BlogPlay.euKomentarz do oświadczenia Plusa w sprawie MNP

08.09.2009 12:56:11 · Opublikowano w cenniki, ciekawostki, inne, mnp, PLAY news, Plus, polkomtel
Dopiero dzisiaj znalazłem chwilę by napisać kilka słów na budzący ostatnio kontrowersje temat problemów z przenoszeniem numerów z Plusa do innych sieci. Na wstępie chciałbym przytoczyć fragment z bloga Marcina Gruszki (rzecznika prasowego Play):
W obecnej sytuacji Plus nie realizuje procesu MNP od chwili wprowadzenie zapisów nowego Rozporządzenia Rady Ministrów. Obecnie mamy blisko 4000 otwartych spraw, dla których (mimo wielu próśb) nie otrzymaliśmy odpowiedzi ze strony PLUS (są w statusie E03).
Polkomtel w dniu 6 lipca złożył do UKE wniosek o zawieszenie praw abonentów i użytkowników w kwestii przenośności numeru w 1 dzień roboczy. 31 lipca tego roku UKE odmówiło zawieszenia obowiązku przenoszenia numerów Polkomtelowi co oznaczało, iż Plus ma obowiązek wywiązać się z przeniesienia numeru w jeden dzień. Jak widać z powyższego cytatu pomimo odmowy UKE, wnioski nadal nie są realizowane. Przejdźmy więc do kolejnego cytatu, tym razem z oświadczenia Plusa:
Polkomtel S.A. wystąpił w dniu 6 lipca br. do Prezesa UKE z wnioskiem o czasowe zawieszenie wykonywania obowiązku przenoszenia numerów w jeden dzień roboczy, w szczególności w związku z brakiem uzgodnień międzyoperatorskich dotyczących działania określonego w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 17 czerwca br. elektronicznego systemu wymiany danych, zabezpieczonego przed dostępem osób nieuprawnionych.
Skoro 31 lipca UKE odmówiło Plusowi zawieszenia uprawnień dlaczego operator nadal powołuje się na wniosek, który został odrzucony?? Doprawdy nie wiem i chyba nigdy się nie dowiem.
... Jedynie taki system gwarantuje klientom wszystkich sieci telekomunikacyjnych bezpieczeństwo ich danych. Polkomtel S.A. nie może brać udziału w działaniach, które mogą prowadzić do naruszenia zasad ochrony tajemnicy telekomunikacyjnej i danych osobowych, poprzez użycie dla realizacji usługi przenoszenia numerów plików Excel z poufnymi danymi klientów (PESEL, adres zamieszkania, etc). Uważamy, że póki nie zostanie uruchomiony wspólny system wymiany danych, określony w rozporządzeniu i zapewniający realizację usługi według zasad w nim przewidzianych, nie może być mowy o pełnej ochronie informacji o klientach.
Wg. informacji do których udało mi się dotrzeć, wyżej wymieniony system uruchomiony zostanie w dniu jutrzejszym. Jak myślicie Plus jest gotowy na uruchomienie tego systemu?? No cóż, nie napiszę tutaj żadnego negatywnego zwrotu bo nie chcę mieć problemów. Powiem tylko, że na uruchomienie systemu gotowe są następujące sieci: Play, Orange, Era :)
Polkomtel S.A. do czasu otrzymania decyzji Prezesa UKE wykonuje usługi przenoszenia numerów, za zgodą klienta i operatora, w dotychczasowym trybie. Polkomtel S.A. poinformował wszystkich operatorów o złożeniu ww. wniosku do Prezesa UKE. Mimo to P4, całkowicie ignorując ten fakt, przyjmuje wnioski od klientów i nie informuje ich o prawdziwym terminie przeniesienia numeru. Przyjmuje wnioski także wtedy, gdy mimo deklarowanej gotowości sama sieć Play nie jest w stanie przenieść numeru w ciągu jednego dnia roboczego. Takim nieodpowiedzialnym działaniem operator sieci Play nie tylko wprowadza klientów w błąd, ale też naraża ich na straty i często przez wiele godzin uniemożliwia korzystanie z telefonu.
Kolejna sprawa, której chyba nie zrozumiem. Przecież decyzja została wydana. Czyżby Poczta Polska nawaliła ?? :)
Jednocześnie chcemy podkreślić, że dokumentujemy wszystkie przypadki, kiedy do przeniesienia numeru między sieciami Plus i Play nie doszło z winy Play. Zamierzamy przekazać te informacje regulatorowi i podać je do publicznej wiadomości.
Z miłą chęcią nasza redakcja zapozna się z wyżej wymieniony informacjami. Mam nadzieję, że nie będę miał żadnych problemów po napisaniu tego artykułu ale wydaje mi się, że czytelnicy powinni wiedzieć jak sytuacja wygląda. Źródło: własne, UKE, blogplay.pl, telepolis.pl
Źródło:

