BlogPlay.eu

[Aktualizacja] Płatności za treści w Google Play w abonamentach Playa

07.25.2013 12:14:56 · Opublikowano w abonament, android, google
PLAY jako pierwszy operator w Polsce rozpoczął we współpracy z Google™ wdrożenie innowacyjnej metody płatności direct billing. Dzięki usłudze „Dopisz do rachunku PLAY” klienci mogą w bardzo prosty sposób dokonywać zakupów w sklepie Google Play™. Koszt aplikacji, gier oraz książek zostanie dopisany do rachunku klienta. Wystarczy, że użytkownik smartfona z systemem operacyjnym Android™, ma aktywne konto w sklepie Google Play i posiada abonament w PLAY. Możliwość korzystania z usługi „Dopisz do rachunku PLAY” pojawi się automatycznie jako jedna z dwóch opcji płatności. Należności za zakupione aplikacje, gry i inne treści pojawią się na rozliczeniu towarzyszącym fakturze za usługi telekomunikacyjne od PLAY. Wdrożenie usługi rozpoczęło się 23 lipca. Każdego dnia kolejni klienci PLAY uzyskiwać będą w automatyczny sposób dostęp do usługi. Wszyscy abonenci będą mieli do niej dostęp po maksimum kilku tygodniach. Oficjalna prezentacja usługi oraz prezentacja możliwości platformy direct billing nastąpi podczas imprezy „Play For Future powered by Google”. To wydarzenie będzie niepowtarzalną okazją dla programistów, designerów, deweloperów, a także dla osób z pomysłami na nowe aplikacje do nawiązania współpracy z PLAY. W trakcie hakatonu będzie można zdobyć niepowtarzalne możliwości promocji swojego projektu, wysłuchać inspirujących prezentacji m.in. specjalistów z Google, poznać ciekawe osoby z branży, a przy okazji świetnie się bawić. Będzie to również doskonała okazja dla dziennikarzy by zobaczyć na żywo jak powstają aplikacje i w jaki sposób PLAY będzie współpracował i wspierał twórców aplikacji i serwisów elektronicznych. Z usługi korzystać mogą klienci indywidualni oraz biznesowi posiadający abonament w PLAY. Aktualizacja 27.07.2013: Każdy klient będzie miał założony limit wartości zakupów. Początkowo będzie wynosił 50 pln. Każdy zakup będzie widoczny w Play24 ze szczegółami. Również na rachunkach za abonament wysyłanych do klientów będzie widoczny każdy zakup oddzielnie. Ze względu na zawiłości związane z podatkiem VAT z usługi nie mogą korzystać użytkownicy ofert pre-paid.
Źródło:

3 komentarze dla wpisu “[Aktualizacja] Płatności za treści w Google Play w abonamentach Playa”

  1. W Windows Phone place debetowa bez problemu. Ale wiem ze nie każdy chce płacić karta i dla niego będzie to idealnie rozwiązanie. Czekamy na inne systemy

  2. O jakie zawiłości związane z VAT chodzi??

  3. mocno upraszczając: gdyby pre-paidowiec miał techniczną możliwość zakupu aplikacji to okazałoby by się, że VAT płaci 2 razy: raz doładowaniu a drugi raz przy zakupie. Abonamentowcy mają prościej i również nie płaca vat za smsy charytatywne.

Napisz komentarz

Redakcja serwisu Blog Play zastrzega sobie możliwość moderacji (edycja, usuwanie) komentarzy zawierających wpisy niezgodne z Polskim prawem, obrażające innych użytkowników, zawierające wulgarne czy też obraźliwe treści. Ponadto zabronione jest zamieszczanie ogłoszeń reklamowych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone komentarze będące prywatnymi opiniami użytkowników.

Zamieszczone przez użytkowników komentarze nie stanową stanowiska serwisu.