BlogPlay.euUwaga! Podwyżka z TP do Playa!

08.22.2007 9:22:48 · Opublikowano w PLAY news
Klienci TP S.A. wraz z fakturą sierpniową otrzymali pismo informacyjne na temat obniżek i podwyżek cen rozmów do sieci komórkowych. To drugie tyczy się jedynie opłat za połączenia do sieci Play.
Zmiany polegają na obniżeniu opłat za połączenia do sieci komórkowych operatorów, z wyjątkiem opłat za połączenia do sieci Play, operatora P4 Sp. z o.o., które w przypadku niektórych planów/profili ulegną podwyższeniu. Informujemy, że obniżenie opłat za połączenia do sieci komórkowych nastąpi z dniem 1 września 2007r, natomiast podwyższenie opłat za połączenia do sieci Play operatora P4 Sp. z o.o., nastąpi z dniem 1 października 2007r.
Ceny za minutę połączenia do Play we wszystkim planach taryfowych zostały ustalone na poziomie:
dzień tygodniagodzinynowa cena (zł brutto)
roboczy8-181,04
18-80,72
soboty, niedziela i święta0-240,72
Często są one wyższe o 10-20 gr od poprzednich cen ale bywają też niższe... Przykładem jest plan tp socjalnym, gdzie obniżka jest o 79-87 gr. Niestety posunięcie takie jest zgodne z prawem i wynika bezpośrednio z wyższych cen za zakończanie połączeń w sieci Play niż w innych sieciach - marża jaką pobiera P4 od innych operatorów za przychodzące połączenie od innego operatora. Zgodne jest to też z decyzją Prezesa UKE z dnia 2 lipca 2007 r., który ustanowił dla TP S.A. ceny maksymalne dla poszczególnych połączeń. Zgodne z prawem telekomunikacyjnym, w przypadku braku akceptacji przez klienta powyższych podwyżek, może on wypowiedzieć zawartej z TP umowy o świadczenie publicznie dostępnych usług telekomunikacyjnych w terminie do dnia 30 września 2007 r. O czym informuje operator w piśmie. Wcześniej pisałem też o tego typu podwyżkach u TELE2 czy Orange. Źródło: TP S.A.
Źródło:

10 komentarze dla wpisu “Uwaga! Podwyżka z TP do Playa!”

 1. Wiadomo, że tam gdzie cena maksymalna pozwala im na podwyżki to je podwyższą…

 2. pisze sie ‘podwyzka’…

 3. jak orange to i tp:/

 4. chamstwo i tyle wam powiem.
  dobrze ze mam dialog 😛

 5. Teraz też zauważyłem, że to nawet niezła reklama dla Playa. Tyle milionów klientów TP dowie się, że istnieje taka sieć komórkowa jak Play. 😀

 6. czyżby coś ich przerażało?;)
  brzydkie posunięcie oj brzydkie…grabią sobie.

 7. Bardzo mi się nie podoba taka polityka!!!!Tp i Orange zawsze załaziły mi za skórę….teraz zaczynam się coraz bardziej wkurzać….Zrezygnowałam z Orange, jak tylko skończy się umowa mojej mamy i siostry od razu przenosze je do Play z Orange a co do Tp……………hmmm pomyśle…Nie bedą na mnie zarabiac!

 8. JAk zwykle…jakaś porażka musi wyjść…to trochę nieuczciwa konkurencja ….

 9. nieuczciwośc to pierwszy stopień do….utraty klienta.

 10. Telemanipulacja Polska !!!
  To jest chamstwo i tyle! ale jak zobaczą że zaczyna im ubywać klientów to zaczną obniżać ceny !!

Napisz komentarz

Redakcja serwisu Blog Play zastrzega sobie możliwość moderacji (edycja, usuwanie) komentarzy zawierających wpisy niezgodne z Polskim prawem, obrażające innych użytkowników, zawierające wulgarne czy też obraźliwe treści. Ponadto zabronione jest zamieszczanie ogłoszeń reklamowych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone komentarze będące prywatnymi opiniami użytkowników.

Zamieszczone przez użytkowników komentarze nie stanową stanowiska serwisu.