BlogPlay.eu

8. urodziny Play

03.16.2015 11:15:36 · Opublikowano w testy p4
Dziś mija 8 lat od startu Play z komercyjnymi usługami. Początkowo czwarty operator wystartował z testami w ramach programu nadchodzi4. Testy i urządzenia były dostępne dla użytkowników z Warszawy i trójmiasta. Do końca roku operator zakładał zdobycie 500 tys. klientów, ale szybko podwyższył te prognozy do 750 tys. Przyrost okazał się być jednak większy i przez lata tempo wzrostu było bardzo imponujące. W pierwszych ofertach minuta rozmowy kosztowała 49 gr, a sms/mms 15 gr. Pakietów internetowych nie było, a standardowa cena transfer danych to - uwaga - 5 gr/10kb, co dawało 5 pln za 1 mb! 16. marca 2007 to w pewnym sensie dość symboliczna data - to przełom w polskim rynku i rękawica rzucona trzez dużym graczom. W ciągu tych kilku lat staniały połaczenia telefoniczne (wielka zasługa taryf Play Fresh) oraz dzięki Playowi mobilny internet osiągnął ceny dostępne dla większej liczby klientów. Mimo, że Play trochę stracił ze świeżości, to własnie dzięki niemu klienci pozostałych operatorów również zyskali lepsze oferty. Zatem - tak trzymać :)
Źródło:
Tagi: ,

2 komentarze dla wpisu “8. urodziny Play”

  1. Od czasu Fresha systematycznie pogarszana oferta oraz konsekwentne budowanie wizerunku sieci dla gimbusów. Raczej do nich nie wrócę.

  2. kromka chleba napisał:

    Play skończył się na Freshu. Niestety taka jest prawda. Wtedy ta oferta rozwaliła rynek. A co mamy teraz? Uczcijmy to minutą ciszy… Do tego jak widze te denne reklamy z pseudo ”celebrytami” to mnie ściska. Ludzie czy Wy tego nie widzicie?

Napisz komentarz

Redakcja serwisu Blog Play zastrzega sobie możliwość moderacji (edycja, usuwanie) komentarzy zawierających wpisy niezgodne z Polskim prawem, obrażające innych użytkowników, zawierające wulgarne czy też obraźliwe treści. Ponadto zabronione jest zamieszczanie ogłoszeń reklamowych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone komentarze będące prywatnymi opiniami użytkowników.

Zamieszczone przez użytkowników komentarze nie stanową stanowiska serwisu.