BlogPlay.eu

Play prowadzi w badaniu jakości transmisji danych

05.27.2011 0:42:03 · Opublikowano w ciekawostki, inne, PLAY news, UKE
W dniu wczorajszym Play zawalił, w dniu dzisiejszym pokazał, że jednak nie wszystko stracone i są punkty w których operator wyróżnia się na tle konkurencji. Poniżej komunikat UKE:
Raport z badania jakości transmisji danych w sieciach GSM 900/1800 i UMTS operatorów komórkowych P4, PTC, PTK Centertel i Polkomtel na terenie 16 miast wojewódzkich. Urząd Komunikacji Elektronicznej przeprowadził badania jakości transmisji danych w sieciach GSM 900/1800 i UMTS operatorów komórkowych P4, PTC, PTK Centertel i Polkomtel na terenie 16 miast wojewódzkich. Pomiary prowadzone były w godzinach od 14:00 do 20:00 jednocześnie dla czterech operatorów komórkowych. Do badań wykorzystano karty SIM pre-paid przeznaczone do transmisji danych. Pomiary były prowadzone w trybie mobilnym (sprawdzano dostępność usług) i w trybie stacjonarnym w 5 losowo wybranych lokalizacjach na terenie miasta, przy czym punkty dobrano tak, aby poziom sygnału pochodzącym od każdego z operatorów na telefonach był podobny. W trakcie badań wykonano statystykę liczby zrealizowanych i nieudanych sesji. W protokole z badań zawarto informacje o skuteczności oraz o prędkościach otwierania stron www, skuteczności wysyłania i ściągania poczty z serwera pocztowego oraz skuteczności, prędkości i czasu pobierania pliku testowego z serwera FTP. Wyniki badań zostały przedstawione na histogramach z podziałem na poszczególne usługi i na poszczególnych operatorów w określonych lokalizacjach przedstawionych na mapach. Szczegółowe dane z badań dotyczące poszczególnych miast wojewódzkich zostały przedstawione w załącznikach do raportu. Podczas badania transmisji danych w sieciach komórkowych wykonano łącznie 5625 połączeń w sieci operatora „ERA", 5184 połączenia w sieci operatora „ORANGE", 5776 połączenia w sieci operatora „PLAY" i 5654 połączenia w sieci operatora „PLUS". Najlepszy wynik zarówno w badaniach mobilnych i stacjonarnych osiągnął operator sieci „PLAY". W sieci tego operatora zarejestrowano najmniej nieudanych sesji pomiarowych, strony www otwierały się najszybciej oraz najskuteczniej był pobierany pliki z serwera FTP i wysyłane wiadomości e-mail. Można uznać że operator sieci "PLAY" najskuteczniej realizował usługi spośród wszystkich czterech operatorów. Szczególnie to było widoczne w badaniach mobilnych. W badaniach stacjonarnych różnica między poszczególnymi operatorami nie była tak widoczna.
Źródło:

2 komentarze dla wpisu “Play prowadzi w badaniu jakości transmisji danych”

  1. Miła wiadomość ze oprócz cen Play ma czym sie jeszcze pochwalić 🙂

    Cieszę sie

  2. Darek napisał:

    szkoda że nie zrobili badania w woj. lubelskim w okolicach RYK czy samych Rykach korzystanie z play online od dwóch miesięcy nie tylko mi podnośi ciśnienie : rozłączaniem , falującym zasięgiem czy nawet brakiem jego od dwóch miesięcy

Napisz komentarz

Redakcja serwisu Blog Play zastrzega sobie możliwość moderacji (edycja, usuwanie) komentarzy zawierających wpisy niezgodne z Polskim prawem, obrażające innych użytkowników, zawierające wulgarne czy też obraźliwe treści. Ponadto zabronione jest zamieszczanie ogłoszeń reklamowych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone komentarze będące prywatnymi opiniami użytkowników.

Zamieszczone przez użytkowników komentarze nie stanową stanowiska serwisu.