stanową stanowiska serwisu.