BlogPlay.eu

Rozwiązanie konkursu

12.23.2010 23:13:32 · Opublikowano w ciekawostki, inne, konkurs, PLAY news
Po trochę dłuższym niż zakładano okresie czasu przyszłą pora na ogłoszenie wyników konkursu. Finałowa trójka prezentuje się następująco:
 1. Michał Koch (10 pkt.)
 2. Radosław Bułka (10 pkt.)
 3. Krzysztof Machelak (10 pkt.)
Na potwierdzenie screen: Jak widać różnica wynosi kilkanaście sekund. Z powyższymi osobami skontaktuje się mailowo w celu wysyłki nagród. Dziękuję wszystkim Czytelnikom za udział. Mam nadziej, że problemy które pojawiły się przy organizacji tego konkursu pomogą nam w przyszłości ustrzec się podobnych błędów. Na zakończenie chciałbym podziękować sponsorom - Punktowi M-zone oraz Media Markt w centrum handlowym M1 w Zabrzu Ul. Plutonowego Ryszarda Szkubacza 1 za ufundowanie głównej nagrody (bon podarunkowy o wartości 100 zł do wykorzystania w KAŻDYM sklepie Media Markt).
Źródło:

20 komentarze dla wpisu “Rozwiązanie konkursu”

 1. Walnąłeś wielką gafę podając że wygrywa pan Koch dlaczego ? Wcześniej nie uwzględniałeś miejsc które zajmowali ! Zawsze Pierwsze miejsce zajmował pan Radosław Bułka 4 razy był pierwszy raz drugi tylko kilkanaście sekund za. Aby było sprawiedliwe należałoby ocenić: Czas wcześniejszych zgłoszeń tych obu panów oraz miejsca które Ci panowie zajmowali wcześniej. Dlaczego wiec nie wygrywa ten który powinien? To nie sprawiedliwe. Dostosowujesz regulamin pod siebie a nie pod rzeczywiste wskaźniki. Widać że konkurs przeprowadzony bardzo nie udolnie i przez to poczyniłeś błędy.

 2. Za każdym razem o kolejności decydowały następujące czynniki:

  1. Ilość punktów.
  2. Czas odpowiedzi na dane pytanie. (Czyli np. 3 osoby miały po 4 punkty, wszystkie trzy osoby odpowiedziały w przeciągu 2 godzin co oznacza, że 3 osoby miały wtedy 6 punktów. Na pierwszym miejscu była jednak osoba, która najszybciej udzieliła na te pytanie odpowiedź).

  Tyle filozofii. Skoro nie wiem kim jesteś to nie będę dalej prowadził z Tobą dyskusji bo nie ma to zupełnie sensu.

 3. Jeśli rzeczywiście tak to liczyłeś to masz rozwiązanie: Wygrywa Radosław Bułka 3:2 🙂
  Radosław Bułka (6), (1), 3, (1) 2
  Michał Koch 9, 2, (2), 3 (1)

  W nawiasie zaznaczyłem miejsca z poszczególnych konkursów. Nie da się ukryć kto był lepszy. Mówisz że tyle filozofii – och chyba za dużo aby to ogarnąć.

 4. Chyba nie zrozumiałeś o co mi się rozchodziło. Poprzednie miejsca nie miały w ogóle znaczenia poza wizualizacją miejsca i punktów. Każda odpowiedź na pytanie generowała miejsce w zestawieniu. Skoro Michał miał po 4 pytaniu 8 punktów a teraz udzielił odpowiedzi najszybciej to otrzymał 2 punkty i znalazł się pierwszy na liście z 10 punktami. Tyle.

 5. Michał Koch napisał:

  Dziekuje bardzo:))))) pierwszy raz coś wygrałem 😀

  W ostatnim pytaniu sprawdzałem parę razy godzinę bo byłem tak podekscytowany 😀

  Pozdrawiam Media Markt a przede wszystkim ddluk za super prowadzenie bloga:)

 6. spoko – ty tu jesteś szefem pamiętaj jednak że nigdzie wcześniej o tym nie pisałeś a nagle wyciągasz jakieś reguły na szybko wymyślone. Wydaje mi się że nie jest to fer dla tego gościa który był szybszy na przestrzeni całego konkursu. Zrobisz jak uważasz jednak jak dla mnie zwycięzca jest przedstawiony powyżej. Moim zdaniem to Ty zawaliłeś – być może sponsor da 2 nagrody albo ty coś zorganizujesz bo chyba coś tu do końca nie jest takie jak być powinno. Być może nie chodzi mi tutaj o ten bon ale o bycie fer w stosunku do drugiego człowieka.

 7. Michał przyłączam się do gratulacji… Nie wiem czy wygrana w takich okolicznościach może sprawiać przyjemność ale to na pewno Ty nie jesteś niczemu winien. Przyłączam się do gratulacji i Życzę Wszystkim Wesołych Świąt.

 8. Dobrze. Następnym razem do każdego konkursu będzie regulamin składający się z 3 stron A4. Mam nadzieję, że wtedy nie będzie już żadnych problemów. Zastanawia mnie tylko to dlaczego to Ty martwisz się o nagrodę dla Radka a on sam nie ma o to pretensji? Jesteś jego adwokatem, że wypowiadasz się w jego imieniu?

 9. @Gafa!

