BlogPlay.eu

[Aktulizacja]Umowa na 42 miesiące?

12.02.2011 12:25:51 · Opublikowano w ciekawostki, inne, oferta, PLAY news, Play Online
Jeżeli zastanawialiście się kiedyś ile może trwać nadłuższa umowa z operatorem to w dniu dzisiejszym otrzymaliście na to pytanie odpowiedź. Play wraz z mBankiem mBank wraz z Playem wprowadza "specjalną" ofertę dzięki czemu nowi klienci banku otrzymują możliwość bezpłatnego korzystanie z internetu w sieci czwartego operatora:
OFERTA DLA NOWYCH KLIENTÓW
Urządzenie dostępne z internetem Modem Huaweii E173
Opłata miesięczna (brutto) 35 zł
Miesięczny limit danych 3 GB
Długość umowy 12 miesięcy
Warunki promocji – internet za darmo Pierwsze trzy miesiące:usługa bezpłatna bezwarunkowo;Kolejne cztery miesiące: usługa bezpłatna pod warunkiem realizacji transakcji kartą płatniczą w wysokości 100 zł/mies.;Kolejne pięć miesięcy: usługa bezpłatna pod warunkiem realizacji transakcji kartą płatniczą w wysokości 100 zł/mies. oraz zapewnienia na rachunku wpływów w wysokości 1000 zł/mies.
W powyższym wypadku oferta jest całkiem ciekawa i wydaje mi się, że przyciągnie dużą ilość klientów (zwłaszcza przed świętami). Schody zaczynają się przy ofercie dla obecnych klientów:
OFERTA DLA DOTYCHCZASOWYCH KLIENTÓW
Urządzenie dostępne z internetem Modem Huaweii E173 Samsung Galaxy Tab 10.1 Apple iPad 2
Opłata miesięczna (brutto) 35 zł 79 zł 99 zł
Opłata wstępna (brutto) 0 zł 79 zł 99 zł
Miesięczny limit danych 3 GB 5 GB 5 GB
Długość umowy 18 miesięcy 42 miesiące 42 miesiące
Warunki promocji – internet za darmo Pierwszy miesiąc:usługa bezpłatna bezwarunkowo;Kolejne trzy miesiące:usługa bezpłatna pod warunkiem zapewnienia na rachunku wpływów w wysokości 1000 zł/mies.;Kolejne osiem miesięcy: usługa tańsza (29 zł zamiast 35 zł) pod warunkiem zapewnienia na rachunku wpływów w wysokości 1000 zł/mies. Nie dotyczy Nie dotyczy
gdzie umowa w przypadku zdecydowania się na zakup tabletu trwa bagatela 42 miesiące czyli 3 lata i 6 miesięcy! Na domiar złego po podliczeniu kosztów wydanych na miesięczne zobowiązanie naszym oczą ukaże się ogromna suma:
 • Samsung Galaxy Tab 10.1 - 3397 zł
 • iPad 2 - 4257 zł
Jak widać Play postanowił wprowadzić na rynek kolejną "rewolucyjną" ofertę. Ktoś zainteresowany? Aktualizacja: Z informacji podanych w komentarzu wynika, że umowa nie jest zawierana z operatorem tylko z bankiem. Nie zmienia to jednak faktu, że okres zobowiązania jest strasznie długi.
Źródło:

13 komentarze dla wpisu “[Aktulizacja]Umowa na 42 miesiące?”

 1. Korzystając z tej promocji NIE podpisujesz umowy z operatorem, tylko z mBankiem.

 2. znaczy jaką umowę podpisuję z bankiem? że będę miał eKonto? za 99zł miesięcznie? bez sensu 🙂

 3. “Aby skorzystać z usługi internetu z modemem wystarczy złożyć wniosek internetowy i podspisać w obecności Kuriera umowy (umowę leasingową oraz umowę telekomunikacyjną).” – wszystko jest na stronie, http://www.mbank.pl/telefonia/internet/modemy/. mBank dostarcza urządzenia i je lizinguje, Play dostarcza usługi.

