BlogPlay.eu

Play ma problem z obsługą numeru 112

05.25.2011 23:39:12 · Opublikowano w ciekawostki, inne, PLAY news, UKE
Zapewne za ten tytuł mi się oberwie na blogu Marcina ale po teście przeprowadzonym przez UKE nie można mieć innego zdania. Oryginalny komunikat poniżej:
Raport z badania jakości i dostępności połączeń telefonicznych z numerem alarmowym 112 w sieciach GSM 900/1800 i UMTS na trasie Poznań-Warszawa. W dniu 13 maja 2011 r. służby techniczne Urzędu Komunikacji Elektronicznej przeprowadziły badania zasięgów sieci GSM 900/1800 i UMTS operatorów komórkowych P4, PTC, PTK Centertel i Polkomtel oraz dostępności połączeń z numerem alarmowym 112. Z uwagi na fakt, że połączenia z tym numerem powinny być traktowane w sieci priorytetowo i zestawiane z telefonów nawet takich, które nie posiadają karty SIM w każdych warunkach urbanistycznych na cel badania wybrano trasę samochodową Poznań-Warszawa, która z racji pełnienia funkcji trasy międzynarodowej powinna być w całości obsługiwana przez operatorów sieci komórkowych w zakresie dostępności połączenia z numerem alarmowym 112. Prowadzone badania jakości i dostępności połączeń z numerem alarmowym 112 wykazały, że na całej trasie udało się zestawić maksymalnie 70,8 proc. poprawnych połączeń w sieci operatora ERA, 61,1 proc. w sieci operatora ORANGE, 47,2 proc. w sieci operatora PLUS i zaledwie 38,6 proc. w sieci operatora PLAY. W czasie prowadzenia badań zauważono, że nie występuje tzw. "roaming" międzyoperatorski w przypadku braku macierzystej sieci - terminal dalej próbuje zestawiać połączenia z numerem alarmowym 112 we własnej sieci, mimo braku sygnału z sieci. Część połączeń została odrzucona z komunikatem „SIEĆ ZAJĘTA", co może wskazywać na brak priorytetowania połączeń z numerem alarmowym 112. W czasie prowadzenia badań zauważono również komunikaty „NUMER ZAJĘTY" czego przyczyną może być zbyt mała liczba linii obsługujących numer 112.
Źródło:

9 komentarze dla wpisu “Play ma problem z obsługą numeru 112”

 1. NOVYYY napisał:

  -takie rzeczy tylko w Polsce:(((

 2. kill649 napisał:

  I ciekawe jak teraz Play obroni się że jest problem z przełączeniem na Plusa jak traci zasięg Play.
  I jakość 2G Play…..halo muszla, co mówisz?

  Od kiedy mam BB i BIS co dziwne problem całkowicie nie występuję. Tym bardziej nawet jak na stałe jest zalogowany telefon do Polkomentela to nie wyrzuca po jakimś czasie.

 3. Konrad napisał:

  Hm… czytając wstęp, aż odechciewa się wchodzić na bloga ‘sponsorowanego’ przez Marcina czy p4… “Zapewne za ten tytuł mi się oberwie na blogu Marcina”… gdzie niezależność ?

 4. Niezależność cały czas jest tylko za każdym razem jak napiszę coś złego to potem jest to komentowane u Marcina 🙂

 5. Abonent PLAY napisał:

  UKE Ameryki raczej nie odkrył. To co dotyczy nr 112 wystepuje dla innych nr, a więc i podejrzewam ze w całej sieci

  PLAY ogranicza migrację między swoją macierzystą siecią a roamingiem PLUS-a. Tak np. jest na trasie Bydgoszcz – Toruń: w trzech miejscach tel. traci zasięg, a rozmowy nie są przełączane do PLUS-a (mimo ze PLUS ma tam zasięg). Rowniez czesto jest “sciec zajęta”.
  Czekam na zmiany bo jak tak dalej pojdzie odpuszcze sobie PLAY na rzecz innego operatora ze stawką 0,29 zł/min.

 6. Paweł napisał:

  Ciekawe są te wykresy. Proporcji żadnych nie ma zachowanych 70,8% i 38,6% wyglądają raczej jak 70,8 i 15 🙂

 7. Allan napisał:

  @Paweł: Proporcje są zachowAne, tyle że np. na pierwszuym wykresie skala zaczyna sięd 30% a nie od zera, stąd po prosrtu nie widzisz całego słupka tylko jego część powyżej poziomu 30%.

  A co do treści newsa – po prostu wielki wstyd!

 8. Krzysztof napisał:

  Podobny problem Play ma z obsługą numerów stacjonarnych niegeograficznych +48 39 …
  Ponad rok temu sygnalizowałem taki problem mimo to według Play taki numer nie istnieje.
  Swoją drogą ciekawa opcja. Mozna z takiego numeru dzwonić na tel. w Play, użytkownikowi pokazuje się numer ale przy probie oddzwonienia : “Przepraszamy, wybrany numer nie istnieje… “

 9. kill649 napisał:

  Jak już poruszałem temat na blogplay.pl po jakość na zachodzie chodzi się do t-mobil (sam używam niemieckiej aktywacji) a tanie minutki do reszty.

  A to tak troszkę OT ale ten AT&T to takie 4G w Play 🙂
  http://www.youtube.com/watch?v=W22JccSTDtk&feature=related

Napisz komentarz

Redakcja serwisu Blog Play zastrzega sobie możliwość moderacji (edycja, usuwanie) komentarzy zawierających wpisy niezgodne z Polskim prawem, obrażające innych użytkowników, zawierające wulgarne czy też obraźliwe treści. Ponadto zabronione jest zamieszczanie ogłoszeń reklamowych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone komentarze będące prywatnymi opiniami użytkowników.

Zamieszczone przez użytkowników komentarze nie stanową stanowiska serwisu.