BlogPlay.eu

Smart Net Surfers – test (nie)obiektywny

08.25.2011 23:59:58 · Opublikowano w 4G, android, HTC, orange, PLAY news, Play Online, Plus, t-mobile, testy
Niedawno na blogplay.pl pojawiły się wyniki akcji "Smart Net Surfers". Można się było spodziewać, że Play wypadnie najlepiej (lub chociaż dobrze), nie tylko za sprawą dobrego zasięgu 3G 4G, ale także dzięki metodologii testów. Nie pozostawia złudzeń fragment wpisu Marcina o limicie prędkości 1Mbps w prepaidzie T-Mobile. Jak można robić test prędkości, korzystając z karty, która ma limit prędkości?! Przecież to oddala ten test od jakiejkolwiek obiektywności. Rozumiem sytuację, w której operator we wszystkich ofertach przycina prędkość (jak Play do niedawna), jednak T-Mobile posiada wiele ofert, gdzie prędkość nie jest limitowana. Nie jest tu wytłumaczeniem korzystanie z prepaida - można było skorzystać z kart dedykowanych do transmisji danych, które dałyby miarodajny wynik. Nawet jeśli ten test ma sprawdzać prędkość transmisji dla typowego klienta, który posiada zwykły abonament z dodatkowym pakietem transferu, to można użyć karty data, bo pakiety internetowe w abonamencie zwykle nie mają żadnych ograniczeń prędkości. Nie chcę tu urazic osób, które są zaangażowane w ten test, bo akcja jest godna podziwu, jednak w takich sytuacjach trzeba być obiektywnym, a tutaj tego najwyraźniej zabrakło. Miało być tak pięknie, a skończyło się jak zawsze...
Źródło:
Tagi: ,

6 komentarze dla wpisu “Smart Net Surfers – test (nie)obiektywny”

 1. […] Czytaj ten artykuł: Smart Net Surfers – test (nie)obiektywny […]

 2. to jest “noramlne” u nas. przede wszystkim taki test powinna zrobić firma zewnętrzna a nie play. Niepotrzebnie cała akcja robiona- mydlenie oczu ale cóż część ludzi się nabierze :):)

 3. beznadziejny wpis… takie lizanie play po mackach 🙂 aby mieć dobre stosunki z play

 4. Zerknąłem na ten test i wcale Play nie wypada w nim za dobrze. Zdziwiło mnie to nawet, że ewidentnie pokazują gdzie nie dają rady.
  Firma zewnętrzna powiadacie – a na czyje zlecenie?
  UKE zrobił obiektywne testy, a mimo tego są one interpretowane jak komu wygodnie.
  Ogólnie zaś sieć jest żywym organizmem i zasadniczo żadne testy nie oddają aktualnej sytuacji.
  Hoghw!

 5. Interesujące wyniki… Najbardziej ciekawe są te robione na wioskach, gdzie Play zawsze góruje w stosunku do innych i to bardzo. W3 prawie nie ma zasiegu, a Play wyciąga 4 mega 🙂 Dziwne ze na odwrót się to nie zdarza…

Napisz komentarz

Redakcja serwisu Blog Play zastrzega sobie możliwość moderacji (edycja, usuwanie) komentarzy zawierających wpisy niezgodne z Polskim prawem, obrażające innych użytkowników, zawierające wulgarne czy też obraźliwe treści. Ponadto zabronione jest zamieszczanie ogłoszeń reklamowych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone komentarze będące prywatnymi opiniami użytkowników.

Zamieszczone przez użytkowników komentarze nie stanową stanowiska serwisu.