BlogPlay.eu

Nowa taryfa w Play – krótkie podsumowanie

08.31.2012 12:02:46 · Opublikowano w cenniki, oferta, PLAY news, pre-paid, usługi
Niewiele ponad miesiąc temu pisałem o tym, iż przechodzę do nowej taryfy, czyli za darmo w sieci. O moim pomyślę można przeczytać na stronie: https://blogplay.eu/2012/07/29/nowa-taryfa-play-za-darmo-w-sieci-pierwsze-wrazenia/ Dziś chętnie podzielę się opinią, co sądzę na temat tej oferty i jak bardzo cieszę się z przejścia ;) Co zyskałem a co straciłem? Już mówię!   Zalety przejścia do nowej taryfy:
 1. Po doładowaniu za  50 zł mam aż 100 dni darmowych rozmów i smsów w sieci Play.
 2. Za jedyne 10 zł mogę mieć pakiet internetowy o wielkości 1 GB
 3. Pakiety 15 za 10 zł i 10 za 5 zł jeszcze działają :)
 4. Nielimitowane smsy za 10 zł za miesiąc. Drogo ale w niektórych taryfach tego nie ma :(
Wady przejścia do nowej oferty:
 1. Brak pakietu minut do Play i na stacjonarne
 2. Brak programu doładowań
 3. Brak większej ilości pakietów, czyli jeśli korzystamy dużo więcej z internetu, możemy kupić 1,5 GB w ciągu miesiąca. Po przekroczeniu tej ilości internetu w telefonie mieć nie będziemy....
 4. Brak pakietu minut do wszystkich sieci
 5. W Play24 jak wchodzimy na moje konto, to w tej taryfie na głównej karcie nie pokazuje nam się: stan minut, stan pakietów, minuty za odbieranie połączeń. W poprzednich taryfach bardzo ładnie jest to wyświetlone, nie trzeba korzystać z kodów, aby dowiedzieć się wszystkiego o swoim koncie. Nie da się sprawdzić ważności darmowych smsów.
Plusów i minusów trochę jest. Dla mnie ważne jest to że za internet płacę dużo mniej niż kiedyś i mam więcej MB w pakiecie. Gdyby nie to, to nowa taryfa dla mnie nie miałaby sensu. Ale czy warto zmieniać? To pytanie każdy z Was musi sam sobie zadać :)  
Źródło:

11 komentarze dla wpisu “Nowa taryfa w Play – krótkie podsumowanie”

 1. z tego co mi sie wydaje, to pakiet minut do wszystkich sieci jest w tej taryfie (30min/6zl) tylko trzeba kodem aktywowac. sprawdz sam, bo ja nie moge, bo nie mam tej taryfy.

 2. Mnie jest na razie nie potrzebna, dlatego nie będę sprawdzał niestety 🙁 poszukaj ewentualnie regulaminu. Ale wiem że nie można aktywować przez Play24, a z tej opcji sądzę że korzysta więcej osób niż z kodów.

 3. * miało być “poszukam regulaminu” 🙂
  z tym że jeśli ktoś ma ochotę, to też może zerknąć 😉

 4. ” Po przekroczeniu tej ilości internetu w telefonie mieć nie będziemy….”

  Będziemy mieć, ale włącza się lejek….

 5. tak, zgadzam się, ale próbowałeś kiedyś w ten sposób korzystać z internetu? Teoria to jedno. Praktykę miałem tydzień temu. Jak nie kupisz drugiego pakiety, to nawet maila nie odbierzesz tekstowego… Lejki są fajne żeby android Ci nie nabił kosmicznego rachunku. Do korzystania z internetu się nie nadają ani trochę.

 6. Właśnie miałem taką przyjemność 😛

  Maile działały OK (exchange), Opera Mini także dawała radę – choć fakt, wygodnie nie było 😛

 7. a to może też kwestia telefonu. Opera potrafi fajnie kompresować. IE pod Windows Phone 7 już nie jest taki mądry 🙂
  ale jednak ciężo jest z tego korzystać.

  Inna kwestia że mogą być pewne różnice w ograniczeniu tej prędkości. Z tego co pamiętam, to “może wystąpić ograniczenie” ale nie musi. Więc może czasami jest to 5 kb/s a czasami 25?

 8. Mi cielo rowno do 4 kB/s… sciagac jakichs wiekszych plikow sie na tym nie dalo 😉

 9. Zgłupiałem, piszesz, że interent jest darmowy po aktywacji pakietu… a wygląda na to, że to nieprawda! Właśnie zniknęło mi z konta w sumie prawie 100zł na transmisje danych. Wygląda tak jakby po skończeniu miesiąca internet działał z taką samą prędkoscią jednak pobierana jest opłata za transmisje danych!

 10. Dlatego jest napisane że jest darmowy po aktywacji pakietu. Czytaj: jak aktywujesz pakiet to do dnia kiedy jest on ważny (5 albo 30 dni) możesz korzystać ile chcesz z internetu, tylko że jak wykorzystasz przydzielone MB to prędkość spada.
  Nikt nie mówił że masz darmowy internet gdy nie masz pakietu, czyli skończy się jego ważność!
  Dlatego nie miałeś ograniczenia prędkości i szło z konta.

Napisz komentarz

Redakcja serwisu Blog Play zastrzega sobie możliwość moderacji (edycja, usuwanie) komentarzy zawierających wpisy niezgodne z Polskim prawem, obrażające innych użytkowników, zawierające wulgarne czy też obraźliwe treści. Ponadto zabronione jest zamieszczanie ogłoszeń reklamowych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone komentarze będące prywatnymi opiniami użytkowników.

Zamieszczone przez użytkowników komentarze nie stanową stanowiska serwisu.