BlogPlay.euRegulaminy, FAQ i cenniki…

04.06.2008 22:11:16 · Opublikowano w PLAY news
czyli wszystko co trzeba wiedzieć o nowej ofercie Play na kartę, zebrane w jednym miejscu: Cennik oferty "Nowy Play na kartę" FAQ "Nowy Play na kartę" Regulamin oferty promocyjnej "Bezpłatne wejście na Playnet" Regulamin oferty promocyjnej "Lepsze warunki w ofercie Nowy Play na kartę" Regulamin oferty promocyjnej "Nowy Play na kartę z moim numerem" Regulamin oferty promocyjnej "Taniej z wybranymi numerami w Play" Regulamin oferty promocyjnej "Zbieraj minuty w Nowy Play na kartę"
Źródło:

44 komentarze dla wpisu “Regulaminy, FAQ i cenniki…”

 1. po przeczytaniu tego wszystkiego stwierdzam, że duuużo tu pułapek!

  W ogóle powiedzcie mi, od kiedy zmienili, że minuty zebrane za połączenia przychodzące są tylko do play? ;/ przecież były do wszystkich sieci!

  Jednak chyba zostane przy starej ofercie ;/

 2. Pakiet złotówek przepada, kiedy stracimy ważność na połączenia wychodzące?!?! O cholera 🙁

 3. Masakra. Minuty zebrane w ramach usługi ZBIERAJ MINUTY mogą być wykorzystane tylko do Play’a. MASAKRA

 4. “W ogóle powiedzcie mi, od kiedy zmienili, że minuty zebrane za połączenia przychodzące są tylko do play? ;/ przecież były do wszystkich sieci!” – dopiero teraz przy tej ofercie zmienili 🙁 A szkoda…

 5. @wiklef

  NIE przepadają złotówki po zablokowaniu połączeń wychodzących –> promocja “lepsze warunki w ofercie nowa Play Karta” !!!

 6. wiklef: Tutaj też złotówki przepadają dopiero po skończeniu terminu na przychodzące. To, że nie zerują konta po terminie na połączenia wychodzące jest promocją.

 7. FAQ, punkt 10. “Pakiet złotówek przepada wraz z utratą ważności na połączenia wychodzące”. Jak to ma się do promocji “lepsze warunki…” ??

 8. W Lepszych Warunkach punkt 3-5 mówi o innych zasadach anulowania tych pakietów. Dokładnie punkt 4 stwierdza, że środki anulowane są po wygaśnięciu możliwości połączeń przychodzących.

  Co do Zbieraj Minuty to widać, że regulamin tej usługi jest specjalnie przygotowany do tej taryfy. Prawdopodobnie z nią zebrane minuty są jedynie w sieci.

 9. biotyt: “Tutaj też złotówki przepadają dopiero po skończeniu terminu na przychodzące.”
  A gdzie jeszcze przepadają? Bo napisałeś “też”?

  biotyt: “To, że nie zerują konta po terminie na połączenia wychodzące jest promocją.”
  Hehe, tylko pogratulować takiej promocji, niektórzy wybrali kiedyś play tylko dlatego, że kasa nie przepadała 🙁

 10. No tak, ale teraz to jest logiczne, że “zbieraj minuty” tylko do Play są. Przecież tańsze rozmowy w sieci i te wszystkie pakiety na gadanie nie byłyby możliwe w innym wypadku. Każdy by sobie tanio nabijał w sieci i wykorzystywał poza sieć:P
  Dziwna trochę ta oferta, ale teraz czuję się, jakby to abonament który podpisałem był bardzo okazyjny xD Dziękuję Playu – w końcu promocja dla starych abonentów 😛