15 komentarze dla wpisu “Komentarz do oświadczenia Plusa w sprawie MNP”

 1. Problemow miec nie bedziesz, choc Polkomtel bardzo aktywnie zwalcza wszelkie przejawy wolnosci slowa :/ (na temat wlasnych dzialan anty-konsumenckich)

 2. United mozesz podac jakies konkretne przyklady?

 3. Polkomtel zawsze klamal. Z wypowiadaniem umow w 2005 roku tak samo. Klamali jak mogli. Po drodze klamali z platforma simplusa- ze nie ma awarii i ze wszystko dziala ok, a po tygodniu okazywalo sie ze jest mega awaria z ktora nie potrafia sobie poradzic. Kolejne ich klamstewka to ilosc abonentow rezygnujacych z umow,ludzi informowano , ze nie mozna zachowac nr. Ze drukarki sie zepsuly,ze rezygnacje z umow mozna skladac tylko w salonach… itp bzdety. To dot szczegolnie autoryzowanych punktow sprzedazy. Teraz to. Takze chetnie poczytam kolejne bzdety, ktore splodza. Chce przeniesc numer od nich, ale jak robia takie problemy, to sie wstrzymam.
  # lukaszw* oczywiscie. Np ostro ich krytykowalem w pewnym czasie na pdfonline.pl ( wiadomo , o kogo chodzi )- za te klamstwa dot rezygnacji z umow w 2005 roku- moje komentarze szybko znikaly. Nie byly ani obrazliwe, ani niezgodne z prawda- a to razilo- bo pisalem wszystkim , ze moga rezygnowac, podawalem podstawe prawna i wysylalem niektorym wzory wypowiedzen na maila. Wiec pewnie ktos z Polkomtela skontaktowal sie redakcja i wycinali co bylo niewygodne- zreszta, nie tylko ja zauwazylem cenzure. Pare osob tez mialo podobne spostrzezenia.

 4. wszystko fajnie itp
  ale czym ten temat rózni sie od tego
  http://www.blogplay.eu/2009/08/06/oswiadczenie-sieci-plus-w-sprawie-mnp/ ?

 5. Moje przeniesienie numeru z Simplusa do mbank Mobile trwa już trzeci tydzień i cały czas działa karta SIM Plusa (mogę już tylko odbierać). Nie pomagają reklamacje w Plusie, nie pomagają reklamacje w Blue Media (zajmują się mBank Mobile), UKE nie reaguje, choć sprawę przyjęli. Polska to najwyraźniej kraj bezprawia i taki moloch jak Plus może sobie robić co chce i jest bezkarny. Nie chce mi się już tego nawet komentować ale Plus jest u mnie już przegrany za te śmieszne zagrywki. Nie wiem dlaczego wydaje im się, że jeśli zrobią komuś problemy podczas przeniesienia, to ten zostanie u nich. Ja wynoszę się od nich i już na pewno nie wrócę. Resztę numerów też przeniosę tak dla zasady.

 6. @Raf

  No przecież w temacie napisane jest, że jest to komentarz do oświadczenia.

 7. Plus blokował przeniesienie numerów rodzinie. Jakoś Play bez problemu przyjął numery

 8. Ciekawe jak plus i play będą się jutro tłumaczyć bo mija 30 dni od złożenia wniosku. A nr nie działa.
  Fakt że nr carrefour mova ale wirtualny działający na plusie

  haha

 9. A żeby było śmiesznie logując sie na stronie przeniesnumer data złożenia wniosku jest 2009-07-10
  a ja wniosek składałem 11

  Z tego wynika że żeczywiście zatrudniają jasnowidzów bo dzień wcześnie wiedzieli że chcę nr przenieś.

