BlogPlay.eu

Play nawiązuje porozumienie roamingowe z PTK Centertel

11.25.2011 10:46:08 · Opublikowano w ciekawostki, inne, komunikat, PLAY news
Od dziś klienci sieci Play będą mieli dostęp do zasięgu kolejnego operatora w ramach nowej umowy roamingowej. Play nawiązał porozumienie z PTK Centertel, w związku z czym abonenci będą mogli skorzystać z zasięgu sieci Orange na podobnych zasadach jak w przypadku sieci Plus. Proces uruchamiania dostępu do nowej sieci potrwa kilka tygodni. Klienci będą przełączani na roaming w Orange stopniowo, większość z klientów zauważy zmiany dopiero po pewnym czasie. Proces logowania do poszczególnych sieci jest całkowicie automatyczny i nie wymaga włączenia żadnej nowej usługi, a zapewnić ma najbardziej optymalne warunki korzystania z telefonu komórkowego. Ceny za połączenia głosowe i wszystkie inne usługi działają na niezmienionym poziomie i przy zachowaniu tej samej ceny. Abonenci oferty Play Online nadal mogą korzystać jedynie z własnych nadajników P4. Współpraca z partnerami roamingowymi z punktu widzenia Klienta będzie wyglądać następująco:
 • telefon zawsze szuka sieci macierzystej, tj. sieci Play
 • w przypadku braku zasięgu sieci Play, telefon poszuka sieci Plus
 • w przypadku braku zasięgu sieci Plus, telefon poszuka sieci Orange
Źródło:

19 komentarze dla wpisu “Play nawiązuje porozumienie roamingowe z PTK Centertel”

 1. Jeśli ten schemat działania “z punktu widzenia Klienta” jest prawdziwy, to lipa. Znam takie miejsce, wieś w Zachodniopomorskim, gdzie Playa nie ma, Plus jest bardzo słaby, Orange i T-Mobile… rewelacyjne.
  I teraz telefon, jak rozumiem, nie znajdzie Playa i połączy się z Plusem. Mimo, że będzie miał kilka razy mocniejszy i stabilniejszy sygnał od Orange? No, chyba że wejdę do budynku, to zgubi Plusa i przełączy się na Orange 🙂

 2. @DoReMi :

  Ale w telefonie nie ma mozliwosci ustawienia priorytetow na zasadzie: silniejszy/slabszy zasieg, tylko trzeba podac priorytety przylaczania kolejnych sieci.

  Wiec jest to jak najbardziej logiczny ciag 🙂

 3. DDLUK zapytaj o handover czy będzie z sieci Play na Orange ?

 4. Piotrek77 napisał:

  Do DoReMi:

  W swoim telefonie możesz ustawić konkretną sieć. Jeśli więc jesteś w miejscu gdzie Or… jest rewelacyjny a reszta słaba to ustaw sobie O… na stałe i będzie git.

 5. Rafał handover z Play na Orange bedzie ale juz Plus – Orange niestety nie 🙂

 6. Właśnie sprawdziłem możliwość logowania się do nadajnika “Pomarańczy” w swojej lokalizacji. Nie mam zasięgu Play, jeżeli jest to skacze jak ekg zawałowca, Plus podobnie. Obecnie przy próbie zalogowania do nadajnika “Pomarańczy” zwraca komunikat “Brak dostępu”. Jako iż kończy mi się umowa z P4 na początku stycznia poczekam na rozwój sytuacji, jeżeli będzie działać to przedłużę umowę, jeżeli nie to uciekam do Niemców.

 7. Ten handover Play – Plus po GSM to ściema, nie istnieje… Jak gadam przez tela na zasięgu PLAY i kończy się zasięg to rozłączy rozmowę i odczekać trzeba chwilę zanim złapie zasięg Plusa:( Dlatego jak nie zapomnę- po zmianie karty w telefonie- to ustawiam Plusa na sztywno. Szkody tylko, że orange na sztywno nie można bo mają o wiele lepszy zasięg w mojej okolicy i lepszą jakość połączeń.

 8. Można na to spojrzeć w ten sposób – Play ma najlepszy zasięg w Polsce, gdyż korzysta z nadajników własnych, Plusa oraz Networks! (T-Mobile plus Orange). Dla mnie bomba (nie wdając się w problemy z handoverem, itp.).

 9. Tutaj obszerniejsze FAQ od tego, które zafundował nam autor bloga: http://www.play.pl/pl/obsluga-klienta/pomoc_techniczna/roaming-krajowy-faq/index.html

 10. eeeeetam,coś tu mydlicie dałem na “ręczne” i co orange-brak dostępu! na liście sieci orange i niemcy znaczki zakazu!?

 11. @bbk66

  “Proces uruchamiania dostępu do nowej sieci potrwa kilka tygodni. Klienci będą przełączani na roaming w Orange stopniowo”. To, że teraz nie działa nie znaczy iż nie będzie działać. Troszkę cierpliwości.

 12. Ja mam na sztywno ustawione na PLUSa bo są u mnie pewne miejsca, że zasięgu PLAYA nie ma i działa git 🙂

 13. czy już komuś zalogował się telefon na oranzade? z Was?

 14. Bardzo fajnie, tylko DAJCIE MOŻLIWOŚĆ WYKONYWANIA POŁĄCZEŃ WIDEO W ROAMINGOWANYCH SIECIACH!!!

 15. U mnie okolice Tychów już działa juz logowanie do Orange.

 16. U mnie też już działa – okolice Gdańska.

 17. pruszkow warszawa to samo juz mozna sie logowac na koncie orange! wylacz i wlacz telefo i dostaniesz uprawnienia do orange bo tak to nie moglem sie zalogowac po wylaczeniu jestem w orange:)

 18. Rzeszów – działa.

 19. Gruba pani napisał:

  Ostrołęka – działa.

Napisz komentarz

Redakcja serwisu Blog Play zastrzega sobie możliwość moderacji (edycja, usuwanie) komentarzy zawierających wpisy niezgodne z Polskim prawem, obrażające innych użytkowników, zawierające wulgarne czy też obraźliwe treści. Ponadto zabronione jest zamieszczanie ogłoszeń reklamowych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone komentarze będące prywatnymi opiniami użytkowników.

Zamieszczone przez użytkowników komentarze nie stanową stanowiska serwisu.