BlogPlay.eu

Router FRITZ!Box z LTE dostępny w sieci PLAY

04.16.2015 22:30:37 · Opublikowano w 4G LTE, Fritz!Box, PLAY news
Dziś Play oficjalnie zainaugurował współpracę z firmą AVM, czyli producentem routerów marki Fritz!Box. Poniżej najważniejsze informacje z komunikatu prasowego o na koniec trochę więcej szczegółów: FRITZ!Box 6840 LTE jest w stanie zapewnić szybkość transferu danych do 100 Mbit/s przy pobieraniu danych oraz do 50 Mbit/s przy wysyłaniu. Model ten w jednym urządzeniu łączy wszystkie najważniejsze funkcje komunikacji sieciowej: bezprzewodowy dostęp LTE, bezprzewodową sieć WLAN, gigabitowe porty Ethernet, sieciową pamięć masową, telefonię cyfrową i stację bazową DECT. Co więcej jest on również wzbogacony o analogowy interfejs obsługujący wszelkie dostępne telefony i faksy, a dzięki najnowszemu oprogramowaniu FRITZ!OS bezprzewodowo integruje także smartfony z utworzoną siecią domową. Wśród pozostałych dostępnych funkcji routera LTE znajdują się: oddzielna bezprzewodowa sieć dla gości, tryb kontroli rodzicielskiej, dodatkowa zapora firewall czy automatyczna sekretarka. Dzięki zintegrowanemu z routerem FRITZ!Box LTE media serwerowi możliwe jest także odtwarzanie zmagazynowanych plików muzycznych czy filmowych na dowolnych urządzeniach znajdujących się w sieci domowej. „Router FRITZ!Box produkowany przez firmę AVM to świetne rozwiązanie dla wymagających klientów, zarówno indywidualnych jak i biznesowych. Urządzenie to oferuje szereg zaawansowanych funkcji, jak na przykład analiza otoczenia sieciowego i ewentualnych zakłóceń, wskazując użytkownikom optymalną lokalizację routera, aby uzyskać jak najlepszą wydajność. Jest doskonałym uzupełnieniem naszej oferty w zakresie dostępu do szybkiego Internetu w technologii LTE, którego zasięg w Play obejmuje już 75% populacji Polski.” - opowiada Marcin Gruszka Rzecznik Prasowy PLAY. FRITZ!Box w sieci PLAY Od redakcji: Sprzęt jest sprzedawany w ofercie Play Internet LTE; opłata 69,99 pln/mies przy umowie 36 miesięcy lub 89,99 pln/mies z 24. miesięczną umową. Co ciekawe, urządzenie jest dostępne w e-shopie w, trochę nietypowej, ofercie z tabletami i laptopami. Należy zaznaczyć, że model 6840 obsługuje tylko LTE (bez wsparcia 3G/2G), natomiast może działać w pasmach 800/1800/2600, a więc tych które działają lub będą uruchomione na terenie Polski. Okres gwarancyjny to 5 lat(!), producent dba o swoje produkty nawet dłużej wypuszczając aktualizacje software-u. Router nie ma sim-locka i może działać z każdą kartą SIM. Łączność bezprzewodowa może odbywać się w paśmie 2,4 GHz lub 5 GHz. Oprócz routera na rynku będą dostępne inne urządzenia pozwalające np. monitorować zużycie prądu w mieszkaniu. W przyszłości będzie oferowany model 6820 - ten będzie obsługiwał każdy typ transmisji danych komórkowych (2G/3G/LTE). Zamiast 4 portów gigabitowych będzie dostępny jeden. Podsumowując: Może tylko cieszyć, że Play dostrzegł potrzeby osób, które oczekują więcej niż standardowe urządzenia, a Fritz!Boxy nie bez powodu mają bardzo dobrą opinię. IMG_0251 IMG_0262
Źródło:

2 komentarze dla wpisu “Router FRITZ!Box z LTE dostępny w sieci PLAY”

  1. A czy ktoś się może orientuje jaka jest maksymalna prędkość internetu LTE – zastanawiam się po prostu czy ten router w pełni wykorzystuje możliwości tego standardu. Co nie zmienia faktu, że 100 mb / s to i tak już szybko jak diabli… aktualnie mam 80 i nie mam pojęcia do czego mi jeszcze szybszy net.

  2. wg cioci wikipedii DL do 300mbit, UP do 50mbit.

Napisz komentarz

Redakcja serwisu Blog Play zastrzega sobie możliwość moderacji (edycja, usuwanie) komentarzy zawierających wpisy niezgodne z Polskim prawem, obrażające innych użytkowników, zawierające wulgarne czy też obraźliwe treści. Ponadto zabronione jest zamieszczanie ogłoszeń reklamowych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone komentarze będące prywatnymi opiniami użytkowników.

Zamieszczone przez użytkowników komentarze nie stanową stanowiska serwisu.