BlogPlay.euPorównanie ofert z telefonem HTC Hero

11.24.2009 14:14:07 · Opublikowano w ciekawostki, HTC, inne, oferta, pakiet, PLAY news
HTC Hero "dostępny" jest w Play już od jakiegoś czasu, jego cena na początku była całkiem znośna by na chwilę obecną dojść do trochę droższego poziomu. Za kilka dni do swojej oferty wyżej wymieniony model wprowadzi Era i znając życie na pewno operator ten nie będzie narzekał na sprzedaż. Jak więc wygląda na chwilę obecną oferta Play a jak Ery? Poniżej porównanie: Abonament za 145 zł
Era 145 One Play 145
Ilość minut 280 371
Ilość smsów 840 725
Ilość danych 500 mb 0 mb
Cena telefonu (24 miesiące) 49 zł 599 zł
Cena telefonu (36 miesiący) 1 zł 299 zł
Miesięczny koszt bez paczki danych - 145 zł
Miesięczny koszt wraz z paczką danych 145 zł 160 zł
W powyższym zestawieniu kolorem zaznaczono atrakcyjniejszą ofertę. Jak widać w przypadku Play nie otrzymujemy w ramach abonamentu paczki na transmisję danych, czyli dodatkowo musimy do ceny doliczyć pakiet 500 mb za 15 zł czyli kosztowo wychodzi 160 zł. W zamian otrzymujemy 91 minut więcej niż w Erze.  Mankamentem oferty Play jest wysoka cena telefonu która w większości wypadków jest decydującym aspektem wyboru oferty. Podsumowanie oferty Ery + Większa ilość smsów + Paczka danych wliczona w abonament + Niższa cena telefonu (zarówna na 24 jak i 36 miesięcy) + Niższy miesięczny koszt abonamentu - Mniejsza ilość minut (o 91) Podsumowanie oferty Play + Większa ilość minut (o 91) - Brak paczki danych w ramach miesięcznego zobowiązania - Mniejsza ilość smsów - Wyższy koszt miesięcznego zobowiązania - Paczka danych działa tylko na nadajnikach sieci Play Abonament za 85 zł
Era 85 One Play 65
Ilość minut 120 166
Ilość smsów 360 325
Ilość danych 500 mb 0 mb
Cena telefonu (24 miesiące) 99 zł 849 zł
Cena telefonu (36 miesiący) 49 zł 699 zł
Miesięczny koszt bez paczki danych - 65 zł
Miesięczny koszt wraz z paczką danych 85 zł 80 zł
W powyższym zestawieniu kolorem zaznaczono atrakcyjniejszą ofertę. W tym wypadku miesięczne zobowiązanie w Play jest niższe o 5 zł, dodatkowo otrzymujemy o 46 minut więcej niż u konkurencji. Niestety rozbieżność w cenie słuchawki jest ogromnie wysoka, kupując telefon w Erze zaoszczędzimy 750 zł (24 miesiące) lub 650 zł (36 miesięcy). Podsumowanie oferty Ery + Większa ilość smsów + Paczka danych wliczona w abonament + Niższa cena telefonu (zarówna na 24 jak i 36 miesięcy) - Mniejsza ilość minut (o 46) Podsumowanie oferty Play + Większa ilość minut (o 46) - Brak paczki danych w ramach miesięcznego zobowiązania - Mniejsza ilość smsów - Wyższy koszt miesięcznego zobowiązania - Ogromnie wysoka cena telefonu - Paczka danych działa tylko na nadajnikach sieci Play Jeżeli miał bym wybierąc pomiędzy Playem a Erą wybrałbym niestety tego drugiego operatora. P.S. Na chwilę obecną nie są znane stawki za minutę połączenia w Erze, regulaminy mają pojawić się na dniach. Jak tylko uda mi się je uzyskac to zaktualizuję wpis. W powyższym zestawieniu uwzględniono tylko i wyłączenie minuty i smsy dostępne do wszystkich sieci. Aktualizacja: Poproszono mnie o dodanie zestawienia całkowitych kosztów. Oto i one: Taryfy niskie (80 zł, 85 zł) Era & Play (24 miesiące)
Era 85 One Play 65
Całkowity koszt 2139 zł 2769 zł
Era & Play (36 miesięcy)
Era 85 One Play 65
Całkowity koszt 3109 zł 3579 zł
Taryfy wysokie (145 zł) Era & Play (24 miesiące)
Era 145 One Play 145
Całkowity koszt 3529 zł 4439 zł
Era & Play (36 miesięcy)
Era 145 One Play 145
Całkowity koszt 5221 zł 6059 zł
Całkowity koszt w przypadku Ery = (cena abonamentu x ilość miesięcy)  + cena telefonu Całkowity koszt w przypadku Play = [(cena abonamentu x ilość miesięcy) + (pakiet danych x ilość miesięcy)] + cena telefonu
Źródło:

44 komentarze dla wpisu “Porównanie ofert z telefonem HTC Hero”

 1. Widzisz ddluk czegoś takiego brakowało właśnie, pewnej świeżości. Ludzie czytający ten blog oczekują więcej interpretacji, porównań, itd. Nie odbieraj źle mojego komentarza w poprzednim wpisie.

