BlogPlay.eu

Wlasny utwor w muzyce na czekanie

08.05.2010 13:24:41 · Opublikowano w ciekawostki, inne, oferta, PLAY news, usługi
W dniu dzisiejszym Play umozliwil ustawienie wlasnego utworu w usludze muzyka na czekanie. Aby to zrobic nalezy wejsc na strone multimedia.playmobile.pl, nastepnie kliknac w zakładkę Muzyka na czekanie i wybrac „Włącz swoją Muzykę na Czekanie”. W kolejnych krokach otrzymamy mozliwosc wgrania wlasnego utworu i dostosowania go do wlasnych potrzeb. Opcja ciekawa jednak zastanawia mnie jedna rzecz, kto w tym wypadku odpowiada za prawa autorskie? Uzytkownik ktory wgral utwor czy operator na ktorego serwerze utwor sie znajduje?
Źródło:

7 komentarze dla wpisu “Wlasny utwor w muzyce na czekanie”

 1. To jasne jak słońce. Punkt 17 regulaminu usługi:

  Utwory wgrane przez Użytkownika Usługi jako własne, nie mogą naruszać praw osób trzecich oraz dobrych obyczajów. U żytkownik Usługi ponosi pełną odpowiedzialność za utwory wgrane jako własne, w szczególności odpowiada za naruszenie autorskich praw osobistych lub majątkowych poprzez wykorzystanie we wgranych przez Użytkownika Usługi plikach utworów osób trzecich bez zgody i wynagrodzenia dla twórców takiego utworu lub podmiotów uprawnionych lub organizacji zbiorowego zarządzania w zakresie prawa autorskiego i praw pokrewnych.

 2. Po mojemu nie mogę wrzucić sobie empetrójki zgranej z oryginalnej płyty bez zgody autora czy OZZ. Play ma prawo mnie za to ścigać. Chciałem dziś właśnie tak zrobić, ale po przeczytaniu regulaminu dałem sobie siana.

 3. Istnieja takie przepisy (moge je odszukac) ktore mowia ze ochrona praw autorskich nie sa objete utwory o okreslonej przepustowosci chyba ponizej 64kb/s

 4. Adrian****** napisał:

  pff jak dla mnie to żadna sieć nie powinna mieć tej usługi bo to wkurzające, to powinno działać w drugą stronę- jak komuś przeszkadza zwykły sygnał, to powiniene słuchać piosenki kiedy do kogoś dzwoni.

 5. Oczywiście to cholerstwo nie działa – jak cały play. Po wrzuceniu mp3 na samym końcu otrzymamy prześwietny Playowy komunikat o błędzie. Autoryzacja hasłem smsowym nie powiodła się. po 5 razie na Firefoxie i IE dałem sobie spokój…

 6. @Rad: Chyba tylko udostępnione przez autorów o określonym bitrate. I tylko do użytku prywatnego. Fakt że np. Ogg Vorbis czy aacPlus (a.k.a. “MP4”) mogą zmieścić dużo więcej informacji dla ucha w tych 64 kilobitach, ale – choć nie czytałem żadnego takiego przepisu – intuicja mówi mi że taki utwór powinien być udostępniony przez autora w ~64 kb/s właśnie. My mamy nadal płytę CD (~1440 kb/s) albo jakiegoś pirata udostępnionego w sieci – ale nawet jeśli ten ostatni ma przepływność ~64 kb/s, to nadal pirat, nie udostępniony przez autora.

  Piszę, bo nie wierzę żeby coś takiego mogło mieć miejsce. Popraw mnie, jeśli się mylę.

 7. jakis link do aktualnego cennika replay dla firm?
  ten ze strony ‘troche’ przeterminowany

Napisz komentarz

Redakcja serwisu Blog Play zastrzega sobie możliwość moderacji (edycja, usuwanie) komentarzy zawierających wpisy niezgodne z Polskim prawem, obrażające innych użytkowników, zawierające wulgarne czy też obraźliwe treści. Ponadto zabronione jest zamieszczanie ogłoszeń reklamowych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone komentarze będące prywatnymi opiniami użytkowników.

Zamieszczone przez użytkowników komentarze nie stanową stanowiska serwisu.