 11. Powiem tak.Rozumiem,że sieć musi w końcu na siebie zarabiać ale to co tutaj zobaczyłem to już jest masakra normalnie!!!szkoda bo zapowiadało się npr.dobrze a skończyło sie jak zwykle!!!no cóż play straci jakieś 300-400 tys prawdopodobnych przejść na ich ofertę( w tym roku).Jeśli podobnie mają wyglądać nowe taryfy to ja im dobrze nie wróżę.już pan Gruszka i Bannister nie będą tak płomiennie się uśmiechać gdy zobaczą ile im ludzi zrezygnuje z play karty!Widać ewidentnie,że nowa oferta jest przeznaczona dla”bananowej młodzieży” z warszawki lub innych większych miast.Młodzieży która stać na wydanie ok.100 pln na fona.Ale polska to biedna młodzież , która ciuła klepaki.I oni zagłosują.Jeśli play nie będzie szybko sprzedany konkretnemu inwestorowi to npr. będzie playta!!!A moja kobieta miała przejść na play kartę ale w chwili obecnej straciło to jakikolwiek sens.Pozdrawiam wszystkich

 12. Edziu Imperator napisał:

  Dlaczego ma cokolwiek stracić? Przecież nic nie mówią o likwidacji poprzedniej taryfy Im więcej taryf, tym większa szansa dotarcia do innych grup klientów.

 13. jeśli będzie działać również stara taryfa to nie będzie źle.Ale po co by robili nową?wycofują się ze starej bo za dużo o ich kasy kosztuje!Sam bonus i minuty przychodzące dużo ich kosztowały.Pozdrawiam

 14. nowa taryfa na karte jest tragiczna w kazdym punkcie. jesli stara taryfa bedzie wycofana lub nie daj boze przejscie na nowa bedzie wymuszone to kiepsko to widze…

 15. wiklef: Z tym “też” chodziło mi o to, że zasady zerowania konta w Nowym Play w rezultacie końcowym są identyczne jak w starej Play Karcie czyli dopiero po skończeniu terminu na przychodzące.

  W starej Play Karcie z zerowaniem konta dopiero po skończeniu terminu na przychodzące jest podobnie – na zasadach promocyjnych.

  Podsumowując: w starej i nowej taryfie zerowanie konta po terminie na przychodzące, a nie po skończeniu terminu na wychodzące jest po prostu na zasadach promocyjnych.

 16. Pytanie mam. Bo tak się zastanawiam czemu tak jest. Po co robić tak tragiczną ofertę skoro każdy na nią narzeka? Czemu robić taką, a nie trochę lepszą, która by przyciągnęła dużo więcej ludzi i dała im więcej kasy? Dlaczego ludzi, którzy robią oferty, które przez rok przyciągnęły milion osób, które były wyszukane i dużo lepsze niż u konkurencji, nagle robią taką ofertę, która nikomu się nie podoba?! Czemu spieprzyli taki fajny pomysł wiedząc jak wygląda rynek, znając się na reklamie, na zdobywaniu klientów 🙁 Dziwi mnie to wszytko 🙁

 17. biotyt – no właśnie, czyli jeszcze trochę i środki na koncie będą przepadały 🙁 Żal… 🙁

 18. wiklef: Nie sądzę, że będą przepadały. Po prostu regulamin świadczenia usług oraz cennik, który jest aktualny od początku istnienia sieci, nie przewidywał zachowania środków w okresie pasywnym, a jego zmiany mogą być trochę kłopotliwe. Każda operator wtedy wprowadza coś na zasadzie niekończącej się promocji. Dopiero po jakimś czasie, np. 2-3 lata gdy należy wprowadzić poprawki w regulaminie (np. z nakazu UKE) wprowadza się stosowne zapisy na stałe.

 19. Nie znalazłem konkretnej informacji o pakiecie 1000 itd. Są one dalej ważne po przejściu na nową taryfę, czy nie?

 20. @Mysz – raczej ich nie będzie, ale najlepiej zadzwonić jutro do OK i zapytać 🙂 Pewnie też pakiet sms200 nie przechodzi i udział w Deserze 🙁

