BlogPlay.eu

Notka SMS – kolejny bubel Play

08.17.2010 22:43:21 · Opublikowano w ciekawostki, inne
Przy każdym takim wydarzeniu zastanawiam się kto pracuje tam na Taśmowej, że wprowadza takie buble do oferty. Tym razem sprawa tyczy włączenia wszystkim użytkownikom sieci Notki SMS (w ramach Informacje o próbie połączenia). Usługi umożliwiającej pozostawienie użytkownikowi, który jest poza zasięgiem bądź jest niedostępny specjalnego komunikatu:
* Proszę o pilny kontakt – wybierz 1 * Zadzwonię do Ciebie później – wybierz 2 * Odezwij się w wolnej chwili – wybierz 3 * Myślę o Tobie – wybierz 4 * Kocham Cię – wybierz 5 * Oddzwoń jak się ogarniesz – wybierz 6
Niby wszystko fajnie, ciekawa usługa, niestety jest jedno ale. Użytkownik, któremu nie udało się do nas dodzwonić usłyszy komunikat...
Abonent chwilowo niedostępny. Możesz wysłać mu bezpłatną Notkę SMS z Twojego numeru telefonu. Aby wysłać SMS o treści:
... za którego wysłuchanie zapłaci jak za normalne połączenie. Rozumiem, że operator chce na czymś zarabiać, ale to już lekka przesada. To tak jakby płacić za komunikat, że w danej chwili ktoś jest poza zasięgiem. Porażka.
Źródło:

12 komentarze dla wpisu “Notka SMS – kolejny bubel Play”

 1. Nie życzę sobie żadnych notek sms !!!!!!!!Szczytem bezczelności jest pobieranie opłaty za systemowy komunikat o tym że abonent do którego dzwonię ma wyłączony telefon lub jest poza zasięgiem. WSTYD. Chcecie stracić klientów – to róbcie tak dalej. ZAMIESZCZAM WPIS O TYM NACIĄGANIU KLIENTÓW NA WSZYSTKICH MOŻLIWYCH FORACH.

 2. Mroczny Żniwiarz napisał:

  Eeee tam, może zwykłe niedopatrzenie. Prawdziwym bublem jest szpiegowski “Już w zasięgu”. Co prawda nie miałem okazji tego doświadczyć, bo ostatnio rzadko dzwonię, a do siebie nie dzwonię w ogóle.

 3. Maniek wkurzony na maksa napisał:

  Do kierownictwa w Play.
  Przywróćcie kod ##002#, który będzie wyłączał pocztę i wszelkie przekierowania. Tak jak było do tej pory.
  Notka to usługa NIEPRZEMYŚLANA, wprowadzana w BANDYCKI sposób i podejrzewam, że dla większości klientów Play ZBĘDNA i narażająca także bliskie nam osoby na koszty.
  I na koniec przykład, jaką bezmyślnością się popisaliście.
  Ktoś PF wykorzystuje w kontaktach firmowych jako drugi telefon.
  A teraz pomyślcie sobie co byłoby jutro gdyby ten ktoś wyłączył na spotkaniu fon i ktoś by do niego zadzwonił. Ciekawe jaki es wybierze? # Myślę o Tobie – wybierz 4 # Kocham Cię – wybierz 5 # Oddzwoń jak się ogarniesz – wybierz 6?

  Gdyby głupota mogła latać, kierownictwo w P4 byłoby ptakami.

 4. Maniek wkurzony na maksa napisał:

  Ostrzeżenie!
  ##002# uruchamia cNotkę ponownie. Radzę sobie kody wpisać do spisu w telefonie, żeby szybko to gó..no wyłączyć.
  hahahaha wpisanie ##002# w biznesowym telefonie i można dostać esa Kocham cię. Dobre dla tych co prowadzą burdel. 😛

 5. ##002# i po sprawie

 6. “Oczywiście jeśli usługa Wam się nie podoba, jest możliwość przywrócenia wersji podstawowej – możecie albo zadzwonić do Obsługi Klienta, albo ustawić sobie przekierowania połączeń na numer 790998725.

  Wpisz odpowiedni kod:

  gdy zajęty *67*790998725#
  gdy nie odpowiada *61*790998725#
  gdy nieosiągalny *62*790998725# ”

  http://blogplay.pl/2010/08/notka-sms/

 7. imho sprawie powinno przyjrzec sie uke…

 8. Maniek wkurzony na maksa napisał:

  Do #play
  ##002# NIE ANALUJE WSZYSTKICH przekierowań. Pojawia się znowu notka. Tak miałem wczoraj. Zmieniło się?

 9. Maniek wkurzony na maksa: pisz do oporu o tej sprawie maile na ok@playmobile.pl bo tam cioty pracują co nawet nie wiedzą ze notka sms istnieje… poważnie, jak dzwoniłem sie mnie pytała.

 10. Ciekawe jeszcze ile?! będzie ten blog… chyba niedługo

 11. do SS
  A co się niepodoba? Prawda?

 12. Play wyłudza pieniądze w jeszcze w inny sposób o którym nikt nie napisał. Dzwonimy pod numer, zamiast sygnału słyszymy informacje że xtra numer wygasnął i co należy robić żeby go używać. 1-nie dość że to zdradza info że dany numer był tymczasowym; 2-nie dość ze zamiast dodzwonienia się słyszymy reklamę xtra numeru; 3-za odsłuchanie tej reklamy pobiera kasę jak za rozmowę – czyli jest to drugi, obok notki sms, sposób wyłudzania pieniędzy przez play.

Napisz komentarz

Redakcja serwisu Blog Play zastrzega sobie możliwość moderacji (edycja, usuwanie) komentarzy zawierających wpisy niezgodne z Polskim prawem, obrażające innych użytkowników, zawierające wulgarne czy też obraźliwe treści. Ponadto zabronione jest zamieszczanie ogłoszeń reklamowych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone komentarze będące prywatnymi opiniami użytkowników.

Zamieszczone przez użytkowników komentarze nie stanową stanowiska serwisu.