BlogPlay.eu

Relacja z konferencji – oferta głosowa, HSPA oraz LTE

05.19.2011 19:16:47 · Opublikowano w 4G, ciekawostki, inne, oferta, PLAY news
W dniu dzisiejszym aż dwóch operatorów postanowiło przedstawić zmiany w swojej ofercie. Pierwszym jest PTC które przedstawiło informacje dotyczące harmonogramu zmiany nazwy sieci Era na T-Mobile. Drugim jest Play, który przedstawił nowości w swojej ofercie w dwóch odsłonach i właśnie Play-a będzie dotyczyła poniższa relacja. W pierwszej części zostały przedstawione nowe oferty głosowe. Dotychczasowe standardowe pakiety minut zostaną zwiększone bez zmiany wysokości abonamentu. Sukces taryf biznesowych ze stanem darmowym do Play-a i na stacjonarne skłonił Operatora do wprowadzenia podobnej oferty dla klientów indywidualnych. Tak powstały taryfy All Inclusive Fix i All Inclusive Fix Max, w których dodano dodatkowy pakiet minut właśnie na telefony stacjonarne. Na poprzedniej konferencji Play zapowiadał, że zależy mu na przyciągnięciu jeszcze większej liczby klientów, którzy podpiszą umowy w ramach MNP. Dla tych klientów Play będzie oferował specjalne warunki, polegające na większej niż standardowa liczba minut w abonamencie. Dodatkową zachętą mają być również specjalne, obniżone ceny telefonów. Przedstawiciele Operatora podkreślili, że uruchomienie strony firmowej pod adresem play.pl to nie tylko kwestia wizerunkowa, ale i narzędzie które można skutecznie wykorzystać w zdobyciu nowych klientów. Na stronie WWW zostanie uruchomiona porównywarka ofert abonamentowych między Play-em a dużymi operatorami. Jeśli klient skorzysta z porównywarki otrzyma specjalny kod, dzięki któremu może zyskać 1000 minut ekstra po podpisaniu umowy. Druga część odbyła się na warszawskiej Pradze, gdzie Operator pochwalił się rozszerzeniem sieci do standardu HSPA+DC w Warszawie oraz na testowym uruchomieniem 2 stacji LTE działających w paśmie 2600 MHz. Przedstawiciele Operatora zrobili małą prezentację możliwości LTE na modemie Huawei. Podczas testu osiągnięto laboratoryjną prędkość pobierania 100mbit/s (czerwona linia)… …oraz ponad 40mbit/s przy wysyłaniu (zielona linia) Test pobierania plików wypadł już trochę inaczej – jest jeszcze miejsce na optymalizację: Wynik ze speedtest.net jest daleki od oczekiwań natomiast trzeba zaznaczyć, że wyniki LTE Cyfrowego Polsatu w tym serwisie są również bardzo nierówne.
Źródło:

6 komentarze dla wpisu “Relacja z konferencji – oferta głosowa, HSPA oraz LTE”

  1. greeg napisał:

    Fajnie chcą ściągnąć nowych klientów, a co z dotychczasowymi którym kończy się umowa ? Oni już mogą przejść do T ?

  2. kabul napisał:

    Już zaczyna mnie irytować ciągły płacz młotków którzy piszą że są tak bardzo biedni z tego tytułu że nikt o nich nie pamięta i że starzy klienci mają gorzej. Palnij sobie jeden z drugim w łeb może zmądrzejesz. Zobacz ofertę deklu masz i tak najlepszą na rynku więc o co tak walczysz strasznie. Przejdź to Tmobile idź w cholere i przestań dupę truć ciekawe czy dostaniesz lepsze warunki pewnie nie ale chociaż jednego buraka mniej będzie który tylko narzeka i jęczy

  3. Jak cię to tak bardzo irytuje to zmień piaskownice i nie odzywaj się w tej sprawie skoro Cie ona nie dotyczy, proste. Tobie najwidoczniej “palnięcie w łeb” nie pomoże widząc poziom kultury osobistej jaki reprezentujesz swoja osobą. Kolejny przykład dziecka neostrady lub nolife sieciowego z brakiem poszanowania innych osób. Ciekawe czy na ulicy też jesteś taki odważny ?

  4. Twardzielu, nie chciałbyś się przekonać. Druga sprawa to fakt że wszyscy narzekają na play ale jakoś nie widać miliona migracji do innej sieci z prostego faktu że nie ma lepszej oferty. Mentalność u nas jest wspaniała mimo iż masz najlepszą na rynku ofertę to i tak trzeba ponarzekać. Greegu nie denerwuj się zbytnio bo żyłki ci pójdą…

  5. Kto tu się denerwuje, bo ja nie. Nie uważam Playa za najlepszego operatora na rynku, nie ma takiego. U każdego coś leży ceny, pakiety, BOK… Jeszcze migracji masowej nie ma i może nie będzie, aczkolwiek okaże się co zaprezentuje T, sporo osób na to czeka.

  6. masz rację nie ma idealnego operatora ale jak sam przyznasz play ma chyba najlepszą ofertę na rynku. Oczywiście ma braki jak każdy ale trzeba przyznac że radzi sobie naprawde nieżle. Ja tysh jestem ciekaw co będzie miało T i jak będzie wyglądała sytuacja plusa (kto zakupi go)

Napisz komentarz

Redakcja serwisu Blog Play zastrzega sobie możliwość moderacji (edycja, usuwanie) komentarzy zawierających wpisy niezgodne z Polskim prawem, obrażające innych użytkowników, zawierające wulgarne czy też obraźliwe treści. Ponadto zabronione jest zamieszczanie ogłoszeń reklamowych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone komentarze będące prywatnymi opiniami użytkowników.

Zamieszczone przez użytkowników komentarze nie stanową stanowiska serwisu.