 21. na 100 % nie

 22. A co do Twojego pytania dotyczącego powodów wprowadzenia nowej taryfy to sądzę, że głównym wpływem na jej powstanie była chęć odświeżenia własnej oferty. Przecież w ofercie na kartę za dużo się nie zmieniło od startu sieci, a nowa taryfa zainteresować może kolejne osoby, którym poprzednia nie pasowała. Inna konstrukcja taryfy trafia w innych użytkowników, czyli tych wydających mniej jednorazowo (np. 50 zł, a nie 150 zł), ceniących sobie rozmowy z jednym numerem, tańsze połączenia w sieci. Niestety pewne nowatorskie i ciekawe rozwiązania odbiły się na pogorszeniem warunków w Zbieraj Minuty czy brakiem bonusu do doładowań ze względu na duże koszty działalności nie na swojej sieci (no i budowa własnej). Skoro jednak zdecydowali się taką taryfę wprowadzić to prawdopodobnie liczą, że ludzie będą przychodzić do Play po to by mieć tanio ze znajomymi, którzy już z Play korzystają (i wzajemnie “Pakiet 1000 min”). Zacznie tworzyć się “społeczność wewnątrzsieciowa” bo odnoszę wrażenie, że do Play urywały się jedynie osoby, które dzwoniły do różnych sieci. Paczkę znajomych ciężko było wyrwać np. z Orange bo skoro wydając do 30-40 zł miesięcznie wszyscy mają do siebie 20gr/min i eski po groszu, a w Play płacili by 49gr/min i 15gr/SMS? Teraz może chętnie kilka osób będzie przechodzi, bliscy znajomi, rodzina itp.

 23. Ech, martwi mnie zmiana zasad oferty “Zbieraj minuty”, z przejściem pakietów to trzeba będzie się jeszcze dowiedzieć, bo szkoda by mi było tych 200 sms-ów miesięcznie… Brak bonusów przy doładowaniu, też szkoda… Ciekawe czy suma dotychczasowych doładowań po przejściu na nową ofertę liczy się dla starych użytkowników od zera? Widać, że teraz oferta premiuje znacznie połączenia wewnątrz sieci, pozostaje mieć nadzieję na szybki wzrost liczby użytkowników… Ja póki co zostaję przy starej Play Karcie.

 24. Ech, nie podoba mi się to wszytko. Czy ten Play nie miał lepszych pomysłów? 🙁 Przecież sama idea była niezła, z tym że cena maleje przy każdym doładowaniu, ale mogli chociaż trochę taniej zrobić i już by ludzie na to polecieli 🙁 Na przykład 10 gr za min i 1 gr w sieci przy 400 złotych i już jest super.

 25. @świderek:
  w “zbieraj minuty”, minuty nie były naliczane “od play” tylko od innych sieci (stąd większe ceny od innych do play).

  swoja drogą jak zobaczyłem ta “nową karte” to było coś na styl “o kuchwa!” i nawet o powrocie na orange pomyślałem, ale póki nie będą mieszać mi w “starej karcie” to nie ma się co ruszać, bo “stara” imho wymiata pod wieloma względami, kuleje troche “tanio w sieci” ale teraz jest “nowa karta”, co dla kogo.

  btw, martwie się czy mi nie zmienili taryfy, też macie taryfe “nowa play karta” w play24?

 26. mbank mobile dziala na plusie, i ma 1 mega za okolo 0,50 zl,play dziala na plusie i swojej sieci i ma 1 mega za 5 zl co mnie bardzo dziwi,

 27. Jedrker20 napisał:

  Lol w play 24 mam już coś takiego “nowa play karta”, co zmieniali automatycznie taryfy ?

 28. Doladowanie za 99 zl przedluza wychodzace jedynie o 30 dni. Jak bylo do tej pory?

 29. “nowa play karta” to co innego niz “nowy play na karte” – na szczescie…

 30. Regulamin sobie, informacje na www sobie. Niezly burdel maja. Ale jest chyba po staremu.

 31. złotówki przepadają wraz z utrata ważności na połączenie wychodzące jeśli chodzi o “lepsze warunki……..” to nie przepadaja tylko te złotowki które mamy na koncie w chwili przejścia na nowa taryfę 🙂

 32. Ja z tego wychodzę, niech mi tylko zmienią play na kartę na tą nową play na kartę!!! Beznadzieja to jest w ogóle!!! HAŃBA PLAY, HAŃBA!!!

