BlogPlay.eu

Test Fritz!Box 6850 LTE – ustawienia internetu

12.03.2021 23:56:13 · Opublikowano w 4G LTE, Fritz!Box, PLAY news, test

Po uruchomieniu routera pora bardziej przyjrzeć się ustawieniom połączenia z internetem. Po zalogowaniu się do panelu pojawi się stan urządzenia i jego najważniejsze parametry

Na początku jest informacja o maksymalnej wartości prędkości połączenia. FRITZ!Box 6850 LTE ma modem kotegorii 4 (Cat4) co oznacza, że może wykorzystywać pasmo o maksymalnej szerokości 20 MHz. W naszej sytuacji modem jest w stanie połączyć się z prędkościami 110/40 co świadczy o tym, że korzysta z pasma o szerokości 15 MHz. Po kliknięciu w Internet, a potem w dane dostępowe pokażą się opcje do obsługi sieci:

Po przejściu na manualne ustawienia możemy wybrać z jakich technologii chcemy korzystać. Dni 3G są już praktycznie policzone i można z tego zrezygnować to warto bliżej przyjrzeć się pasmom LTE i zostawić te, na których nasz operator ma największą szerokość pasma. W przypadku Play okazała się nią częstotliwość 1800 MHz z blokiem 15 MHz.

Jeszcze więcej szczegółów można znaleźć w sekcji Internet - Informacje o LTE. Strona przeglądowa zawiera krótkie i konkretne informacje w ładnej graficznej formie.

To co powinno bardziej nas zainteresować to lista sieci, po kliknięciu w Aktualizowanie router zacznie szukać wszystkie dostępne sieci. Uwaga! połączenie z internetem zostanie rozłączone na około 2 minuty - zależy ile pasm ustawiliśmy w poprzednim miejscu. Przykładowa lista wygląda tak:

Widzimy, że operatorzy stawiają na LTE. W tej lokalizacji Play ma najwięcej pasma i jeśli sieć jest mało obciążona to mamy szanse na największe prędkości niż u pozostałych operatorów.

Jak bardzo istotne może być skakanie przez pasma niech świadczą wyniki speedtestu na częstotliwości 1800 MHZ i 800 MHz

Warto skorzystać z ręcznego wyboru pasm oraz kręcić antenami - przy słabym sygnale zmiana ustawienia anten może dać nawet kilka Mbit.

Źródło:

Napisz komentarz

Redakcja serwisu Blog Play zastrzega sobie możliwość moderacji (edycja, usuwanie) komentarzy zawierających wpisy niezgodne z Polskim prawem, obrażające innych użytkowników, zawierające wulgarne czy też obraźliwe treści. Ponadto zabronione jest zamieszczanie ogłoszeń reklamowych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone komentarze będące prywatnymi opiniami użytkowników.

Zamieszczone przez użytkowników komentarze nie stanową stanowiska serwisu.