BlogPlay.eu

Nowy szef biura obsługi klienta

05.04.2011 18:39:08 · Opublikowano w ciekawostki, inne, PLAY news
Na wstępie chciałbym złożyć najgłębsze wyrazy współczucia Panu Michałowi Gramatnikowskiemu ze względu na fakt objęcia stanowiska szefa obsługi klienta sieci Play. Niestety od początku działania czwartego operatora nie zauważyłem znaczącej zmiany sposobu obsługi klienta. Nadal wszystko trwa wieki a przesyłane odpowiedzi są tylko kopią pobraną z bazy wiedzy a nie rzeczową odpowiedzią konsultanta. Niejednokrotnie miałem okazję czytać odpowiedzi, które nie odnosiły się do przesyłanego przez klienta problemu. Nie mniej jednak chciałbym życzyć Pany Michałowi wszystkiego dobrego w poprawie działania BOKu :) P.S. Nie tylko ja sądzę, że jest źle.
Źródło:

19 komentarze dla wpisu “Nowy szef biura obsługi klienta”

 1. United napisał:

  ankieta na blogu to tylko ankieta.. zobaczysz, ze jak zostana opublikowane wyniki badania wsrod klientow to zdziwisz sie, jak dobrze BOK zostal oceniony 😉

 2. mnie osobiście najbardziej rozbawił tekst konsultanta,, który chciał mi zaoferować przedłużenie umowy – kiedy stwierdziłem, że oferta jest średnio zadowalająca (zaproponowano mi standardową ofertę, choć byłem klientem Playa od samego początku – tj. od projektu Nadchodzi4), usłyszałem (cytuję): “rozmawiałem osobiście z Panem Jakimśtam, dyrektorem ds. sprzedaży sieci Play z Warszawy, który powiedział, że to jest nasz ostatni telefon do pana. Dziękuję i do usłyszenia”, po czym się rozłączył, nawet nie zdążyłem się zaśmiać do słuchawki 🙂 koniec końców, po ponad 4 latach opuściłem czwartego operatora… obsługa klienta też ma duże znaczenie, liczą się (przynajmniej dla mnie) nie tylko ceny

 3. A czy w wynikach zostanie również uwzględnione ile osób dostało smsa z prośbą o ocenę a ile na niego odpowiedziało 🙂 ??

 4. United napisał:

  statystycznie rzecz biorac osoba, ktora nie odpowiedziala na pytanie nie zalicza sie do proby.. Wiesz.. wyniki wyborow tez sa rozstrzygane na podstawie tego, jak wybrali ludzie, ktorzy zaglosowali a nie ci, ktorym nie chcialo sie tylka do urny ruszyc 😉

 5. To może kolejne pytania zadam. Czy zgłoszenia online i poprzez maila również były oceniane? Czy badanie dotyczyło tylko klientów indywidualnych czy również biznesowych?

 6. nie ważne kto (i jak) głosuje – ważne kto liczy głosy. howgh!

 7. Zgadzam się z tekstem napisanym przez ddluka.
  Dzisiaj dostałem do zgłoszenia zrobionego przez WWW odpowiedź z szablonu gdzie konsultant nawet nie zmienił kanału złożenia reklamacji i napisał “dziękuje za zgłoszenie otrzymane przez punkt sprzedaży”….

  Szkoda już o tym nawet mówić.
  Pożyjemy, zobaczymy jak będzie.

  Osobiście mam już dość takiej obsługi, rozłączania się konsultantów itp.

 8. pracownik napisał:

  Do admina.
  W Play nie ma BOK, jest Dział Obsługi Klienta! Klienci zwyczajowo przedstawiją się jako po prostu Obsługa Klienta.

 9. Play zatrudnia cwaniaków i krętaczy a nie ludzi, którzy mają wiedzę z zakresu telekomunikacji. Ja taką mam i już kilka razy wysyłałem CV na stanowisko konsultanta – bez efektu. Ani razu nie oddzwonili.

 10. pracownik napisał:

  nie obrażaj ludzi których nie znasz.
  Selekcja w PLAY jest specyficzna, tyle powiem.

