BlogPlay.eu

Podwyżka VAT

11.24.2010 13:48:55 · Opublikowano w inne, PLAY news
W związku z informacją, że Orange bierze podwyżkę VATu na siebie w dniu dzisiejszym wysłałem maila do rzecznika sieci Play z pytaniem jak u czwartego operatora podwyżka na będzie wyglądać. Odpowiedzi nie dostałem bo w tym samym czasie Marcin opublikował stanowisko sieci na swoim blogu. Oto i ono:
PLAY poczeka z przedstawieniem swojego na stanowiska na nową ustawę. Podejmując decyzję o modelu nie będziemy się kierować rozwiązaniami wybranymi przez innych operatorów (nigdy tak nie robimy) ale analizą kosztów i interesem klientów. To ogólnie bardzo skomplikowany temat. Jak na przykład potraktować z podatkowego punktu widzenia kwotę doładowania zrealizowaną 30 grudnia 2010, która zostanie wydana w styczniu 2011, już zgodnie z nowymi stawkami VAT itd…
Jak widać co z tego wyniknie dowiem się dopiero po nowym roku.
Źródło:

5 komentarze dla wpisu “Podwyżka VAT”

 1. “..nie będziemy się kierować rozwiązaniami wybranymi przez innych operatorów…” to dlaczego dziwnym trafem mamy czekać na decyzję P4? Gruszka i spółka zobaczą jak zrobi cała wielka trójka i pewnie nie będzie wypadało postąpić inaczej.
  Jeżeli tylko będą kierować się “interesem klientów”, to chyba wiadomo, jak powinni postąpić?

 2. @ddluk

  “Jak widać co z tego wyniknie dowiem się dopiero po nowym roku.”

  według mnie operator musi poinformować o zmianach cennika z 30 dniowym wyprzedzeniem wobec tego musimy dowiedzieć się najpóźniej 1 grudnia

 3. Czy wplynie to na zmiane tresci regulaminu operatora ?
  Czy dzieki temu bedzie mozliwe rozwiazanie umowy z operatorem ?

 4. nie, bo nowe prawo telekomunikacyjne, mowi ze zmniany w regulaminie, cenniku powstale w wyniku zmian prawa (niezaleznych od operatora) nie moga byc podstawa do rozwiazania umowy bez kary.

Napisz komentarz

Redakcja serwisu Blog Play zastrzega sobie możliwość moderacji (edycja, usuwanie) komentarzy zawierających wpisy niezgodne z Polskim prawem, obrażające innych użytkowników, zawierające wulgarne czy też obraźliwe treści. Ponadto zabronione jest zamieszczanie ogłoszeń reklamowych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone komentarze będące prywatnymi opiniami użytkowników.

Zamieszczone przez użytkowników komentarze nie stanową stanowiska serwisu.