BlogPlay.eu

230 tysięcy klientów e-faktury

07.03.2010 13:23:13 · Opublikowano w ciekawostki, e-faktura, inne, PLAY news
Zgodnie z informacją przekazaną w dniu dzisiejszym przez Marcina Gruszkę z e-faktury obecnie korzysta 230 tysięcy klientów sieci Play z czego w dniu wczorajszym do jednego z klientów wysłana została e-faktura numer milion. Ja niestety nie korzystam i w najbliższym czasie nie mam zamiaru korzystać. Jaki jest tego powód? Każdy fakturę trzymam w segregatorze więc i tak musiałbym ją wydrukować w domowym zaciszu. Skoro może to zrobić za mnie operator to trzeba z tego korzystać.
Źródło:

14 komentarze dla wpisu “230 tysięcy klientów e-faktury”

 1. Internauta napisał:

  Ja nie zbieram makulatury. Nie dorabiam firm recycling’owych ;P. Jestem osobą fizyczną i e-faktura mi wystarczy, chociaż i tak przychodzi na skrzynkę dopiero kilka dni po dokonaniu przeze mnie opłaty. Kwotę i nr faktury sprawdzam wcześniej na playmobile.pl i od razu robię przelew.

 2. Na play24 jest informacja o e-fakturze (koszt 3zł miesięcznie):

  Pakiet 30 minut do wszystkich e-Faktura może włączyć każdy z Abonentów oferty LongPlay 29, 49, 69, 99, LongPlay SMS 29, 49, LongPlay TELEFON 29, 49, 69, Play Premium który ma aktywowaną usługę e-Faktura. Pakiet jest przyznawany za 0 zł co miesiąc przez 6 kolejnych miesięcy od momentu włączenia pakietu.

  Czy to oznacza, że pierwsze 6 miesięcy jest za darmo a kolejne za 3zł i przez cały czas od momentu aktywacji e-faktury dostaje się co miesiąc pakiet 30 minut do wszystkich? Czy po 6 miesiącach można wyłączyć e-fakturę i powrócić do faktur papierowych?

 3. Janek_zza_firanek napisał:

  Daczego drukujesz faktury do segregatora? Jaki w tym cel, skoro moga lezec sobie bezpiecznie na dysku? Rozumiem, ze w przypadku operatora dzialanie ekologicznie to tylko dodatek do ciecia kosztow, ale w przypadku klienta to faktycznie cos “zielonego”

 4. krokodyl314 napisał:

  Ja uważam że E-faktury są dobrym pomysłem gdyż nie robimy śmietnika w domu. Ochrona środowiska i oszczędność dla operatora 🙂

 5. 1.Co do ekologicznych aspektów w postaci mniejszej ilości zużywanego papieru jest to perfidne kłamstwo operatora. Chodzi wyłącznie o to żeby koszty wysyłki i druku faktury przerzucić na abonenta. Abonent i tak będzie musiał wydrukować, nie teraz to za jakiś czas.
  2.Próba odliczenia np. internetu z takich e-faktur jest niemożliwa, chyba ze się posiada podpis elektroniczny. Takie info udzielił mi urząd skarbowy.Jeżeli to będzie uregulowane prawnie to nie mam nic przeciwko temu, możne być i e-faktura.Zostaje tylko mały problem, wszyscy Polacy powinni mieć dostęp do internetu
  3.Operator play w szczególny sposób próbuje wszystkie koszta przerzucić na abonenta. Mam już trochę czasu umowy z ty operatorem to i bardzo dziwne doświadczenia w kontaktach i podejściu do mnie przeżyłem.
  4. Co do e-faktur to na dzień dzisiejszy nie chce tego mieć, dodatkowe profity w postaci dodatkowego pakietu minut lub mb mnie nie zadowala.

 6. Ddluk, e-faktur nie musisz drukować. One muszą być na dysku. Poza tym e-faktury są o tyle lepsze, że poczta polska ich nie zagubi

 7. ddluk – a Ty co?? W IPNie zamierzasz pracować, że się kwity uczysz zbierać?? Sorki, ale Twoje podejście jest zwyczajnie durne. Już nie mówiąc, że oszczędność w postaci trzech kartek i 2 gramów tuszu/toneru zakrawa na bycie krakusem.