 11. to nie cc call center jest załosny to backoffce jest tragiczny do mnie przez to ze na nich tj.backoffice zgłosiłem reklamacje dzwonia co piatek czy mam jakies pytanai lub cos jest niejasne ! walcie reklamacje na backoffice

 12. Jest dokładnie tak jak napisał ano. Ankiety oceniają konsultantów, czyli osoby z którymi się rozmawia. Osoba taka nie rozstrzyga problemów i reklamacji i nie ma w ich sprawie kompletnie nic do powiedzenia. Klient zazwyczaj próbuje wymusić krzykiem na konsultancie czy to telefonicznym czy to w punkcie jakieś korzystne dla siebie rozwiązanie problemu i na tej podstawie ocenia danego konsultanta – uzyskał to co chciał czy też nie. Tymczasem konsultant w niczym mu nie może poradzić. Odpowiedzi na reklamacje, wnioski itp. pochodzą od zupełnie innych ludzi, którzy rzeczywiście czasami piszą od rzeczy, przecież klient i tak wyżyje się na konsultancie.

 13. Ostatnio także dostałem SMSa z prośbą o ocenę działania BOK. Dziwne było to, że otrzymałem go po połączeniu które automatycznie rozłączyło mnie z *500 po 11 minutach oczekiwania – gdyż chyba nie było wolnych konsultantów. Drugie podobnie, dopiero trzecie było skuteczne. Na szczęście reklamacja złożona na dwa pierwsze była skuteczna i otrzymałem rekompensatę. Niestety, sprawa którą zgłaszałem w poniedziałek, wciąż nie jest załatwiona, wciąż jest rozpatrywana … i wcale się nie dziwie (dot. umowy która się skończyła, została wypowiedziana i której to termin wypowiedzenia minął).

 14. to złoz reklamacje na cały dział backoffice ze przez nich ładnie to opisz zaniechanie opieszałosc itp sprawy nie zrealizowano twojej dyspozycji i wyslij to faxem lub mailem ze skanem podpisu (bo jak zadzwonisz to rozmawiasz z konsultantem który ma jeszcze tumanów z backoffice którzy sa tepi jak szabla Piłsudzkiego i nic nie zrobi dalej-bo nie ma jak).zób tak a masz sprawe załatwiona i to nie działa tylko w play ale we wszystkich bankach!!! tez! odpowiedz do blindmix

 15. Ja przestałem dzwonić do Biura Obsługi, bo szkoda nerwów. Czekam tylko, aż na rynek wejdzie nowy gracz kub też któryś ze starych zechce zdobyć większy kawałek tortu i zaproponuje lepszą ofertę niż PF. I już mnie i moich 4prech numerów w Play nie ma……………………W końcu to wolny kraj. Jak operator ma mnie gdzieś to ja jego też.

 16. oprah napisał:

  Badanie satysfakcji klientów cały czas trwa – do każdej odpowiedzi na pisemne zgłoszenie klienta jest dołączana prośba o wysłanie bezpłatnego smsa z oceną obsługi. Dotyczy to zarówno klientów beznesowych, jak i indywidualnych.

 17. Witam wszystkich, odnosząc sie do tematu reklamacji w sieci play niestety musze stwierdzić iż jest to totalna porażka, czekam 35 dzień na rozpwtrzenie reklamacji i nic…… racam do t-mobile

 18. DO SIECI PLAY

  Z WYRAZAMI KONDOLENCJI I WSPOLCZUCIA

  Kondolencje oraz najgłębsze wyrazy współczucia skladamy Panu Michałowi Gramatnikowskiemu ze względu objęcie stanowiska szefa obsługi klienta sieci Play.Biuro obslugi klienta wlasciwie nie istnieje.W wielu salonach PLAY
  zatrudnia cwaniaków i krętaczy a nie ludzi, którzy mają wiedzę z zakresu telekomunikacji.Sa to osoby ktore klamie i wprowadzaja w blad.Brak im wiedzy na temat ofert itp.
  Co gorsze siec Play nic z tym nie robi.I nawet nie reaguje na zglaszane problemy.
  Zyczymy wiec milego znikniecia z rynku.Lub zmiane feralnego personelu na lepszy i bardzej profesjonalny.
  Czekamy wiec na lepszego Operatora

Napisz komentarz

Redakcja serwisu Blog Play zastrzega sobie możliwość moderacji (edycja, usuwanie) komentarzy zawierających wpisy niezgodne z Polskim prawem, obrażające innych użytkowników, zawierające wulgarne czy też obraźliwe treści. Ponadto zabronione jest zamieszczanie ogłoszeń reklamowych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone komentarze będące prywatnymi opiniami użytkowników.

Zamieszczone przez użytkowników komentarze nie stanową stanowiska serwisu.