BlogPlay.eu

Test FRITZ!Box 6850 LTE – konfiguracja wifi

12.05.2021 17:36:46 · Opublikowano w 4G LTE, Fritz!Box, PLAY news

Podczas pierwszego uruchomienia sugerowaliśmy aby zostawić parametry domyślne. Teraz możemy zając się dostrojeniem wifi poczynając od ustawień sieci prywatnej do sieci dla gości. Po zalogowaniu do panela klikamy w Wifi w dziale Porty. Pojawi się lista urządzeń połączonych do routera:

Co warte podkreślenia można edytować nazwę aby była bardziej przyjazna, bo standardowo jest to ciąg znakowy który może co najwyżej sugerować typ urządzenia (smartfon, laptop itp).

To co nas może zainteresować to możliwość rozdzielenia sieci na 2,4 GHz i 5 GHz:

Warto dopisać oznaczenie do sieci 5 GHz żeby wiedzieć do której jesteśmy podłączeni. Hasło dostępowe jest identyczne dla obu.

Jeśli chcemy bardziej zoptymalizować wifi możemy zmienić kanał w którym operuje. Można zostawić w trybie automatycznym, ale można też przyjrzeć się co jest w eterze i ustawić się na najmniej zapchany zakres:

Zmiana mocy nadawania można ustawić na 100, 50, 25, 12, 6 procent. Mniejsza moc to mniejsze zużycie energii i mniej wydzielanego ciepła.

Kolejną istotną opcją jest, wspomniana na początku, sieć dla gości. Może się przydać, gdy chcemy udostępnić sam internet, ale bez dostępu do danych i urządzeń w sieci prywatnej. Wchodzimy w Wifi - Dostęp dla gości:

Jeśli komuś nie będzie wystarczało szyfrowanie WPA2 to może je zmienić na dostępne WPA3. Oczywiście należy pamiętać aby pozostałę urządzenia w sieci obsługiwały ten standard. W sieci dla gości opcja jest dostępna przy aktywacji, a w sieci prywatnej wystarczy wejść w pozycję Wifi - Bezpieczeństwo i ustawić zgodnie ze swoim życzeniem:

Źródło:

Napisz komentarz

Redakcja serwisu Blog Play zastrzega sobie możliwość moderacji (edycja, usuwanie) komentarzy zawierających wpisy niezgodne z Polskim prawem, obrażające innych użytkowników, zawierające wulgarne czy też obraźliwe treści. Ponadto zabronione jest zamieszczanie ogłoszeń reklamowych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone komentarze będące prywatnymi opiniami użytkowników.

Zamieszczone przez użytkowników komentarze nie stanową stanowiska serwisu.