BlogPlay.eu

12 komentarze dla wpisu “Cena zestawu z modemem”

 1. tylko ten badziewny modem? niema czegoś lepszego ? ech 😛

 2. Cena jest o wiele za wysoka!

  Zróbmy małe porównanie.

  Założenia:

  Użytkownik ma już telefon z dowolnym abonamentem play i nie ma modemu komputerowego a chce mieć internet mobilny.

  Playonline abonament:

  45 zł*6 m-cy(10GB)=270 zł (około tyle kosztuje modem Huawei E220, stąd 6m-cy) + 39 zł modem w Eshopie + aktywacja 9 zł =318 zł

  Teraz Playonline Pre-paid z modemem.

  Zestaw 299 zł + doładowania przez te 6 m-cy za kwotę 180 zł(6*30zł) = 479 zł

  Różnica 161 zł na korzyść dla abonamentu. Co oznacza, że możemy śmiało zapłacić jeszcze za 3 miesiące abonamentu dochodząc do 9 miesięcy, żeby się zrównać z pre-paidem z ceną za 6 miesięcy, nie uwzględniając wcale transferu, bo wtedy stosunek jest 10 GB do 2GB.

  Wniosek?

  Internet chyba musi być dodatkiem do sprzedaży ratalnej modemu. Playonline na kartę z modemem nijak by nie liczył się nie opłaca!

  Jeżeli nie to cena zestawu z pre-paidem powinna wynosić ok. 149 zł to już całkowity max.

  Tyle w temacie.

 3. zgadzam sie z poprzednikiem

 4. Również pokuszę się o małe porównanie.
  W przypadku Play Online na abonament podpisujemy umowę na 12 miesięcy, więc całkowity koszt wynosi:
  12*45 (abonament) + 39 (modem z eShopu) + 9 (aktywacja) = 588 zł
  Kupując Play Online na kartę w zestawie z modemem i doładowując przez rok co 2 miesiące o 50 zł po 12 miesiącach całkowity koszt wyniesie:
  299 (zestaw startowy z modemem) + 50*6 (doładowania) = 599 zł

  Zatem różnica w całkowitym koszcie po roku wynosi zaledwie 11 złotych.
  torrent7: doprawdy nie rozumiem czemu wybrałeś okres 6 miesięcy.

  Oczywiście różnica w limitach zdecydowanie przemawia na korzyść oferty abonamentowej gdzie dostajemy 5GB (lub 10GB) podczas gdy w ofercie na kartę będą to 2GB miesięcznie. Jednak w przypadku Play Online na kartę po początkowym większym wydatku na zakup zestawu z modemem, później mamy mniejszy koszt miesięcznego utrzymania, przy doładowaniach za 50 zł co dwa miesiące wychodzi 25 zł miesięcznie i dodatkowo nie musimy wiązać się umową z operatorem. Zatem jeśli 2GB stanowi dla kogoś wystarczającą ilość danych, to starter z modemem w tej cenie jest całkiem przyzwoitą propozycją.

 5. @torrent7: policzyłeś doładowania za 30pln które są mniej opłacalne niż te za 50 zł – to sprawa pierwsza.

  A ta druga to, że Play nie jest raczej instytucją która będzie dokładać do sprzedaży modemu, żeby ludzie pozdejmowali z nich sim-locki i kupując je za 149 zł sprzedawali na allegro za 250… wystarczy, że cena za transfer jest już dobra.

  Poza tym: jakby dali modem w tak niskiej cenie to:[149 + (6*50 + 30 – czyli za cały rok wychodzących = 480zł ) to wychodziłoby to taniej w porównaniu do tych co się związali kontraktem na 12 miesięcy. ( modem 39 + 9 + (12*45) = 598zł) To byłoby raczej nie w porządku.

