BlogPlay.eu

Test przenoszenia numerów – część druga – rejestracja i przeniesienie

07.09.2009 16:30:04 · Opublikowano w ciekawostki, inne, mnp, Play Fresh, PLAY news
Kolejny dzień i kolejne niespodzianki :) Na początek rejestracja:
 • Orange Pop - rejestracja w salonie w dniu wczorajszym nie udała się. Numer został więc zarejestrowany poprzez stronę internetową zaś dzisiaj w salonie dane zostały uzupełnione o brakujące informacje (numer i seria dowodu, pesel, data i miejsce urodzenia)
 • Simplus - bezproblemowa rejestracja poprzez witrynę ebok operatora
 • Era Tak Tak - bezproblemowa rejestracja w salonie operatora. Brak potrzeby wkładania karty do telefonu i jej aktywacji.
 • Cyfrowy Polsat - potrzeba wypełnienia i wysłania karty rejestracyjnej pocztą.
 • Heyah - potrzeba wypełniania karty rejestracyjnej. Istnieje możliwość wysyłki skanu mailem lub faksem. Przy przenoszeniu należy pamiętać o wykonaniu chociaż jednego połączenia z karty.
 • Mobilking - wymagany jest telefoniczny kontakt z numerem telefonu 1234. Następnie podajemy wymagane dane. Po kilku dniach powinniśmy otrzymać wypełnioną kartę rejestracyjną, którą należy podpisać, dołączyć skan dowodu osobistego i odesłać.
 • Snickersmobile - potrzeba wypełnienia karty rejestracyjnej. Możliwość wysyłki za pomocą maila. Czas realizacji to kilka godzin.
 • Carrefour Mova - rejestracja za pomocą witryny internetowej operatora.
 • MyAvon - wymagana jest wysyłka pocztą wypełnionej karty rejestracyjnej (dołączonej do starter)
A na koniec przenoszenie: W dniu dzisiejszym udałem się do salonu firmowego operatora Playzone w Gliwicach na ulicy Zwycięstwa w celu przeniesienia pierwszych czterech numerów:
 • Simplus - brak problemów
 • Orange - brak problemów
 • Mova - brak problemów. Sieć została zidentyfikowana jako CP Telecom
 • SnickersMobile - brak problemów. Sieć została zidentyfikowana jako Plus co zapewne spowoduje odrzucenie wniosku. Niestety na liście nie ma operatora SnickersMobile co może skutkować brakiem możliwości przeniesienia numeru do Play
W dniu jutrzejszym udam się do salonu w celu (mam nadzieję) odebrania starterów z działającymi już numerami. Również jutro postaram się przenieść kolejne dwa numery - Era Tak Tak oraz Heyah. Chciałbym podziękować Pani Anecie z salonu za pomoc. Do zobaczenia w dniu jutrzejszym.
Źródło:

13 komentarze dla wpisu “Test przenoszenia numerów – część druga – rejestracja i przeniesienie”

 1. SnickersMobile – brak problemów. Sieć została zidentyfikowana jako Plus co zapewne spowoduje odrzucenie wniosku. Niestety na liście nie ma operatora SnickersMobile co może skutkować brakiem możliwości przeniesienia numeru do Play
  ———

  wystarczy sprawdzić od kogo snikers wykupił minuty – tak jak ma to miejsce z tu biedronka

 2. Mam nieaktywowanego jeszcze TT rozumiem, ze moge go zarejestrowac dzis, a za dwa dni odpalic karte i isc do salonu Playa zeby mi go przeniesli?
  PS
  W salonach Play nie ma problemu z przeniesieniem numeru na startery 9zl?

 3. przenosiłem z Simplusa 6 lipca złożyłem wniosek. I jako powód przerwania procesu przenoszenia, Plus podał brak opłaty za przeniesienie(wczoraj wieczorem zostałem poinformowany). Pani w salonie Play zdziwiona i poprosiła o ponowne podanie za kilka dni.

 4. Snickersmobile – potrzeba wypełnienia kary rejestracyjnej. Możliwość wysyłki za pomocą maila. Czas realizacji to kilka godzin.

  Mały błąd: kary rejestracyjnej.

  Pozdrawiam

 5. heya >> play – 48h u mojej narzeczonej

 6. lakierski napisał:

  Z Plusem tak łatwo nie będzie.Plus trzyma numer 7 dni.

 7. noi wychodzi kto jest nieprzygotowany, Plus ma slaba platforme billingowa i systemy skoro trzyma numer 7 dni. orange mimo zlozenia wniosku stara sie … era tez, a plus wtopil. najwieksz a siec w Polsce burzy swoj wizerunek stajac sie blazenska siecia olewajaca swoich klientow.

 8. mam pytanie zrobi ktoś test czy z sami swoi do innych sieci da się przeniesć, to jest pod plusem więc pewnie nie , ale czemu pominięto tą sieć, co prawda siec mała ale te 300tys uzytkowników bo ostatnich zmianach cenników powinni być najbardziej zainteresowani przejsciem

 9. A Snickersmoble to niebedzie czasem sieć MNI z tego co pamietam na starterze jest takie logo.
  http://www.operatorzy.pl/news?more=1686753980

 10. a mnie interesuje coś innego – może spróbujecie przenieść numer z Playa gdzieś indziej?? i sprawdzcie czy nie robi problemów

 11. Witam!
  Dzisiaj dostałem smsa ze jak wysle “tak” na numer 3333 to dostanę pocztą darmowy starter play fresh z dodatkowymi minutami. Słyszał ktos cos o tej promocji? Ten sms o tresci “tak” na numer 3333 jest smsem bezpłatnym? Z góry dziękuje za info.

 12. @akinomi: żadnych problemów z przeniesieniem z sami swoi nigdy na salonie nie miałem 🙂

 13. evenement9 napisał:

  Era >> Play
  Wnioski: 10:00
  Odbiór startera Play 11:30
  Aktywacja jutro.

  Dodam, że karta z Ery była nie aktywna od 2 miesięcy na połączenia przychodzące.

  Takie rzeczy tylko w Erze 😀

Napisz komentarz

Redakcja serwisu Blog Play zastrzega sobie możliwość moderacji (edycja, usuwanie) komentarzy zawierających wpisy niezgodne z Polskim prawem, obrażające innych użytkowników, zawierające wulgarne czy też obraźliwe treści. Ponadto zabronione jest zamieszczanie ogłoszeń reklamowych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone komentarze będące prywatnymi opiniami użytkowników.

Zamieszczone przez użytkowników komentarze nie stanową stanowiska serwisu.