 2. Ja tego nie odbieram źle, każda krytyka jest dobra bo motywuje do działania 🙂

 3. Myślę, że robienie takiego zestawienia to wprowadzanie zamieszania. Oferta Ery nie jest jeszcze dostępna. Gdy już będzie dostępna, Play pewnie zmodyfikuje ofertę na Hero.
  Oczywiście, cena Hero w Play jest strasznie wysoka, ale była ona też spowodowana ofertą “na wyłączność” (choć podwyższania cen co 2 tygodnie nie rozumiem i nie popieram).
  Czekam na ofertę Ery i wtedy można robić takie porównanie.

 4. Oferta Ery już jest gotowa, ulotki są w salonach. Kwestia kilku dni i na pewno będzie dostępna. Czy Play zareaguje? Ciężko powiedzieć, nie wiadomo jak wygląda zatowarowanie w ten model czwartego operatora.

 5. krzychu.pl napisał:

  bardzo dobre porównanie, niestety oferta play jest wg mnie zdecydowanie gorsza sumując wszystkie za i przeciw… Może wprowadzenie dedykowanych taryf polepszyłoby sytuację…

  Tymczasem lepiej jednak kupić Hero na allegro, w okolicy 1500zł

 6. Ja tam swoją ofertę przy przedłużaniu (2 m-ce do tyłu) mogę pochwalić: 65 w cenie 50zł na 24m-ce i telefon za 499zł

 7. @krzychu.pl

  Trudno się z Tobą zgodzić, że lepiej kupić hero za 1500 zł na allegro.

  Koszt Hero w Erze 85 + opłaty abonamentowe na 24 miesiące to 2140. Jeżeli wydałbyś 1500 zł na allegro, to zostałoby Ci 640 zł na 24 miesiące, czyli niecałe 27 zł na miesiąc. Nawet gdybyś kupił Play Frash, co miesiąc pakiet 500 MB TYLKO NA NADAJNIKACH PLAY za 15 zł to zostałoby Ci niecałe 12 zł na połączenia czyli 40 minut do wszystkich sieci.

  BTW klient w Playu powinien mieć możliwość wykupienia na cały okres trwania umowy pakietu POL. Wówczas miesięczna kwota zobowiązania byłaby wyższa, a tym samym niższe ceny telefonu lub możliwość wykupowania pakietów z pakietu złotówek.

  Niestety do rzecznika Playa ta argumentacja nie dociera i ciągle uważa, że oferta jest ok. Pisałem u niego na blogu o tym kilka razy.

 8. odchodzi4 napisał:

  play zareaguje na ofertę ery kolejną podwyżka HTC HERO hehe

 9. czy będą krzyki że telefon jest niedostępny w salonach? czekam na relacje.

 10. krzychu.pl napisał:

  @lucas:

  No w sumie zgodzę się z Tobą 😉

  w mojej koncepcji na plus zaliczyć byłoby można, że dostajemy dowolną możliwość aktywacji pakietu transferu danych (bo jak się wyjeżdża za granicę to lepiej zapomnieć o transmisji chyba, że chce się szybko zbankrutować).
  Poza tym mamy pre-paida czyli nie wiąże nas żadna umowa a jak wiadomo ceny tu bardziej dynamicznie spadają.
  No i po trzecie: na Allegro wyrwiemy czarnego Hero a nie wiem jak będzie z tym w Erze bo w Play’u przeważnie białe.

 11. NO i pewnie w Erze będzie też dostępny czarny model Hero. 😛

 12. Hero na allegro jest już za 1200zł a nie jak piszecie za 1500

 13. ddluk. faje zestawienie. dziękuję.

  zabrakło do szczęścia tylko jednego – analizy TCO, czyli całkowitego zestawienia kosztu użytkowania w totalu w PLN.

  to do czego się przyczepiam ma znaczenie dla ludzi takich, jak my – czyli telekomunikacyjnych freaków :). Twoje zestawienie idealnie odwzorowuje natomiast postrzeganie ofert przez konsumenta (dodaj TCO ::)

 14. @lis9

  podobno wersja biała hero ma obudowę teflonową bardziej odporną na zarysowania i odpryski. wersja czarna to czysty plastik.

