BlogPlay.eu

MNP numeru abonamentowego – czyli Milestone w domu

07.27.2010 10:55:57 · Opublikowano w ciekawostki, inne, milestone, mnp, PLAY news
Pierwszy krok przeniesienia numeru za nami. Wszystkie dokumenty zostały podpisane teraz pozostaje czekać aż Era uwolni numer co będzie miało miejsce na początku września. Ze strony Play nie zaobserwowałem żadnych nieprawidłowości. Niestety ze strony Ery takowe wystąpiły, po godzinie oczekiwania w salonie partnerskim usłyszeliśmy, że pracownik salonu nie ma możliwości natychmiastowej zmiany numeru dowodu osobistego w systemie (numer jest na mojego tatę a używa go brat) na co zarzekał się przy wejściu do salonu, że będzie to możliwe. Poinformowano nas, że możemy wypełnić formularz i wysłać go mailem (ciekawe ile by to trwało). Gdyby nie ten mały problem wszystko przebiegło by zgodnie z planem.
Źródło:

8 komentarze dla wpisu “MNP numeru abonamentowego – czyli Milestone w domu”

 1. z serii szukanie dziury w całym “MNP numeru abonamentowego – czyli Milestone w domu – czyli do czego mogę się doczepić”

 2. @bali

  mylisz się. Po prostu opisuje jak cała sytuacja po kolei wygląda i będzie wyglądać. Nikt tu nie szuka żadnej dziury. Będą jakieś problemy to je opiszę, tyle.

 3. bartomancer napisał:

  No i tak jak mówiłem – Era robi problemy.
  Obecnie aby utrudnić przenoszenie, dane można zmieniać tylko w salonach własnych Ery – partnerskie nawet TakTaka nie mogą zarejestrować.
  To co wykonujesz to cesja z Twojego ojca na członka rodziny.
  Era zmieni dane po zakończeniu okresu rozliczeniowego – ale to akurat spoko, każdy operator musi tak to przeprowadzić.

 4. @bartomancer

  W tym wypadku nie było cesji, po prostu mój tata miał nadal w Erze wpisany stary numer dowodu (ten w postaci książeczki).

 5. bartomancer napisał:

  Aha 😛
  No to już totalnie te same problemy z Erą co na co dzień.
  Nie wiem po co oni utrudniają, przecież za każdym razem klienci sami wiedzą, że wina po stronie Ery :/
  Chyba totalnie chcą zniknąć z rynku, bo pełno klientów ucieka, oferta obecna jest śmiechu warta. Cóż – ja nie narzekam – dzięki nim mam pełno klientów MNP 😛
  Trzymaj tak dalej Era 😉

 6. oferta po byku jest “rewelacyjna” co tez powiem o obsludze w punktach sprzedazowych ja sie czasem zastanawiam czy ludzie ktorzy tam podpisuja umowie sa w pelni swiadomi swoich czynów!!

 7. Ja osobiście jako konsultant przeniosłem setki numerów i z własnego doświadczenia wiem, że zarówno Era, jak i pozostali operatorzy (lub ich pracownicy) lubią płatać figle klientom… Kiedy klient chce zarejestrować numer u obecnego opa, to pracownicy często specjalnie wpisują błędna dane klienta do systemu (często są to “niby” literówki)… Absolutnie nie oskarżam tutaj tzw. “ogółu”! Są to pojedyncze przypadki, ale mimo wszystko się zdarzają… W sumie nie dziwię się takiemu działaniu, gdyż jest to dość irytujące, gdy klient przychodzi i marudzi jak to mu źle i w ogóle, ale tacy klienci byli, są i będą zawsze… BTW: klienci PLAY to zazwyczaj są klientami tzw. “świadomymi”, którzy potrafią przekalkulować to i owo… A potem przyciągają na “fioletową” stronę znajomych i rodzinę, z czego my, konsultanci bardzo, ale to bardzo się cieszymy :D:D:D

 8. Milestone… don’t do it.

Napisz komentarz

Redakcja serwisu Blog Play zastrzega sobie możliwość moderacji (edycja, usuwanie) komentarzy zawierających wpisy niezgodne z Polskim prawem, obrażające innych użytkowników, zawierające wulgarne czy też obraźliwe treści. Ponadto zabronione jest zamieszczanie ogłoszeń reklamowych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone komentarze będące prywatnymi opiniami użytkowników.

Zamieszczone przez użytkowników komentarze nie stanową stanowiska serwisu.