BlogPlay.eu0 800 i PLAY – niepoprawne naliczanie opłat (aktualizacja)

03.21.2007 21:59:47 · Opublikowano w PLAY news
W cenniku sieci PLAY możemy znaleźć następującą informację: "Połączenia z numerami zaczynającymi się od 20, 30, 40, 70, 80, niewymienionymi w Cenniku lub w materiałach informacyjnych Operatora mogą być zablokowane. Połączenia z niektórymi numerami skróconymi innych operatorów są zablokowane." Zgodnie z art. 79 ust. 1 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne operatorzy mają obowiązek zapewnienia użytkownikom końcowym ruchomych publicznych sieci telefonicznych oraz użytkownikom końcowym z innych państw członkowskich możliwości, w przypadku gdy jest to technicznie i ekonomicznie wykonalne, połączeń do numerów niegeograficznych na terytorium Polski, w tym do numerów 0-800 i 0-801 w stacjonarnych publicznych sieciach telefonicznych - tego możemy się dowiedzieć z komunikatu z ostatnio przeprowadzonej kontroli przez UKE (źródło). Blokada w PLAY faktycznie istnieje, przy próbie połączenie usłyszymy odpowiedni komunikat informujący nas o tym fakcie. Do tego momentu wszystko jest jasne, jednak gdy sprawdzimy stan swojego konta, zobaczymy że pomniejszyło się ono o wykonaną przed chwilą rozmowę z numerem uważanym przez PLAY za zablokowany. Poniżej materiał wideo przedstawiający sytuację. Aktualizacja: Fakt ten został zgłoszony i potwierdzony przez OK. Stan zgłoszenia możemy sprawdzić w OK podając numer 116681. Aktualizacja 2: Problem został rozwiązany. Pieniądze nie są już pobierane przy próbie połączenia z numerami 800 i 801.
Źródło:

16 komentarze dla wpisu “0 800 i PLAY – niepoprawne naliczanie opłat (aktualizacja)”

 1. No play to pewnie wytłumaczy że temu to ta Nokia 3510 i jest winna co za wieś 🙂

 2. heh, skad wiesz jak sie wytlumaczy??? moze przeprosi i zwroci kase…

 3. Coś namieszali 😉 W plusie nie nalicza za niezrealizowane połączenie.

 4. kolejny powód by poczekaż troche z tym pleyem

 5. No to drobny błąd. Jeśli już zostało to zgłoszone, to pewnie to naprawią. Na szczęście nie policzyli za to dużej kwoty 🙂

 6. Czy mógłby mi ktoś powiedzieć jak to jest z kartami Play PrePaid?
  Gdzie można zdobyć kod doładowujący konto?
  Np. ja mam konto w banku Inteligo i nie mam możliwości kupna przez tamten panel. Czy kody doładowujące są możliwe do dostania tylko w punktach Play? ;/

 7. obserwator napisał:

  zadzwoniłem aby sprawdzic i okazalo sie ze nie mozna zrealizowac połączenia, opłata nie została pobrana

 8. widze ze moj post na FORUM na cos sie przydal 🙂

 9. @obserwator, a jakiej sieci używasz? My tutaj piszemy o PLAYu a dokładnie o prepaidzie…

 10. A dlaczego na wyświetlaczu jest Plus GSM a pod nim Play ??? Qrde wkładałem kartę w N6288, SE k800i, Nokie 6103 i 5140i wszędzie pali na wyświetlaczu PLAY.

 11. karty playa nie mam jeszcze 🙁
  ale jak przekładałam tą testową to mi się ‘nadchodzi4’ wyświetlało..
  hmm.. zresztą zabrało ci całe 4gr haha, imponujące :]
  ja też zadzwoniłam.. też mi nic nie ubyło 😀

 12. do Kamillo: konto mozna doładowac przez internecik na https://www.blue.pl nie wiem czy juz działa w kioskach doładowanie ale powinnno.

 13. Witam

  Czy jest szansa na ankietę dla testerów kto zostaje na abo, kto na pre-paid, a kto rezygnuje z tego całego PLAYA.?

  To by odzwierciedlało całą ofertę i pokazało jaki szacunek mają dla testerów.

 14. @bibik – ankieta jest, trochę inna, ale jest http://webankieta.pl/survey/w37xoknc28o zapraszam 🙂

 15. Nick, to ja krecilem ten filmik – w tej Nokii (z reszta w moim Samsungu X700 tez) podczas roamingu w Plusie pokazuje mi sie Plus GSM, a pod tym PLAY. Tak samo jak w Heyah albo Samych Swoich – tam tez pokazuje sie takie cos (w Heyah: Era, pod tym HEYAH; w SS: Plus GSM, pod tym sami swoi).

 16. ddluk, “znaleźć” piszemy tak jak zedemonstrowałem w “łapkach” 😉

Napisz komentarz

Redakcja serwisu Blog Play zastrzega sobie możliwość moderacji (edycja, usuwanie) komentarzy zawierających wpisy niezgodne z Polskim prawem, obrażające innych użytkowników, zawierające wulgarne czy też obraźliwe treści. Ponadto zabronione jest zamieszczanie ogłoszeń reklamowych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone komentarze będące prywatnymi opiniami użytkowników.

Zamieszczone przez użytkowników komentarze nie stanową stanowiska serwisu.