BlogPlay.eu

Fioletowy roaming w UE po 15. czerwca

05.22.2017 22:14:40 · Opublikowano w abonament, mix, PLAY news, pre-paid
Zgodnie z rozporządzeniami parlamentu Europejskiego, Rady UE oraz Komisji UE, 12. maja sieć Play opublikowała nowy cennik opłat roamingowych. Co istotne, zmiany nie oznaczają całkowitego zniesienia opłat roamingowych.
  • jeśli w cenniku danej oferty (abonament, mix, pre-paid) jest wyszczególniony koszt minuty, smsa, mmsa internet to klient będzie ponosił takie same opłaty za granicą bez dodatkowych naliczeń przez zagranicznego partnera
  • jeśli w ofercie nie ma w cenniku pozycji za usługi (czyli w taryfach no-limit) to klienci takich taryf taryf dostaną bezpłatna pulę usług (minuty, sms, mms, MB)  do wykorzystania przez rok; dla usług wychodzących
  • W przypadku połączeń przychodzących będzie oddzielna pula, również ważna przez rok. Po jej wykorzystaniu do minuty połączenia przychodzącego będzie doliczone 5 gr.
  • niewykorzystane jednostki nie przechodzą na kolejne 12 miesięcy
  • W przypadku posiadania pakietów usług do wykorzystania w strefie UE, będą one schodziły w pierwszej kolejności
  • po wykorzystaniu jednostek z puli koszty usług wychodzących są następujące: 0,16 zł za minutę połączenia, 0,05 zł za SMS, 0,04 zł za MMS oraz 0,04 zł za 1 MB danych.
Taryf jest dość sporo i operator przygotował specjalną ściągawkę dla każdej taryfy, dostępną tu. W tak zwanym międzyczasie ofertą zainteresowali się UKE, UOKiK oraz Komisja Europejska pod kątem niezgodności z dyrektywą. Operator zapowiedział zmiany w ofercie przed 15. czerwca.  
Źródło:
Tagi:

Napisz komentarz

Redakcja serwisu Blog Play zastrzega sobie możliwość moderacji (edycja, usuwanie) komentarzy zawierających wpisy niezgodne z Polskim prawem, obrażające innych użytkowników, zawierające wulgarne czy też obraźliwe treści. Ponadto zabronione jest zamieszczanie ogłoszeń reklamowych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone komentarze będące prywatnymi opiniami użytkowników.

Zamieszczone przez użytkowników komentarze nie stanową stanowiska serwisu.