BlogPlay.eu

Test FRITZ!Box 6850 LTE – przydatne ciekawostki i podsumowanie

12.06.2021 11:41:03 · Opublikowano w 4G LTE, Fritz!Box, PLAY news

Zaczniemy od kilku przydatnych drobiazgów bez których router nic by nie stracił, ale z nimi jego użytkowanie będzie po prostu wygodniejsze.

Pierwszą jest wskaźnik położenia. Dzięki temu router może używać diod do pokazania zasięgu sieci. Jest to o tyle wygodne, że nie trzeba patrzeć w smartfona lub komputer, tylko sprawdzać sygnał z routerem w ręku. Aby z tego skorzystać klikamy kolejno w Internet - Informacje na temat LTE - Zasięg. Znajdziemy tam przycisk do włączenia wskaźnika. Będzie on aktywny przez 10 minut, lub wcześniej można go samemu wyłączyć.

Kolejną fajną rzeczą jest obsługa smsów. Można wysyłać i odbierać wiadomości. Przy wysyłaniu należy używać numerów z prefiksem +48.
Dostęp do prostej skrzynki znajdziemy w Internet - Dane dostępowe - SMS.

Kiedy router pracuje świeci diodami. Czasem, np. w nocy, może to przeszkadzać. Rozwiązaniem jest możliwość regulowania jasnością diod. W urządzeniu możemy wybrać 3 poziomy jasności lub całkowicie je wyłączyć.
Aby ustawić wybraną jasność wchodzimy kolejno w System - Przyciski i diody - Wskazanie diod.

Co nam się mało spodobało

  • obsługa LTE tylko w Cat4
  • mógłby się mniej grzać

Co nam się bardzo spodobało we FRITZ!Box-ie 6850 LTE

  • zewnętrzne ruchome anteny
  • 2 zakresy wifi z możliwością rozdzielenia pasm
  • możliwość wyboru pasm LTE
  • prosty w konfiguracji
  • schludny i estetyczny wygląd
  • 5 lat gwarancji
  • mocny sygnał wifi

Ogólnie uważamy że sprzęt jest wart uwagi, zwłaszcza gdy w swoim rejonie mamy sieć korzystającą z bloku 15 MHz jak w przypadku Play. Pozostałe opcje, zwłaszcza do wifi również stawiają ten sprzęt powyżej średniej.

Źródło:

Napisz komentarz

Redakcja serwisu Blog Play zastrzega sobie możliwość moderacji (edycja, usuwanie) komentarzy zawierających wpisy niezgodne z Polskim prawem, obrażające innych użytkowników, zawierające wulgarne czy też obraźliwe treści. Ponadto zabronione jest zamieszczanie ogłoszeń reklamowych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone komentarze będące prywatnymi opiniami użytkowników.

Zamieszczone przez użytkowników komentarze nie stanową stanowiska serwisu.