  Prozak – no ale jednak koperty nie ma, większość fakturę wyrzuca po opłaceniu, niektórzy nawet przed. Efaktura uprawnia do odliczenie w US. Urzędnik który udzielił Ci odpowiedzi był głupi, niedouczony, niedoinformowany – sam wybierz. Efakturę należy dostarczyć w postaci elektronicznej, czyli tak jak dostałeś paczkę ZIP. Na wyraźne żądanie urzędnika, można ją wydrukować.

  Każda firma szuka oszczędności, ITI nie wysyła faktur kompletnie. C+ też ostro promuje eFakturę. Era sobie przypomniała o F@kturze. Orange dopiero co skończył promocje e-faktur. Większość banków przysyła wszystko na maila lub smsem. PLAY daje najniższe stawki, to i szuka oszczędności gdzie się da. Jak wytłumaczycie innych??

 8. krokodyl314 napisał:

  Jeśli komuś się nie opłaca to operator nie zmusza do zmiany z wersji papierowej na elektroniczna a w dodatku w każdej chwili można z niej zrezygnować 🙂

 9. ***230tys niewysłanych faktur miesięcznie, to mam pytanie***

  :

  ***JAKIE TO OSZCZĘDNOŚCI MIESIĘCZNE DLA OPERATORA 😉 ?????

 10. “Ja niestety nie korzystam i w najbliższym czasie nie mam zamiaru korzystać. Jaki jest tego powód? Każdy fakturę trzymam w segregatorze więc i tak musiałbym ją wydrukować w domowym zaciszu. Skoro może to zrobić za mnie operator to trzeba z tego korzystać.”

  ale ty głupi jesteś ddluk… możesz to jakoś wytłumaczyć. sorki za ostre stwierdzenie ale jak to przeczytałem to pierwsza myśl, która mi przyszła do głowy i uważam, że niestety bardzo trafna

 11. @Misioo
  Jest tak jak napisałeś, można odliczyć net na podstawie efaktur. Z tym, że jeśli zostajesz poproszony o ich przedstawienie musisz to zrobić właśnie w formie elektronicznej. Czyli np. przynieść nagrane na płytkę. Nie mogą być wydrukowane :]

 12. crocer – przeca napisałem, że należy dostarczyć w formie elektronicznej, zaś na wyraźne żądanie urzędnika można wydrukować. Śmieszne, ale z życia wzięte, i z tego co wiem to nie tylko ja tak miałem 🙂

 13. @ricardo

  Pewnie, że mogę wytłumaczyć i nie musisz mnie przy tym nazywać głupkiem.

  Wszystkie faktury trzymam w segregatorze bo tak mi jest najwygodniej. Wiem gdzie co mam i jak to potrzebuje to mam do tego szybki wgląd. Rozumiem, że e-faktura jest super rozwiązaniem, tyle, że ja nie potrzebuje je mieć fizycznie na papierze. Trzymanie ich na komputerze nie wchodzi w grę.

  Mówi się tyle o ekologii, o ratowaniu lasów. Słowa słowami a tak naprawdę rozchodzi się o cięcie kosztów operatora. Bo jak inaczej wytłumaczymy kolorową ulotkę na której wydrukowany jest opis e-faktury?

  Wychodząc więc z założenia, że i tak musiałbym tą fakturę wydrukować to lepszym rozwiązaniem dla mnie jest jej papierowy odpowiednik dostarczany do mojej skrzynki.

 14. E-faktury to jest najlepsze co może być obecnie,bo dzięki temu nie musimy stać w kolejkach w banku czy na poczcie.Wiadomo,że czas to pieniądz a takie stanie w kolejce często nie trwa 5 minut tylko godzinę i wtedy czas się traci.

Napisz komentarz

Redakcja serwisu Blog Play zastrzega sobie możliwość moderacji (edycja, usuwanie) komentarzy zawierających wpisy niezgodne z Polskim prawem, obrażające innych użytkowników, zawierające wulgarne czy też obraźliwe treści. Ponadto zabronione jest zamieszczanie ogłoszeń reklamowych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone komentarze będące prywatnymi opiniami użytkowników.

Zamieszczone przez użytkowników komentarze nie stanową stanowiska serwisu.