BlogPlay.euNowa usługa “Twój e-mail w Play”

12.10.2008 22:30:07 · Opublikowano w ciekawostki, inne, PLAY news, usługi
Usługa Twój e-mail w Play dostępna jest od dnia 9 grudnia dla wszystkich użytkowników, którzy posiadają telefon komórkowy z wbudowanym kontem poczty elektronicznej. W celu skonfigurowania konta poczty elektronicznej należy: * Wejść na stronę konfiguratora: http://konfiguracja.playmobile.pl Podać swój numer telefonu, markę i producenta telefonu; * Wybrać dostawcę konta pocztowego: np, Onet.pl, Wp.pl, Interia; * Podać adres e-mail, login do konta oraz hasło; * Odebrać SMSa konfiguracyjnego, który zostanie wysłany na telefon i zainstalować go w swoim telefonie (jeżeli konieczne będzie podanie numeru PIN, należy wpisać 0 lub 0000); Od tej chwili można odbierać i wysyłać e-maile z telefonu, tak jak z komputera. Wejdź do menu wiadomości i napisz nową wiadomość poczty elektronicznej lub sprawdź, czy ktoś właśnie do Ciebie nie napisał. Pierwsze sprawdzenie poczty może zająć więcej czasu – w zależności od liczby posiadanych przez Ciebie wiadomości poczty elektronicznej na serwerze poczty. Więcej informacji o konfiguracji konta poczty elektronicznej w telefonie (np. podpis w każdej wiadomości, częstotliwość odbierania poczty lub wielkość wiadomości) znajdziesz w instrukcji obsługi telefonu. Uruchomienie usługi „Twój e-mail w Play” jest bezpłatne. Za każde wysłanie i odbieranie poczty elektronicznej pobierana jest opłata za przesyłanie danych, zgodnie z Cennikiem Play. Aby mieć komfort korzystania z dostępu do maila, zalecamy uruchomienie usługi „Pakiet Internet” - 5 MB wystarcza na wysłanie i odebranie około 30 e-maili dziennie zawierających tylko tekst. Przydało by się jeszcze dodać do obsługiwanych kont pocztę Gmail oraz Yahoo używaną przez duża ilość mieszkańców naszego kraju co znacznie uprosciło by korzystanie z usługi. Wiadomo, że można podać adresy serwerów poprzez www i następnie zdefiniować odpowiednie porty już za pomocą telefonu ale skoro można by to mieć wszystko po 3 kliknięciach to na pewno było by fajniej :)
Źródło:

17 komentarze dla wpisu “Nowa usługa “Twój e-mail w Play””

 1. Mogliby dać zryczałtowaną opłatę za korzystanie z poczty przez cały miesiąc za np. 10zł 😀 czy tam 5zł :D:D

 2. Taa tyle ze w starych abo nie ma pakietu 5mb a polaczenia z netem sa cholernie drogie.

 3. 5 MB wystarcza na wysłanie i odebranie około 30 e-maili dziennie zawierających tylko tekst.

  30 dziennie…:/

 4. Gmail ma taka mała fajna aplikacje na telefony…..od dawna 🙂 i działa też we własnej domenie.

 5. Przy obecnych cenach transmisji jest to usługa zupełnie bezsensu. Dali ją tak po prostu żeby była bo inni też mają. Może w następnym roku bo uzyskaniu sensownej liczby btsów GSM900 wprowadzą Blackberry (terminal i usługę)

 6. A co to jest za udogodnienie? Przeciez jesli aparat ma mozliwosc wysylania/odbierania maili to nie potrzeba do tego zadnej dodatkowej uslugi. Wystarczy tylko skonfigurowac konto w opcjach telefonu. Jak to zrobic jest opisane na wielu forach, zreszta nie rozni sie to prawie niczym od konfiguracji zwyklego konta w outlooku lub thunderbirdzie.

