BlogPlay.eu

Ceny połączeń z W3 do Play w ofercie pre-paid – próba podsumowania

03.19.2013 18:07:48 · Opublikowano w PLAY news
Na wstępie przypomnijmy, że zmiana hurtowych stawek MTR (Mobile Termination Rate) znosząca asymetrię rozliczeń za połączenia do sieci Play, weszła w życie na początku roku. Niestety nie obyło się bez niepotrzebnego zamieszania związanego z terminami od kiedy mają obowiązywać nowe stawki. Pod koniec stycznia w końcu się udało. Obniżka stawek hurtowych zwiększyła konkurencyjność, co mogli odczuć jako pierwsi klienci sieci stacjonarnych. Z komórkami odbyło się to z większym poslizgiem. Obecnie wszyscy duzi operatorzy zmodyfikowali swoje oferty, niestety dołączając do tego pokaźną ilość gwiazdek i kruczków. Pierwszym operatorem, który obniżył cenę do Play w ofercie pre-paid jest Polkomtel. Od 1. lutego użytkownicy taryfy Plus Na Kartę mogą dzwonić do Play za 29gr za minutę. Co ważne podkreślenia, zmiana odbyła się automatycznie i dotyczy dotychczasowych jak i nowych klientów. Pozostali operatorzy nie reagowali. 18. marca br UOKiK wszczął postępowanie antymonolopolowe przeciwko Polkomtelowi, PTC i Centertelowi w sprawie różnicowania ceny za połączenie do sieci Play pomimo wyrównania stawek MTR. W tym samym czasie, dziwnym zbiegiem okoliczności, PTC i Centertel wprowadziły pewne modyfikacje swojej oferty. Obaj operatorzy zrównali cenę połączenia do Play z ceną połączeń do innych sieci komórkowych (29gr w Orange, 30gr w T-mobile/Heyah), tylko każdy na swój sposób. W Orange trzeba wysłać bezpłatnego smsa aby aktywować promocję, która zrówna stawki. Natomiast w T-mobile i Heyah zmiana dotyczy tylko nowych aktywacji - dotychczasowi klienci nadal płacą 80gr/min. Podsumowując:
  • W Plusie Na Kartę wszyscy mają stawkę 29gr do Play bez dokonywania jakichkolwiek innych czynności
  • T-mobile i Heyah, zrównanie dotyczy tylko nowych aktywacji
  • Orange, nowa cena dotyczy tylko tych klientów którzy wyślą smsa aktywującego tę "promocję". Co istotne, roczna ważność konta jest nadal aktywna.
Miejmy nadzieję, że postępowanie UOKiK-u zmotywuje W3 do uporządkowania standardowych cenników dla wszystkich klientów.
Źródło:

2 komentarze dla wpisu “Ceny połączeń z W3 do Play w ofercie pre-paid – próba podsumowania”

  1. moze niedługo wszyscy zrobią jedną cenę i to dla wszystkich użytkowników :/

  2. liczy sie kasa a nie użytkownicy ….

Napisz komentarz

Redakcja serwisu Blog Play zastrzega sobie możliwość moderacji (edycja, usuwanie) komentarzy zawierających wpisy niezgodne z Polskim prawem, obrażające innych użytkowników, zawierające wulgarne czy też obraźliwe treści. Ponadto zabronione jest zamieszczanie ogłoszeń reklamowych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone komentarze będące prywatnymi opiniami użytkowników.

Zamieszczone przez użytkowników komentarze nie stanową stanowiska serwisu.