BlogPlay.eu

[Aktualizacja] Ataki phishingowe na klientów Play

10.02.2014 0:30:36 · Opublikowano w e-faktura, komunikat
Cyberprzestępcy zauważyli, że Play ma dużo klientów i po ataku na Orange rozpoczęli wysyłkę spreparowanych emaili do klientów fioletowego operatora. Razem z rzecznikiem prasowym Play przypominamy, że oryginalne e-faktury są wysyłane z adresu awizo@mojefinanseplay.pl, a sama faktura jest wyłącznie w pliku PDF. W związku z tym, że pojawiły się sygnały, że fałszywki są coraz bardziej podobne do oryginałów należy bardzo ostrożnie klikać w takie wiadomości a po ewentualnym otwarciu zwrócić uwagę m.in. na pisownię. W przypadku dalszych wątpliwości pozostaje kontakt z operatorem.

Aktualizacja:

Play opublikował list jaki będdzie wysyłany do abonentów z informacjami o zagrożeniu i jak go uniknąć: Szanowni Państwo, coraz częściej zdarza się, że cyber-przestępcy podszywają się pod firmy wysyłające e-faktury. Jeśli mają Państwo wątpliwości, czy przesłany do Was e-mail jest autentyczny, prosimy o:
  • sprawdzenie, czy załączona do e-maila faktura jest widoczna w serwisie Play24 https://24.play.pl. (Sprawdź jak korzystać z Play24? )
  • sprawdzenie numeru rachunku bankowego i kwoty do zapłaty – wystarczy wpisać i zatwierdzić na swoim telefonie w Play kod *124#.
  • potwierdzenie danych faktury: daty wystawienia, terminu płatności, kwoty i numeru rachunku. W tym celu należy wpisać i zatwierdzić kod *125#.
Wątpliwości mogą Państwo również wyjaśnić telefonicznie, dzwoniąc pod numer *500 dla Klientów Indywidualnych oraz *600 dla Klientów Biznesowych. Jak odróżnić prawdziwe e-awizo od fałszywego? Przeczytaj na stronie Play.pl. Chcąc zagwarantować bezpieczeństwo operacji wysyłane przez nas faktury są zabezpieczone certyfikatem. Chcesz wiedzieć więcej kliknij.
Źródło:
Tagi: ,

Napisz komentarz

Redakcja serwisu Blog Play zastrzega sobie możliwość moderacji (edycja, usuwanie) komentarzy zawierających wpisy niezgodne z Polskim prawem, obrażające innych użytkowników, zawierające wulgarne czy też obraźliwe treści. Ponadto zabronione jest zamieszczanie ogłoszeń reklamowych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone komentarze będące prywatnymi opiniami użytkowników.

Zamieszczone przez użytkowników komentarze nie stanową stanowiska serwisu.