BlogPlay.eu

Hasła sms – zmiany w Play24

08.28.2012 9:02:43 · Opublikowano w ciekawostki, PLAY news
Dziś zobaczyłem ciekawą zmianę na stronie Play24. Zawsze po zalogowaniu, gdy klikaliśmy Usługi, Play wysyłał do nas sms z hasłem, aby potwierdzić że jesteśmy właścicielem numeru. Dziś po zalogowaniu się wszedłem do usług bez problemu, co bardzo mnie zdziwiło. Przystąpiłem do włączania pakietu internetowego i tutaj wystąpiła sytuacja nieznana mi dotąd. Można to zobaczyć na obrazku poniżej:   Oznacza to że dopiero w przypadku chęci zmiany czegokolwiek jesteśmy pytani o hasło, a nie w momencie gdy chcemy coś podejrzeć. Czy to dobrze? Rzecz gustu. Przydaje się, gdy tylko chcemy na szybko sprawdzić, czy mamy aktywne usługi. A gdy coś aktywujemy, musimy uwierzytelnić się kodem.  
Źródło:

3 komentarze dla wpisu “Hasła sms – zmiany w Play24”

 1. Myślę, że to świetne rozwiązanie! Nie trzeba bez sensu wprowadzać hasła za każdym razem, gdy chcemy tylko coś sprawdzić. Poprawia użyteczność, bez utraty bezpieczeństwa.

 2. zależy jak do tego podejść. Z drugiej strony jak ktoś nam podkradnie dane logowanie to kiedyś by zobaczył tylko ogólne info, a teraz zobaczy na przykład całe info o wykonanych połączeniach. A kiedyś musiałby mieć także nasz telefon aby to zrobić. No ale to takie skrajne przypadki 😉

 3. Dziś na stronie Play pokazuje się komunikat:

  “Zmiana w działaniu haseł SMS
  Informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w sposobie weryfikacji uprawnień za pomocą haseł jednorazowych SMS. Od teraz możesz swobodnie przeglądać cały serwis Play24, pobierać e-Faktury i raporty, sprawdzać historię połączeń.

  Weryfikacja uprawnień nastąpi dopiero, gdy spróbujesz dokonać zmiany na swoim koncie lub numerze.
  Hasło SMS otrzymasz tylko jeden raz, wszystkie kolejne zmiany wykonasz bez dodatkowego hasła, do czasu aż wylogujesz się z Play24.”

Napisz komentarz

Redakcja serwisu Blog Play zastrzega sobie możliwość moderacji (edycja, usuwanie) komentarzy zawierających wpisy niezgodne z Polskim prawem, obrażające innych użytkowników, zawierające wulgarne czy też obraźliwe treści. Ponadto zabronione jest zamieszczanie ogłoszeń reklamowych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone komentarze będące prywatnymi opiniami użytkowników.

Zamieszczone przez użytkowników komentarze nie stanową stanowiska serwisu.