 4. jeżeli chodzi o necik to przyznam że jestem zadowolony, ale może przedstawmy trochę sprawę w liczbach 🙂 a więc umowa jest na 42 mieszki ,99 złotych/mc czyli 4158 zł i mamy
  ipadka 2 i 5gb/mc ,kuszące ? tak…but :
  Ipada 2 16 gb możemy na allegro (oczywiście nowego bla bla bla) nabyć za kwotę średnio 2300zł.
  Zostaje nam 1858 zł na necik na 42 miesiące, czyli ok. 44 zł miesięcznie możemy przeznaczyć na internet mobilny, nie jesteśmy związani umową i w razie czego gdyby internet był tańszy za np. rok u konkurencji, możemy śmiało pukać gdzie indziej 🙂

  Pozostaje tylko kwestia portfela, jeśli ktoś nie ma 2,3k machnąć na raz za ipada2 to pewnie zdecyduje się na ofertę Play, jeśli ma, wydaję mi się że warto wtedy przemyśleć sprawę i wziąć sobie 3gb za 35 na 18mc i otrzymać jeszcze modemik 🙂 ,ale co jak co: jest to opcja dla osób które nie wyskoczą od razu z 2300zł, a mogą spełnić swoje marzenia o tablecie (który nie ma dobrego managera plików i obsługa flashy pozostawia wiele do życzenia 😛 wiem wiem sam mam iphone’a a tak pisze ;P )

 5. krzychu.pl napisał:

  Łukasz, chyba nie sprawdziłeś dokładnie i siejesz niepokój… Tą promocję organizuje mBank i to z tej perspektywy należy patrzeć na ofertę.

  Oferta dla nowych i dotychczasowych klientów – ale czego nie sprecyzowałeś – chodzi tu o klientów mBanku, nie patrzymy na to z perspektywy Play.
  A tak w ogóle dotychczasowi klienci mBanku mogą się czuć docenieni…

 6. Bo(o)t manager napisał:

  Nikt nie zauważył, najważniejszego minusa tej promocji. Dostawcy netu. 42 m-ce z PlayOnline? Ja mam jakieś jeszcze 5 m-cy do końca umowy i myślę że do tego czasu kompletnie osiwieję. To mogło by być dobre z plusem, ale nie playem. Jeżeli umowa będzie b. popularna to masakra na maxa – wzrośnie jeszcze bardziej obciążenie nadajników. A wtedy to już pozostaną mi tylko żyletki 🙁

 7. Co to za potworek:
  “naszym oczą ukaże się ogromna suma”
  Nie ma nawet automatycznej korekty? Ktoś to przeczytał przed opublikowaniem?

 8. uciekam i wracam. napisał:

  Dyskusja o promocji, więc podczepię się tu, jeśli można.
  Takie pytanie, czemu bardziej mi się opłaca rozwiązać umowę na internet i podpisać nową ?????? zamiast przedłużyć obecną?? Mam na myśli abonament All Inclusive dla posiadaczy modemów.
  Abonament: 39zł. Pakiet danych 7 GB. Maksymalna prędkość transferu 2 Mbit/s. Umowa na 12mc
  Pakiet społecznościowy
  dodatkowo 1 GB za zakup przez internet
  W opcji Przedłużam umowę :Nocny Transfer za 10 zł/m-c
  Dal nowych klientów: Nocny Transfer 0zł ???
  Pozostałe abonamenty dla nowych i przedłużających są takie same.
  Kto zna odpowiedź ?????
  adres do porównania :http://www.play.pl/pl/promocja/dla-przedluzajacych-umowe/play-internet/replay-online-bez-modemu/index.html

 9. Najlepsze, że tablet udostępniany jest na zasadzie leasingu, a po tych 42 miesiącach trzeba go zwrócić…

 10. To ze tablet jest w leasingu, to akurat najmniejszy problem.
  Przewaznie telefony wymienia sie co 2 lata, a urzadzenia komputerowe co 3lata.
  wiec tablet po tym czasie i tak nadaje sie do wymiany na nowy.

 11. @Mariusz: No nie wiem, czy taki najmniejszy problem. Placisz 3397 zł za urządzenie warte około 2000 zł i nawet nie otrzymujesz go na własność. Dla mnie to akurat DUŻY problem

 12. Jeszcze trochę i umowy z operatorem będą jak te dotyczące kredytów hipotecznych…

 13. “.. Jeszcze trochę i umowy z operatorem będą jak te dotyczące kredytów hipotecznych…”
  Na 20 lat 🙂

Napisz komentarz

Redakcja serwisu Blog Play zastrzega sobie możliwość moderacji (edycja, usuwanie) komentarzy zawierających wpisy niezgodne z Polskim prawem, obrażające innych użytkowników, zawierające wulgarne czy też obraźliwe treści. Ponadto zabronione jest zamieszczanie ogłoszeń reklamowych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone komentarze będące prywatnymi opiniami użytkowników.

Zamieszczone przez użytkowników komentarze nie stanową stanowiska serwisu.