BlogPlay.eu

T-Mobile zrobil Play w bambuko

03.29.2012 14:10:54 · Opublikowano w cenniki, ciekawostki, e-faktura, oferta, PLAY news, t-mobile
Zapewne każdy z Was (ja również) zastanawiał sie ile czasu zajmie konkurencji odpowiedź na nową ofertę Formuła 4.0. Nie minęło nawet 48 godzin a sieć T-Mobile zaprezentowała ofertę T-Mobile Frii, która jest w 95% (ze względu na drobne zmiany w limicie transferu) kopią oferty czwartego operatora. Nie było by w tym nic złego (może poza względami etycznymi), że oferta jest podobna, gdyż pozwoli to konsumentowi zdecydować jaką sieć chce wybrać, gdyby nie fakt, że T-Mobile postanowił wprowadzić ofertę dzisiaj o godzinie 20.00. Zrodziło to więc kuriozalną sytuacje z której wynika, ze to nie Play wprowadzi ofertę jako pierwszy a kto inny. Wejście oferty dwa dni po konferencji na pewno związane jest z wprowadzeniem potrzebnych zmian w systemach bilingowych jednak kiedy w przeszłości zdarzało mi sie publikować wycieki materiałów na kilka dni przed ich ogłoszeniem za każdym razem słyszałem, ze daje to czas konkurencji na odpowiedź a w tym wypadku sam operator postąpił tak samo. Powie mi wiec ktoś, gdzie tu logika takiego postępowania? Bo ja jej nie widzę.
Źródło:

10 komentarze dla wpisu “T-Mobile zrobil Play w bambuko”

 1. Już Ci tłumaczę – konferencja została zrobiona po to, żeby były dwa dni na szkolenie pracowników, wyposażenie salonów w ulotki i inne materiały. Wszystko zostało wstrzymane do oficjalnej prezentacji oferty. Zmiany w systemie bilingowym sa gotowe. Wystarczy klik 🙂

 2. T-mobile zrobił to w wersji na szybko. Wiele osób pisze, jak oni to tak szybko zrobili itp. Szefostwo PTC, powiedziało nie damy za wygraną. Ściągnęli materiały ze strony gruszki i zabrali się do pracy. Informatycy musieli w trybie ekspresowym nowy scenariusz w systemie bilingowym zrobić, marketing prezentacje, tabelki itp.
  Jak ktoś się przyjrzy to napisać regulamin promocji to nie taka trudna sprawa. Po pierwsze 3/4 regulaminów, umów jest taka sama. Te same definicje, zobowiązania, zastrzeżenia, cenniki SMS Premium, roamingowe, miedzynarodowe, audiotele, i usług dodatkowych to ciągle zawsze to samo, tylko rozdział o promocji się zmienia, a tam za dużo oprócz kilku tabelek nic extra nie ma. Chłopacy z IT, graficy to się musieli wczoraj zagotować jak usłyszeli co mają zrobić. Więc siadło kilku grafików i jazda, klepać banery “T-mobile frii już od 79 zł, nielimitowane rozmowy we wszystkich sieciach komórkowych”, IT dostosowywał scenariusze, kod w systemach bilingowych, skopiowali moduł za połączenia na komórki w Polsce i wpisali wspaniałe 0 zł 00 groszy za minutę, to samo w modułach za sms/mms w kraju, w opcji połączenia na stacjonarne też pewnie wpisali 0 zł, jak nie zdążyli wpisać pakietu, to się za kilka dni poprawi, resztę opcji dodatkowych, cenników, skopiowali i oferta w bilingu gotowa. Potem dopisać w systemie sprzedaży ofertę, a na koniec dopisać sobie do wypłaty nadgodziny extra płatne. Ktoś pisał o szkoleniach, a ja powiem tak, za kązdym razem na szkolenia, przy każdej zmianie nikt nie jedzie. Oferta jest prosta jak drut, do punktów sprzedaży wysyłają maile z prezentacją oferty, kilka pdf z ofertą w postaci tabelek, pracownicy dostaną sms z informacją o nowej ważnej promocji że mają ją przyswoić i już można ruszyć ze sprzedażą. A ulotki się dodrukuję, reklamy zrobi.

 3. W bambuko to zrobił się autor tego upadającego bloga, która widać ma jakiś problem i chyba żal do play. Play sprzedaje już swoją ofertę od paru godzin.

 4. @iceman

  Wystarczy spojrzeć na godzinę tego wpisu i wszystko jasne. Tekst był pisany rano, przed zmianą decyzji przez Play o wprowadzeniu oferty w dniu dzisiejszym. Niestety nie siedzę cały dzień przed komputerem żeby zaktualizować wpis.

 5. Sorry!

 6. sylwek2k napisał:

  ddluk: salony to najczesciej miejsce precieku. Skoro postanowili nie informowac salonow przed wprowadzeniem oferty, to znaczy, ze nie chcieli dac tego samego czasu konkurencji. Jezeli salon dostalby ulotki – bylo by duze prawdopodobienstwo, ze takie info pojawi sie tu, na fejsie, lub telepolisie.. i tak konkurencja miala by czas na przygotowanie odpowiedzi. Tu jest ta roznica, ze w pt salony beda miec ulotki itp marketingowe bzdety, i jest szansa na zaopatrzenie ich w telefony.

 7. Niepodoba mi się to ze kilka telefonow znow po cichu zdrozalo. O tym juz nie napiszecie. Nie rozumiem takiej polityki 🙁

  Samsung galaxy ace w max 75 kosztował 1 zł teraz 99zł…

 8. To samo z HTC Wildfire S, był w abo 69 zł za 1 zł teraz już po 59zł. Wczoraj rozm. z Konsultantem i nic nie mówił że od jutra drożej! WRRRRRRRR chyba wybiore abo bez telefonu i zobowiązań i rozważe przejscie do innego operatora.

 9. do: sylwek2k napisał:

  A teraz jak było? Salony zrobiły przeciek czy TM miał krecika? 😉 Wątpie żeby zrobili oferte w 1 dzień…

Napisz komentarz

Redakcja serwisu Blog Play zastrzega sobie możliwość moderacji (edycja, usuwanie) komentarzy zawierających wpisy niezgodne z Polskim prawem, obrażające innych użytkowników, zawierające wulgarne czy też obraźliwe treści. Ponadto zabronione jest zamieszczanie ogłoszeń reklamowych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone komentarze będące prywatnymi opiniami użytkowników.

Zamieszczone przez użytkowników komentarze nie stanową stanowiska serwisu.