BlogPlay.eu

Wyniki Play za 2014r.

02.25.2015 20:48:59 · Opublikowano w wyniki
„PLAY ma za sobą bardzo pomyślny rok pod względem komercyjnym i finansowym. Z bazą użytkowników na poziomie 12,3 mln, PLAY osiągnął udział w rynku w wysokości 21,3%, jednocześnie zapewniając dostęp do usług 4G LTE 73% populacji Polski i przekraczając próg 1 miliona użytkowników 4G LTE w 2014 r. Pod względem finansowym, zwiększyliśmy nasze przychody o 18% do poziomu 4 392 milionów zł, podczas gdy skorygowana EBITDA wzrosła o 52% do kwoty 1 072 milionów zł.”

Jørgen Bang-Jensen, prezes PLAY

Kluczowe informacje:
  • W 2014 r. przychody od użytkowników wyniosły 3 524 mln zł, wzrastając o 21% rok do roku.
  • W ubiegłym roku skorygowana EBITDA zamknęła się kwotą 1 072 mln, co stanowi wzrost o 52% rok do roku, podczas gdy baza klientów abonamentowych zwiększyła się o 1,04 mln.
  • Całkowita baza użytkowników osiągnęła poziom 12,3 mln (+14% rok do roku), natomiast udział klientów abonamentowych zwiększył się do 47.3% z 44.4% 2013 r.
  • PLAY osiągnął udział w rynku na poziomie 21,3% (wzrost o 2,4 pp rok do roku).
  • Dzięki dalszemu szybkiemu rozwojowi sieci 4G LTE, zasięg tej sieci zwiększył się do 73% populacji.
  • Ponadto, spółka przeprowadziła refinansowanie zadłużenia poprzez emisję obligacji na bardzo korzystnych warunkach.
Tyle najważniejszyc informacji. Liczbą, która najbardziej działa na wyobraźnię, jest oczywiście liczba kart sim: ponad 12 mln! Zestawiając ją z wartością z końca 2013r. daje nam przyrost o 1,5 mln. Trzeba przy tym pamiętać, że rynek jest bardzo nasycony. Można stąd wysnuć wniosek, że całościowo polityka firmy jest dobrze przemyślana i realizowana. A to może oznaczać, że kolejny desant celebrytów w Play jest bardzo prawdopodobny ;)   12-MLN-Klientów
Źródło:
Tagi: ,

2 komentarze dla wpisu “Wyniki Play za 2014r.”

  1. No cóż, trzeba przyznać, że akcja promocyjna z gwiazdami byłą strzałem w dziesiątkę. Reklamy w tv ogląda się wręcz z przyjemnością. A jak reklama – największe zło – jest przyjemna to masz w garści wszystko co potrzebujesz by wypromować produkt, good job!

  2. Tylko szkoda że w tym pościgu zapomnieliscie o abonentach i o zdrowym podejściu do reklamacji!@ nie zwracając uwagi na wszystko Play to Głowno do którego nie będę należał skoro nie szanują konsumenta. A dobra karta szybko wam się odwróci bo takich jak ja jest więcej.. nikt nie lubi być oszukiwany a Wy to robicie i debacie o procenty!!

Napisz komentarz

Redakcja serwisu Blog Play zastrzega sobie możliwość moderacji (edycja, usuwanie) komentarzy zawierających wpisy niezgodne z Polskim prawem, obrażające innych użytkowników, zawierające wulgarne czy też obraźliwe treści. Ponadto zabronione jest zamieszczanie ogłoszeń reklamowych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone komentarze będące prywatnymi opiniami użytkowników.

Zamieszczone przez użytkowników komentarze nie stanową stanowiska serwisu.