BlogPlay.eu

Regulamin 24.playmobile.pl

09.19.2010 15:24:24 · Opublikowano w ciekawostki, inne, PLAY news, problem, regulamin
Kilka dni temu otrzymałem od jednego z czytelników informację na temat regulaminu, który należy zaakceptować przy zakładaniu konta w serwisie Play24. Regulamin ten pochodzi jeszcze z czasów startu sieci i datowany jest na 17 marca 2007 roku. Od tamtego czasu witryna sieci Play ewoluowała kilka razy. Usunięte zostały między innymi blogi z komentarzami oraz galerie. Niestety regulamin pozostał taki jak był co budzi duże wątpliwości ze względu na zawarte w nim zapisy:
7. Z chwilą wprowadzenia przez użytkownika Serwisu Internetowego P4 Materiałów do systemu informatycznego obsługującego Serwis Internetowy P4 uważa się, że spółka P4 nabyła niewyłączną, nieodpłatną i nieograniczoną w czasie licencję na korzystanie z tych materiałów poprzez: a). wytwarzanie określoną techniką egzemplarzy materiałów, b). wprowadzanie do obrotu, użyczenie lub najem oryginału albo egzemplarzy materiałów, c). publiczne wykonanie, wystawienie, wyświetlenie, odtworzenie oraz nadawanie i reemitowanie, a także publiczne udostępnianie materiałów w taki sposób, aby każdy mógł mieć do nich dostęp w miejscu i w czasie przez siebie wybranym. W celu uniknięcia jakichkolwiek wątpliwości, uznaje się, że niniejsza licencja obejmuje prawo do wykorzystania Materiałów w celu reklamy i marketingu P4.
Czyli korzystając z 24.playmobile.pl, zgodnie z powyższym regulaminem (który nie wyszczególnia Self Care w żaden sposób), wyrażamy domyślną zgodę na dowolne przetwarzanie i publikowanie danych wprowadzanych w tymże serwisie. Czyli, formalnie rzecz ujmując, P4 może np. opublikować naszą książkę telefoniczną w reklamie, albo w dowolny inny sposób wykorzystać (użyczyć, nająć innym podmiotom) wszelkie dane wprowadzone do serwisu. Pomimo tego co napisałem powyżej jestem pewien, że Play nie zdaje sobie sprawy z istnienia tego przeterminowanego regulaminu, nasze dane są bezpieczne a tekst zostanie w najbliższym czasie zaktualizowany. O sprawie zostało poinformowane biuro prasowe sieci Play. Jak tylko otrzymam odpowiedź zostanie ona opublikowana.
Źródło:

11 komentarze dla wpisu “Regulamin 24.playmobile.pl”

 1. Tak, jak napisales – przytoczone punkty regulaminu maja odniesienie do nieistniejącego juz serwisu spolecznosciowego.
  Ale uwazam, ze uzyte tam sformulowania, w szczegolnosci “materialy” nie odnosi sie do danych wrazliwych, czyli danych osobowych, danych faktur itd.

  W tym wypadku zastosowanie ma ustawa o ochronie danych osobowych. Co oznacza, ze uzytkownik portalu musialby wyrazic szczegolna zgode na przetwarzanie konkretnych danych.

 2. Ddluk.
  Moze coś napiszesz o problemach z *111# i zmianach tam achodzących?
  Poza tym podobno nie będzie już 5 za 10 i pakietu 100 minut do Playa i stacjo. (info z BOK).

 3. Kody *111*82*1# i *111*82*3# rzeczywiście nie działają. *111*81*3*# tez nie działa.

  Likwidacja 100 minut do Play i na STACJONARNE to tzw. strzał w stopę. Osobiście podziękuję wtedy za PF.
  Następnym krokiem może być skrócenie okresu okresu ważności doładowania.
  Dobrze, że są inne prepaidy.

 4. jan jaroszczyk napisał:

  Play bez mojej zgody dokonał samowolnie zmiany w zawartej przeze mnie umowy wprowadzając na nm. telefonu 501782486 dodatkową funkcje za opłatą 15.00 pl, od 20 09 2010r – nieograniczone rozmowy w Play. Zmianę umowy bez mojej pisemnej zgody uważam za niegodne z prawem i tej zmiany nie przyjmuję do wiadomości i nie będe realizował tej opłaty.

 5. @jan jaroszczyk: ja Ci proponuje jednak dokladnie przeczytac regulamin oferty w jakiej podpisales umowe :]

 6. @jan jaroszczyk:

  Ja również 🙂 Z tego co pamiętam to po 6 darmowych miesiącach przechodziło na płatną usługę.

 7. @ddluk: az tak dlugo nie dostaje sie go za free w OP29 😛

 8. @sylwek2k

  Niestety nie wiem jaką jan jaroszczyk ma taryfę więc nie jestem w stanie powiedzieć na jaki okres czasu miał włączoną ta usługę za darmo 🙂

 9. @ddluk: wysokosc abo mozna wywnioskowac po oplacie za stan darmowy 🙂

 10. A ja dostałem pismo z P4 o zmianie regulaminu ale braku możliwości z tego powodu umowy, jak to właściwie jest?

 11. rozwiązania umowy

Napisz komentarz

Redakcja serwisu Blog Play zastrzega sobie możliwość moderacji (edycja, usuwanie) komentarzy zawierających wpisy niezgodne z Polskim prawem, obrażające innych użytkowników, zawierające wulgarne czy też obraźliwe treści. Ponadto zabronione jest zamieszczanie ogłoszeń reklamowych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone komentarze będące prywatnymi opiniami użytkowników.

Zamieszczone przez użytkowników komentarze nie stanową stanowiska serwisu.