BlogPlay.eu

Nokia, WP7 i Play

02.12.2011 11:52:54 · Opublikowano w ciekawostki, inne, Nokia, oferta, PLAY news
Jak zapewne wiecie w dniu wczorajszym Nokia poinformowała, że jej przyszłe telefony (nie wiadomo jaki odsetek, część ma nadal posiadać Symbiana) wyposażone będą w Windows Phone 7 od Microsoftu. W sieci od razu pojawiły się komentarze wielu osób, że to koniec Noki, że nikt nie kupi telefonu wyposażonego w okienka. Moje zdanie w tym temacie jest odmienne. Wszystkie te osoby które od dawna przywiązane są do Fińskiej marki nadal pozostaną jej przywiązane i nie będzie miało dla nich znaczenia czy telefon będzie miał na pokładzie WP7, Symbiana i czy co innego. Ważne jest, że będzie to Nokia i będą się tego trzymać. Dlaczego wspomniałem w tytule o Play? Odpowiedź jest prosta, czwarty operator jako jedyny posiada w swojej ofercie dużą ilość smartphonów z systemem operacyjnym Microsoftu. Przyszli jak i obecni abonencie zdają więc sobie sprawę z istnienia zarówno systemu jak i terminali. Kiedy więc przyjdzie czas na Nokię nie trzeba będzie nikogo specjalnie edukować bo ludzie będą wiedzieli z czym to się je :) Na koniec jedna z wizualizacji Nokia z WP7 opublikowana w serwisie engadget.com: Prawda, że ciekawie to wygląda?
Źródło:

8 komentarze dla wpisu “Nokia, WP7 i Play”

 1. WP 7 fajnie sie uzywa ale jest niedopracowany niestety.. Brakuje polskiej lokalizacji i tak banalnej rzeczy, jak odpowiadanie na kody USSD. Menu *111# mozna wywolac ale juz odpowiedziec na ktoras z opcji juz nie..

 2. Jeszcze nie miałem okazji zapoznać się z tym systemem, ale w poniedziałek na pewno nadrobię zaległości 🙂

 3. Mateusz napisał:

  Żal mi tych ludzi którzy prorokują koniec nokii. Przypuszczam że większość z nich nie miało do czynienia ze smartphonem opartym na WM, a same nokie na standardowym systemie…

 4. ja tysh się dziwię tym ludziom tym bardziej że od symbiana (wg mnie) każdy inny system jest o niebo lepszy… Oki windows jest może nie do końca dopracowany ale zawsze można zrobić później aktualizację a jeśli chodzi o symbiana to jak dla mnie już z nim nic nie zrobimy zacinał się zacina i będzie się zAcinał dalej….

 5. Czy będzie dostępna nokia X8 w play? I czy telefony w nowym abonamencie all inclusive będą tańsze? Rozważam przeniesienie się z Ery i w ofercie play- stan darmowy internet telefony były tańsze! :(.

 6. ursus2400 napisał:

  LUDZIE!!! Rewolucja w Nokii, telefony z procesorem 1 GHz (minimalne wymagania dla WP7). Za taki sprzęt to pewnie ze 2500 zł., a może nawet i 3000 będzie trzeba zapłacić.
  Na pewno Quallcom’owi zostało trochę starych Snadragon’ów z pierwszego roku produkcji.

 7. TripleX napisał:

  Osoba która przywiązała się do samego telefonu (słuchawki) nokii, nie do końca chyba świadoma jest tego na jakim oprogramowaniu powyższy telefon działa – takie osoby możne i przy nokii pozostaną. Jednakże inni użytkownicy dla których symbian przestał być oprogramowaniem spełniającym ich oczekiwania raczej od nokii odejdą. Z uwagi na to ze WM7 tez nie zbiera najlepszych recenzji, a android i bada zdobywają coraz to większą popularność…

 8. a ja mam phone 7 i jest mi z nim dobrze pomimo tego, iz nie mam marcowej łatki, ktora wnosi m.in. kopiuj i wklej. Czekam na aktualizacje dla telefonow z WP7 kupionych w sieci Play, ale BOK Play mi nie chce udzielic informacji, kiedy bedzie dostepna latka w marketplace, zaslaniajac sie tajemnica opeartora i producenta telefonu…..? A ja tylko zapytalem czy Play zaczal juz testowac nowa latke od Microsoftu. Dopoki play nie zatwierdzi latki, dopóty nie pojawi sie dla mnie do pobrania z app store. Dodam, ze 1. przygotowujaca aktualizacja przebiegla u mnie wzorowo za 1 razem.

Napisz komentarz

Redakcja serwisu Blog Play zastrzega sobie możliwość moderacji (edycja, usuwanie) komentarzy zawierających wpisy niezgodne z Polskim prawem, obrażające innych użytkowników, zawierające wulgarne czy też obraźliwe treści. Ponadto zabronione jest zamieszczanie ogłoszeń reklamowych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone komentarze będące prywatnymi opiniami użytkowników.

Zamieszczone przez użytkowników komentarze nie stanową stanowiska serwisu.