BlogPlay.eu

Konferencja metro – relacja

04.18.2011 17:04:52 · Opublikowano w ciekawostki, inne, oferta, PLAY news
Dziś nastąpiło oficjalne uruchomienie nadajników Play w warszawskim metrze. Co warte podkreślenia zasięg który zapewnia Play jest nie tylko na stacjach ale również w tunelach pomiędzy przystankami. W związku z tym działania marketingowe będą mocno zaznaczały fakt, że tylko Play ma zasięg w całym metrze. Oprócz spektakularnego sukcesu jakim jest uruchomienie nadajników pod ziemią, Operator pochwalił się również osiągnięciem obiecanego 60% pokrycia powierzchni Polski internetem w technologii HSPA+. Przedstawiciele operatora podkreślali również, że w tym zasięgu znalazło się wiele miejscowości w których tylko Play dostarcza szybki internet. Podsumowano również pierwsze miesiące po wprowadzeniu oferty All Inclusive. W ciągu tego okresu ruch generowany na portalach społecznościowych wzrósł o połowę, również wersja darmowa Facebooka (tzw. Facebook zero) cieszy się coraz większym powodzeniem. Kolejnym sukcesem Playa jest 70% udział w segmencie MNP w pierwszym kwartale 2011r. Usługa staje się coraz bardziej popularna – wg szacunków operatora może sięgnąć nawet 1 mln klientów w 2011r. Innym ważnym wskaźnikiem jest łączna liczba klientów która w porównaniu do pierwszego kwartału 2010 wzrosła aż o 60%, do 5,5 mln. Wśród nich 56% to klienci prepaid a 44% to klienci postpaid (w tym oferty typu mix). W kwestii nowych urządzeń, w tym tabletów, rzecznik sieci Marcin Gruszka zapewnił, że Play bacznie obserwuje rozwój tego segmentu i wyraził nadzieję, że wkrótce będzie mógł przedstawić nowości sprzętowe w ofercie operatora. Na pytanie redakcji blogplay.eu dotyczące powrotu do sprzedaży telefonu blackberry 9780 rzecznik podtrzymał wstępny termin podany w oficjalnym komunikacie, czyli kwiecień 2011r.
Źródło:

3 komentarze dla wpisu “Konferencja metro – relacja”

  1. Puchacz Leśny Ruchacz napisał:

    Od darmowego dostępu do Facebooka o wiele pożyteczniejszy byłby darmowy dostęp do playmobile.pl i blogplay.pl i wszystkich podstron. Facebookiem się nie posmyram, a dostępem do konta oraz informacjami o ofercie już tak.

  2. “44% to klienci postpaid (w tym oferty typu mix)” z czego 30% to abonenci 1zł MNP 🙂

  3. RUCHACZU dla ciebie dostęp do bloga, drugi powie że dostęp do jagodnik.pl a trzeci do jugosławia. com. Skąd takie trole się biorą nikomu nie dogodzisz

Napisz komentarz

Redakcja serwisu Blog Play zastrzega sobie możliwość moderacji (edycja, usuwanie) komentarzy zawierających wpisy niezgodne z Polskim prawem, obrażające innych użytkowników, zawierające wulgarne czy też obraźliwe treści. Ponadto zabronione jest zamieszczanie ogłoszeń reklamowych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone komentarze będące prywatnymi opiniami użytkowników.

Zamieszczone przez użytkowników komentarze nie stanową stanowiska serwisu.