 7. Bez sensu- to nie usługa- no może usługa konfiguracyjna- ja już to dawno miałem zrobione… bez sensu- może teraz zrobią kolejną usługę- internet przez GPRS na telefonie- czyli niech dodają auto konfigurację do tego i na święta będą dwie nowe usługi:)

 8. Mpiotrek

  Usluga konfiguracji internetu przez sms jest od dawna w Playu. Co do konfiguracji e-mail to bardzo ciekawa usługa dla osób zaczynających zabawe z telefonem a nie wiedzacych za bardzo jak to zrobić z jego poziomu 🙂

 9. @asp:
  “Taa tyle ze w starych abo nie ma pakietu 5mb a polaczenia z netem sa cholernie drogie.”
  Ja mam Stary Play Abonament 50zł (ten z bonusem +20zł) i bez problemu mogłem włączyć pakiet 5MB za 5zł… Lepiej sprawdz w Play24 🙂

 10. Fatkycznie jest taka usluga dostepna, dzieki za info! Caly czas myslalem ze ona tylko dla nowych abo jest. Moze zatem warto skorzystac.

 11. Gmail ma wtyczkę java, która instaluje się po wejściu na stronę, tak przynajmniej mam w tytn II.
  Niech lepiej wezmą się za poprawianie jakości USŁUGI Play Online, bo ze stabilnością połączenia jest gorzej z dnia na dzień. W mobilnym Internecie nie chodzi o to, żeby zasięg był na mapie tylko, żeby każdy użytkownik mógł korzystać w komfortowy sposób. W godzinach od 18 do 23 prędkość często jest gorsza, niż w technologii EDGE. Połączenie często jest przerywane, chociaż może to wina modemu e169.

 12. a mnie ten cały konfigurator nie działa :/ ustawiam numer telefonu marke telefonu daje na konfiguracje email wpisuje ręcznie gmaila 😀 i dupa zbita niby wszystko oka ale nie dostaje wiadomości konfiguracyjnej do telefonu 🙁

 13. Ahh już myślałem że play będzie oferować usługę email z domeną play. a tu tylko coś takiego…

 14. Eeee, przecież ja to mam telefonie.

 15. heh też mi promocja – z gmaila ściągasz gmail 4 mobile i w 30 sekund masz łatwy przejrzysty program umożliwiający wgląd na konto pocztowe. Niewypał

 16. Phi. Lepiej zainstalować sobie Gmaila w telefonie. Współpracuje z kontem pocztowym Gmail. Można odbierać, pisać maile,(jeżeli przeczytasz maila na komórce, usuniesz, zrobisz cokolwiek, skutek będzie to miało również na to, jak wygląda Twoja skrzynka odbiorcza na komputerze), a nawet wyszukiwać wszystkie swoje zarchiwizowane maile. Kontakty również odczytuje z komputerowego konta. Dodatkowo aplikacja pomniejsza obrazki i dostosowuje je do modelu telefonu i minimalizuje koszty pobierania wiadomości.

  Więc żadna inna usługa nigdy nie dorówna tej małej aplikacji Java.. No chyba, że nie posiadasz konta pocztowego z Gmail..

 17. 1) jeśli ktoś nie potrafi skonfigurować sobie tego z poziomu telefonu to od czego jest instrukcja obsługi? tutaj wtórny analfabetyzm się kłania…
  2) próbowałem sprawdzić działanie tej usługi i kilka razy wypełniałem dane i dupa za przeproszeniem, nie działa.

Napisz komentarz

Redakcja serwisu Blog Play zastrzega sobie możliwość moderacji (edycja, usuwanie) komentarzy zawierających wpisy niezgodne z Polskim prawem, obrażające innych użytkowników, zawierające wulgarne czy też obraźliwe treści. Ponadto zabronione jest zamieszczanie ogłoszeń reklamowych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone komentarze będące prywatnymi opiniami użytkowników.

Zamieszczone przez użytkowników komentarze nie stanową stanowiska serwisu.