  W jakich okolicznościach? Proponuję Ci skończyć z oskarżeniami skierowanym w moją stronę bo będziesz miał problemy natury prawnej. Nie mam zamiaru dalej wyczytywać kłamstw, które tutaj produkujesz.

 10. ddluk nie strasz bo nic byś mu nie mógł zrobić. Nie ma paragrafu na to.

 11. Jakie to jest śmieszne, jak ludzie walczą o 100zł, szybciej byście zarobili tą stówkę licząc czas jaki siedzieliście na blogu. Moim zdaniem ddluk powinien już nigdy nie robić konkursów, bo zawsze ktoś się spina nie wiadomo o co, to raz oszukał, to nagroda za słaba…

 12. ddluk ja także myślę że popełniłeś błąd w obliczeniach. Zwycięzca wg mnie to Radek Bułka. Regulamin tak jakbyś dostosował do siebie w ostatniej chwili. Popełniłeś błąd i myślę ze nie sztuka jest tutaj się zapierać tylko wziąć to na klatę i rozwiązać jakoś ten problem.

 13. Czy to tak naprawdę trudno zrozumieć, że poprzednie miejsca na liście nie miały w ogóle znaczenia w końcowej pozycji na liście?

  Sorry, ale to był ostatnio konkurs jaki tutaj organizuje.

 14. …no i obraził się 😉

 15. Żal wam 4 litery ściska bo to nie wy wygraliście i tyle.
  Teraz szukacie możliwych haków by kogoś upupić, oczernić.

  Wzywam do ogarnięcia się.

 16. Spoko ddluk nie ma się czy przejmować.

  Na pocieszenie zobacz, że z Marcinem Gruszką robią to samo.

  Zawsze coś komuś nie będzie pasować.

  Pozdrawiam
  Wesołych Świąt

 17. gal anonim napisał:

  a ten scren to jest mało wiarygodny przecież takie coś każdy może zrobić w excelu i uzupełnić obojętnie jakimi danymi. coś mi się zdaje że nagroda powędrowała do znajomych z tego punktu sprzedaży co ufundował nagrodę

 18. uczestnik
  Qper

  Jakby to z żalu to by szukali nagrody dla siebie. Ja również uważam za niesprawiedliwe branie pod uwagę tylko ostatniego wyniku. Powinna być wzięta średnia ze wszystkich pytań.

  Ahaa i żal mi nic nie ściska, bo wygrałem tu kiedyś bon na 250zł niech wam coś ściśnie jak to czytacie.

 19. Ja już się nie będę tłumaczył. Kto nie chce to niech nie wierzy. Zastanawia mnie tylko dlaczego taka zawiść przemawia przez ludzi. Nie udało się wygrać to od razu trzeba uznać, że coś jest cyganione, że to na pewno przekręt, że sprzedawca z punktu sobie przygarnął nagrodę. Opanujcie się ludzie.

 20. Wydaje mi się że muszę coś sprostować dla tych którzy piszą że żal komuś d… ściska. Nie brałem udziału w konkursie a wybór pana Radosława czy Michała jest obojętny. Mnie to nie interesuje czy wygra jeden czy drugi. Oboje sa dla mnie równie abstrakcyjnymi osobami. Nie znam ani jednego ani drugiego.
  Ktoś wcześniej napisał że ludzie się kłócą o 100 zl. Dodam – ja o nic nie walczę. Czy to jest 100 zl czy 1000 zl. Mnie to nie obchodzi.
  Dlaczego więc mówiłem że coś tu nie gra ? Dlatego że ważna jest dla mnie prawda. tak jak w życiu nie lubię “niedomówień” tak i tutaj starałem się dowieść że chyba coś jest nie do końca tak jak powinno być. Widzisz ddluk często mamy pretensje do innych że coś nie działa 🙂 zapominając jednak że sami nie jesteśmy idealni ( i nie chodzi mi o to że ja jestem ten idealny) ale życie pokazuje nam że musimy się jeszcze wielu rzeczy nauczyć. Np dawać krytykę i ją przyjmować!. Krytyka przecież może być też czymś konstruktywnym.
  Nie chodzi mi więc o 3 strony regulaminu ale o skromne informacje n.t. zasad.
  Jesteś według mnie bardzo inteligentnym gościem. Wierze że być może w jakimś stopniu moje sugestie wpłyną na lepsze określenie zasad i to nie będą 3 strony regulaminu ale proste od… do…. Ddluk – jeśli ktoś wobec Ciebie by tak postąpił też zachowywałbym się tak samo. Nie chodzi o zawiść bardziej o inne zasady – rożnie to może być jednak interpretowane.
  Trochę jest to dla mnie ciężki temat tym bardziej że w aspekcie takiego czasu któy powinien być inaczej spożytkowany. Chciałbym go więc zakończyć gdyż wszystko co miałem do powiedzienia napisałem.
  Życzę wszystkim Wesołych Świąt

Napisz komentarz

Redakcja serwisu Blog Play zastrzega sobie możliwość moderacji (edycja, usuwanie) komentarzy zawierających wpisy niezgodne z Polskim prawem, obrażające innych użytkowników, zawierające wulgarne czy też obraźliwe treści. Ponadto zabronione jest zamieszczanie ogłoszeń reklamowych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone komentarze będące prywatnymi opiniami użytkowników.

Zamieszczone przez użytkowników komentarze nie stanową stanowiska serwisu.