  To jest porażka. Ta sieć ma pecha z czego bym nie skorzystał a odnotowują wpadkę

 10. WhiteSmurff napisał:

  [quote]Mam nadzieję, że nie będę miał żadnych problemów po napisaniu tego artykułu…[/quote] a ja mam nadzieję że jutro nie zobaczę info na stronie typu: “simplus z nami lepiej” i duze logo plusa z odsyłaczem na ich strone ;D biedny plus i ich ochrona danych… nie wiem czy plakać czy się smiać

 11. @ lukaszw – juz wkrotce bedzie o tym glosno

 12. @odchodzi4

  to, że Carrefour Mova działa na sieci Plusa nijak ich nie wiąże z Plusem

  BTW. Play też działa po części na sieci Plusa

 13. Ja też chcę przenieść nr z Plusa. Na początku chciałem go mieć w 36.6, ale w salonie mówili, że się nie da (co jest jakieś chore po zniesieniu opłat za przenoszenie). W końcu zdecydowałem się to zrobić przez pośrednika – Play. I w dniu, w którym miałem to zrobić, pani w salonie w GCH w Gliwicach mówi mi, że już można przenieść mój nr do 36.6, tylko że z powodu awarii na magazynie nie mają kart SIM. Pojechałem do Tychów – tam się zdziwili, zadzwonili do wsparcia technicznego i usłyszeli, że nie można przenieść nr, potem dzwonią do salonu w Gliwicach – można przenieść. Jednym słowem parodia.

  Złożyłem więc wniosek do Play 4.08, na ich stronie pisze że 3.08 ;p, a w punkcie powiedzieli mi, że wysłali pocztą na następny dzień do swojej centrali, z której miało to powędrować do Plusa, bo Plus “widzi” wnioski dopiero jak ma je na papierze (lider telekomunikacyjny, hehe). Do dzisiaj czekam na decyzję bo mija tydzień, którym zasłania się Plus, tylko pewnie policzą go sobie po swojemu i poczekam z miesiąc, a ważność konta się kończy, a podobno trzeba mieć aktywny numer podczas przenoszenia.

  Ktoś wie, co znaczy “aktywny”??
  Muszę mieć aktywne połączenia wychodzące, czy tylko przychodzące? Bo wychodzi, że mam jeszcze dodatkowo płacić Plusowi, za to, że nie przeniósł mi numeru w terminie.

 14. @Adam: musisz miec aktywne pol. wychodzace

 15. @sylwek2k dzięki za informację 🙂

  Czyli jednak przenoszenie nr jest płatne ;p bo znowu będę musiał doładować. Tylko ciekawe na ile dni, miesięcy. Dzisiaj byłem 2 godziny w salonach – 3 wizyty w Plusie, 1 w Play. Mówią, że wniosek do nich nie dotarł, a skoro nie dotarł to oni nic nie mogą zrobić. W Play potwierdzili, że wysłali z centrali dane pocztą i powiedzieli, że skoro Plus tego nie ma, a ja zgłaszałem Plusowi, że wniosek został złożony, to powinni przesłać informację do Play, że nie mają dokumentów – “w żargonie” status E 17. Jak przekazałem tą informację panu z Plusa, to bezradnie rozłożył ręce, powiedział że on nie może nic zrobić i dał mi numer na infolinię, bo to sprawa operatora.

  Po tym wszystkim to ja już nie jestem pewien, czy chcę przenosić nr jeszcze raz – z Play do 36.6 skoro Polkomtel tak zajmuje się klientami…

Napisz komentarz

Redakcja serwisu Blog Play zastrzega sobie możliwość moderacji (edycja, usuwanie) komentarzy zawierających wpisy niezgodne z Polskim prawem, obrażające innych użytkowników, zawierające wulgarne czy też obraźliwe treści. Ponadto zabronione jest zamieszczanie ogłoszeń reklamowych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone komentarze będące prywatnymi opiniami użytkowników.

Zamieszczone przez użytkowników komentarze nie stanową stanowiska serwisu.