BlogPlay.eu

Nadchodzi4, czyli początki Playa 10 lat temu

12.01.2016 10:48:50 · Opublikowano w PLAY news
Równo 10 lat temu agencja reklamowa obsługująca nowego operatora, znanego ówcześnie jako P4, uruchomiła dedykowaną stronę internetową. Dzięki niej każdy zainteresowany mógł zgłosić się do testowania sieci, która miała komercyjnie wystartować w 2007r. n4-reg Tematem przewodnim kampanii był tzw blop, popularnie zwany glutem. Reklamy sugerowały, że nowy projekt zaoferuje swoim użytkownikom bardzo atrakcyjne treści w niespotykanej dotąd ilości. P4 w tej sprawie porozumiał się z Onetem, który miał dostarczyć treści multimedialne. Użytkownicy również mieli być wciągani w zabawę przygotowując swoje materiały: zdjęcia, filmy, wpisy, tak aby telefon służył nie tylko do dzwonienia. 396630643_3591d61c6f_o nadchodzi4-1 [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=PtrAKDzYyqk[/youtube] nadchodzi4-2 [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=N5iZPn9ZhFo[/youtube] A co się działo pod koniec 2006r?
  • Operatorzy z W3 z pompą ogłaszali uruchomienie HSDPA w wybranych miastach
  • Nokia wypuszczała kolejne urządzenia z Symbianem dla każdego segmentu rynku
  • Sagem i Alcatel również wprowadzały nowe modele
  • Wystartował mBank Mobile
  • Pojawiły się plotki o stworzeniu "Google phone" w okolicach roku 2008
Pierwsze telefony testerzy otrzymali w styczniu 2007r., ale to już dalsza historia...
Źródło:

2 komentarze dla wpisu “Nadchodzi4, czyli początki Playa 10 lat temu”

  1. cieszę się z tej 10-tki. jednak cieszyłbym się bardziej, gdyby z tej okazji były jakieś promocje w ofertach na kartę.
    testy nowej sieci były wtedy TYLKO w ofertach karcianych, niestety Play od miesięcy zwraca uwagę tylko na “abonamentowców”. smutne, w jaką stronę poszedł Play…

  2. Amshel: intencją wpisu było przywołanie tamtych czasów. Będzie jeszcze o testach i oficjalnym starcie i jaki wpływ to miało na W3. A to co się stało z Playem w ciągu tych 10 lat to już znacznie dłuższy temat.

Napisz komentarz

Redakcja serwisu Blog Play zastrzega sobie możliwość moderacji (edycja, usuwanie) komentarzy zawierających wpisy niezgodne z Polskim prawem, obrażające innych użytkowników, zawierające wulgarne czy też obraźliwe treści. Ponadto zabronione jest zamieszczanie ogłoszeń reklamowych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone komentarze będące prywatnymi opiniami użytkowników.

Zamieszczone przez użytkowników komentarze nie stanową stanowiska serwisu.