 6. mogliby chociaz zrobic tak jak w abo, ze jak sie skonczy limit to predkość spada ale cały czas jest net

 7. annubis17: moze jeszcze maja zaczac doplacac do tego, ze laskawie skorzystasz z uslugi???? To jest prepaid, jak mi powiesz w ktorym prepaidzie mozesz korzystac z netu po wykorzystaniu srodkow, to mozemy porozmawiac…

 8. Stawrul: Wybrałem celowo 6 miesięcy, żeby uzmysłowić potencjalnym użytkownikom jak długo mogą płacić abonament Playonline za cenę samego zestawu, tzn samego modemu, którego cena jest podana w info na 280 zł. Jeżeli by przyjąć cykl miesięczny to wychodzi za rok zestaw + doładowania 299+12*30=659 zł (droższy wariant). Jestem zdania, że lepiej zrobić chłodną kalkulację, a najwyżej później się ucieszyć 😉

  Tedop: faktycznie nie wziąłem tego pod uwagę, że wyszłoby taniej, ale policzyłeś tak tylko z grubsza, bo różnica jest w GB, więc to nie jest tak całkiem nie w porządku. To jest pierwszy plus abonamentu (większy limit), a drugi to taki, że nie trzeba płacić od razu tych 299 zł, więc opłata jest rozbita w czasie. I to jest powód, dla którego wziąć lepiej abonament. No chyba, że ktoś korzysta od czasu do czasu z internetu, wyjeżdża gdzieś do innego miasta na trochę to kupi sobie starter, podłączy do tel. kupi doładowanie i wraca. Wtedy OK tylko wtedy już prędkość nie taka dobra (w telefonie UMTS).

  Wszystkie obliczenia są poprawne i te moje i te Wasza-kwestia spojrzenia na sprawę.

 9. @torrent7 – nie lapiesz chyba konwencji tego typu zestawu. To nie chodzi o to, zeby to bylo bardziej oplacalne, niz abo..szczegolnie w tak krotkim okresie czasu, na jaki poczyniles obliczenia.

  Pre-paid jest po to, zeby nie trzeba bylo placic abonamenu!!! Mozesz sobie ten starter za 19 zl wykorzystywac przez caly rok i nie musisz nic placic. Taka jest idea pre-paid 🙂

 10. Tu nie trzeba łapać konwencji tego zestawu, a po prostu wiedzieć swoje. Skąd mam mieć pieniądze na taki zestaw od razu? Wziąć oprocentowaną pożyczkę w banku? Wole Playonline z abonamentem, modem za grosze abonament też. Po roku przechodzę jak już na kartę. I żaden taki zestaw nie jest potrzebny. W tym przypadku po zapłacie tych 19 zł trzeba się doładować max już po 14 dniach potem znowu za chyba 3, 28 albo 56 dni żeby nie tracić pakietu promocyjnego danych. A jeżeli nie to mamy zwykłe 0,03 zł/100kB, czyli tak jak u innych operatorów, ale na o wiele mniejszym zasięgu i to tylko w większych miastach. Przynajmniej środki wracają po ponownym doładowaniu, ale już bez bonusa danych, który przepada. Jeżeli bym chciał zapłacić te 19 zł i mieć internet przez cały rok to bym musiał się doładować przynajmniej ze 4 razy, bo inaczej mi odetną numer więc Friendly_X to nie takie proste jest. Wg twojej koncepcji bym musiał chyba kupować co 3 miesiące nowy starter.

 11. mimo wszystko uważam, że cena modemu Play jest dobra w ofercie na kartę aja sam pozostanę w abo, bo to się bardziej opłaca 😉

  jestem jeszcze w trakcie pierwszych 7 dni i jakby się okazało, że na kartę jest bardziej opłacalnie to zrezygnowałbym. Play Online 5GB rządzi, na kartę trochę mniej i o to chyba chodzi, że taka musi być kolejność 😉

 12. Abonament niby bardziej się opłaca jeżeli chodzi o rozłożoną opłatę. Zauważcie jednak, że przy doładowaniach prepaidowych dostaje się tu bonus do limitu danych w zależności od wartości doładowania. Wtedy ta oferta dostaje dodatkowy plus który zbliża ją do abonamentu 🙂 tak czy inaczej i abonament i pre-paid się opłaca, nie ma co do tego wątpliwości.

Napisz komentarz

Redakcja serwisu Blog Play zastrzega sobie możliwość moderacji (edycja, usuwanie) komentarzy zawierających wpisy niezgodne z Polskim prawem, obrażające innych użytkowników, zawierające wulgarne czy też obraźliwe treści. Ponadto zabronione jest zamieszczanie ogłoszeń reklamowych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone komentarze będące prywatnymi opiniami użytkowników.

Zamieszczone przez użytkowników komentarze nie stanową stanowiska serwisu.