 15. A ja mam w dupie play bo mimo ze minut mam mniej to i tak mi wystarczy a zdziadziały play liczy sobie za tela 749zł nie dzięki postoje dostane go w erze za 99 i pakiet który działa wszędzie a nie wiejski play internet.

 16. A tak odbiegając trochę od tematu nie wiecie czy Play ma zamiar wprowadzić do oferty HTC touch 2?

 17. Oferta Ery wygląda bardzo ciekawie, nie ma może ona tylu darmowych minut, ale ceny telefonów nie są zabójcze jak w Playu. Play może i ma dobrą i tanią ofertę zarówno na kartę jak i abonament, ale ceny telefonów (zwłaszcza tych ciekawszych) ma z kosmosu. I jeszcze te nieszczęsne pakiety internetowe… Coś czuje ze Play sie teraz nastawia na dymanie klientów i pod pozorem “taniości” zacznie nas rąbać bardziej niż wielka trójca… Szkoda
  A reakcja Playa będzie najpewniej żadna..

 18. dupa tam plej sie pokaze.. pokazalo sie w one play pro..
  napisałem do M.G. z propo oferty one play MAX co mozna by było wyrzucić na rynek. ale ogólnie nawet nic nie odpisał 😉
  made in Play :]
  ale taka jest prawda… W3 potrafi robic wyzsze abo – dla wymagajacych.. bo emeryty i studenci to średnia.. dla wyjatkowych i wymagajacych Play nic nie ma oprocz telefonów 3G..

 19. wow ddluk to było szybkie 🙂 zabrakło tylko w TCO ujętego jednorazowego kosztu za przyłączenie do sieci (opłata aktywacyjna) 🙂

  miłego wieczoru

 20. Zabrakło z jednego względu – brak regulaminów i cenników Ery. Więc niestety koszt nieznany.

 21. no niestety i właśnie to porównanie pokazuje dlaczego m.in. ja nie przedłużam mojej oferty z play – kończy się już w grudniu. Cekałem na hero, gdy sie pojawił nie mogłem przedłużyć jeszcze. Gdy już mogłem i ceny ciut podkoczyły nadal chcialem – nie było hero. Gdy w końcu sie pojawil to z 3x droższy.

 22. @ddluk

  😉

 23. Aktywacja 49zł
  W Erze telefony będą białe.

 24. jest to oferta godna rozważenia:)
  na prawdę szkoda, że Play nie ma czegoś podobnego…

  a w Orange HTC Magic w abo 85 na 30 miesięcy, przy zakupie przez Internet jest za 1zł, tyle, że bez pakietu danych:/

 25. bardzo fajne porownanie jak widac play nie jest najlepszy w oferowaniu hero i czas to zmienic 🙂

 26. Ddluk, zapomniales wspomniec jeszcze, kto Cie natchnal do zrobienia tego porownania (jakies 10 dni temu) 🙂

  era naprawde sie postarala z ta oferta, play zostal daleko w tyle. do tej pory chcialem wziac hero na wolnym rynku i umowa w play na 6 msc, a teraz zaczynam sie zastanawiac nad powrotem do ery…

 27. Ciekawe czy Era będzie chciała kaucje 500 zł dla nowych klientów jak to mialo miejsce przy G1

 28. Na ceneo cena tego fona to 1650. Jaki jest sens kupować go od opa wiedząc, że będzie to rok wojny internetowej i ceny za te usługi będą się zmniejszały?

 29. ddluk – teraz to porownanie poslij Gruszce niech sobie zobaczy jak wypasiona oferte aktualnie promuje play na Hero 🙂

 30. No i fajne takie porównania :]
  Oby częściej :>

 31. Nieźle, czyżby po prawie trzech latach w3 zauważyła Play-a na rynku!!! Coś mi się wydaje że odpowiedź Play-a będzie drzgocąca! Pozdro dla wszystkich umiejacych liczyć 🙂

 32. ERA zalatwila Playa i to bardzo.

  A chcialem przedluzyc umowe i Hero wziasc.

  Ale widze ze przejde do ERY 🙂

  Viva la ERA !!!

 33. ddluk – a teraz zrob to samo porownanie z oferta one play pro 40. W dodatku z promocja 50% rabatu przez 6 miechow. Roznica nie wychodzi powalajaca /na niekorzysc play-a/, bo srednio tylko 4 zl /koszt abo na 24 mce i zakupu telefonu/ przy WIEKSZEJ liczbie minut (o 17) i zdecydowanie mniejszej cenie minuty poza abo.