 33. Ta taryfa to jedna wielka plama dla PLAYa. Zabrali wszystko co było dobre i z czego wszyscy byli zadowoleni – pakiety 1000 sms/mms i darmowy 200 sms, bonusy do doładowań (no tego to już zrozumieć nie mogę) i prosty cennik. Dali za to jakiś żałosne pakiety (30sms – 10 gr za smsa – WTF?!), tragiczny i skomplikowany cennik… Od początku chcę mieć tanio, bo obecnie moje przejście na nową taryfę oznaczało by wyższe koszty za połączenia i smsy (90% znajomych mam porozrzucanych po różnych sieciach). Stara taryfa będzie pewnie wycofywana (inaczej by nie wprowadzali “nowej”). Kurcze szkoda trochę PLAYa, sieć zapowiadała się arcyciekawie, ale widać zaczyna korzystać z tragicznych rozwiązań konkurencji (Orange?). Ale póki będzie można korzystać z obecnej oferty – zostaje 😀

 34. Sylwia: Umiem czytać i widzę, że nie chodzi o Pakiet Złotówek przy migracji tylko o to, że zerują konto dopiero po utracie połączeń przychodzących. Kasa więc przepada dopiero jednocześnie z odłączeniem karty SIM z sieci, a nie po zablokowaniu połączeń.

 35. biotyt to przeczytaj dobrze WRAZ Z UTRATĄ WAŻNOŚCI KONTA NA POŁĄCZENIE WYCHODZĄCE POZOSTAŁE NA KONCIE ZŁOTÓWKI PRZEPADAJĄ

 36. po przejściu na nową ofertę zniknęły 20 zł z bonusowego konta:(

 37. ZlyNaPlaya napisał:

  Ale tandeta, dobrze ze wzialem abo Play40 😀 Play sie pograza i upodabnia tylko do reszty (plus/orange/era) komplikujac cennik na maxa i robiac jakies bezsensowne akcje. Oj, niedobrze :/

 38. a czy już ktoś wie, czy możliwy jest powrót z nowej taryfy do starej?

 39. nie jest możliwy powrót

 40. hmm. no to pozostanę przy starej taryfie, w której minutę do wszystkich sieci (poprzez premie) można obniżyć nawet do 25 gr. zwłaszcza, że nie mam nikogo ze znajomych w Play.

 41. Sylwia: Uwzględnij Regulamin oferty promocyjnej “Lepsze warunki w ofercie Nowy Play na kartę”, a tam jest jasno napisane, że regulamin zmienia warunki anulowania środków na koncie i przepadają one dopiero po minięciu terminu na przychodzące. W starej ofercie w cenniku też jest napisane, że środki są anulowane po wygaśnięciu wychodzących, a to że nie przepadają jest promocją z terminem nieokreślonym jak w przypadku nowej taryfy.

 42. ale tu nie ma takiej promocji 🙂

 43. biotyp przepraszam bardzo od wczoraj dzwoniłam bo biura obsługi z 10 razy zasatawiam się kiedy przestaną odbierać każdy mówił coś innego. Teraz rozmawiałam 15 minut dokładnie 14:54 i miaełeś rację (ja wczoraj źle informwałam klientów) na szczęście rozmowy są nagrywane 🙂

 44. Fajna strona, znalazlem ja przypadkowo ale teraz bede tu wpadal czesciej, pozdrawiam

Napisz komentarz

Redakcja serwisu Blog Play zastrzega sobie możliwość moderacji (edycja, usuwanie) komentarzy zawierających wpisy niezgodne z Polskim prawem, obrażające innych użytkowników, zawierające wulgarne czy też obraźliwe treści. Ponadto zabronione jest zamieszczanie ogłoszeń reklamowych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone komentarze będące prywatnymi opiniami użytkowników.

Zamieszczone przez użytkowników komentarze nie stanową stanowiska serwisu.