 34. sylwek2k

  ale i tak różnica wychodzi ok 300zł, chociaż jest za to więcej minut, a z drugiej strony mniej smsów.
  ale cena telefonu ponad 1000zł jest zaporowa…

 35. KamilŁDZ napisał:

  bravo za porównanie 🙂

 36. to jak są te telefony na salonach czy nie? bo narazie jakoś nie ma skarg że to widmo ;p

 37. Bylem w Salonie Ery w Krakowie – maja byc we wtorek….

 38. hm…chyba czas przeniesc sie do Ery:) Poczekam na odpowiedz Play. Jak nic sie nie zmieni to przejde do Ery. Chyba Play pokrecilo ze dam in za Hero 750 zl w abonamencie 95zł. Jako staly abonament, ktory placi spore rachunki. Jednym slowem porazka. Chyba trzeba bedzie rzucic wypowiedzenie na stol i czekac na reakcje play.

 39. Streszcze moje doswiadczenia z Play i miedzy innymi z telefonem Htc Hero.Od poczatku kiedy pojawil sie w play ten telefon chcialem podpisac umowe, okazalo sie ,ze nie stety nie posiadaja ich w salonach w calym trojmiescie.Czekalem i zapisalem sie w kolejce w 3 salonach.Telefon podrozal z 399 na 499 (o ile dobrze pamietam a chodzi o abo ONE65) dalej mialem ochote go zakupic lecz nadal nie bylo go na stanie i to ja wydzwanialem nie oni.Nikt z Play nie raczyl sie odezwac do tej pory(prawie 3 miesiace) z oferta play jestem na biezaco od jakiegos roku i nie tylko teraz chcialem podpisac z nimi umowe.Zawsze okazywalo sie ,ze mimo fajnych promocji, i ofert nie bylo tego aparatu na stanie co chcialem m.in. samsung w550i.Stwierdzilem ,ze mam ich kolokwialnie w dupie skoro oni leja na mnie (nie bede bral tego co oni akurat maja i probuja wcisnac tylko to co ja chce)Jestem abonentem ery i nie powiem nie jest to doskonala siec ,nawet jest daleka od tego.Ale teraz kiedy widze oferte ery z telefonem hero zostaje.Aktualnie konczy mi sie umowa i moge przedluzyc.Abo za 85 zl (120 min i 500 mb) moge spokojnie powiekszyc o 40 min i jakis rabat na abonament kiedy spotkam sie z konsultantem ery albo z dzialem utrzymania klienta.Do tego dostane tel htc hero za 99zl.Dorgi playu podziekowales mi to ja dziekuje tobie.

 40. hm…widze ze nie tylko ja mam takie doswiadczenia. Czailem sie na Hero od samego poczatku…jak kolega wyzej opisuje dokladnie tak samo bylo w moim przypadku. Gdy cena byla przystapna to go nie bylo…W koncu gdy mozna bylo go kupic okazalo sie ze cena z przystepnej przerodzila sie w kosmiczna…lekka przesada…zeby tel z 399 zl podrozal na 750zl! Poczekam na oficjalna oferte ery jezeli bedzie taka jak jest napisane, a w Play sie nic nie zmieni to niestety podziekuje im! Nie po to czlowiek placi krocie na abonamenty w ktorych oferuja takie shity ze tak sie wyraze!! Uwazalem ze Play zawsze bila konkurencje na glowe. Teraz moje odczucia sie zmienily. Niedawno skonczyla mi sie umowa. Ze strony play zero odezwu!!! Nic a nic!!!! Czy tak dba sie o powaznych klientow??!!! Nie jestem klientem co ma abonament za smiszne pieniadze i chcialby bog wie co!! Dlatego uwazam ze klientow powinno sie traktowac nalezycie!!

 41. Danio, oferta juz jest dostepna w tych wlasnie dwoch taryfach ,ktore sa w temacie(w wysokosci 85 i 145 zł) tu proszę link dla ciebie http://www.era.pl/pl/indywidualni/telefony/erag2/taryfy Mam nadzieje ,ze skoro to blog o Play to nie usuniecie posta za linkowanie do konkurencji. pozdrawaiam serdecznie.

 42. Dzieki za info. Juz sprawdzalem to. W poniedzialek ruszam do Ery i Play i zobacze co bedzie sie dzialo:)

 43. oczywiście koledzy zakładają, że w Erze Hero będzie czekał na każdego 😀 😀

 44. Zakladam kolego ,ze gorzej niz w play byc nie moze.

Napisz komentarz

Redakcja serwisu Blog Play zastrzega sobie możliwość moderacji (edycja, usuwanie) komentarzy zawierających wpisy niezgodne z Polskim prawem, obrażające innych użytkowników, zawierające wulgarne czy też obraźliwe treści. Ponadto zabronione jest zamieszczanie ogłoszeń reklamowych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone komentarze będące prywatnymi opiniami użytkowników.

Zamieszczone przez użytkowników komentarze nie stanową stanowiska serwisu.