BlogPlay.eu

Odpowiedź rzecznika prasowego Play na oświadczenie Polkomtela

08.13.2009 13:58:43 · Opublikowano w ciekawostki, inne, mnp, PLAY news
Poniżej oryginalna wypowiedź Marcina Gruszki (rzecznika prasowego sieci Play) na wydane kilka dni temu oświadczenie Polkomtela:
Zostałem oskarżony w oficjalnym komunikacie operatora PLUS GSM o manipulowanie faktami. Postanowiłem zatem publicznie zadać kilka prostych pytań. Mam nadzieję, że druga strona zechce odpowiedzieć. Co operator PLUS ma zamiar zrobić z blisko 5 tysiącami wniosków, złożonych zgodnie z obowiązującymi przepisami, o przeniesie numeru z PLUS do PLAY? Czy jedynie wnioski o pomoc, zgłoszone przez klientów bezpośrednio do UKE są jedynym sposobem na skuteczne przeniesienie numeru w ciągu 24 godzin? Chciałem tu zapewnić wszystkich klientów, którzy złożyli wnioski po 6 lipca, że PLAY poinformuje w dniu dzisiejszym o zaistniałej sytuacji UKE oraz UOKiK. Kiedy operator PLUS GSM zamierza zapoznać się z decyzją UKE z 31 lipca 2009 odrzucającą wniosek operatora PLUS o wstrzymanie zastosowania nowych bardziej korzystnych dla konsumentów przepisów dotyczących procesu przenoszenia numerów? Nasze firmy niemal ze sobą sąsiadują (kilka minut spacerem) - my odebraliśmy te decyzję już 10 dni temu. Przypomnę, że media ( m.in. dziennik Rzeczpospolita) opisywały już podobne problemy z odbiorem dokumentów przez pełnomocników prawnych w kontekście dostarczenia decyzji dotyczącej nowych stawek MTR kilka miesięcy temu. Rozumiem, że są wyjątkowo ważne przyczyny uniemożliwiające odbiór tych tak istotnych w tej sytuacji dokumentów. Wychodząc naprzeciw publikuję link – tu można się zapoznać z decyzją, obowiązującą od 31 lipca. Dlaczego nowy system działa bez zarzutów w relacjach PLAY – ERA, PLAY – ORANGE? Kiedy systemy informatyczne PLUS zaczną czytać komunikaty w nowym standardzie komunikacji, który 3 sierpnia skutecznie zastąpił wymianę zaszyfrowanych plików Excel. PLAY realizując procesy przenoszenia numerów z siecią ERA i Orange stosuje je z powodzeniem już ponad tydzień. I CHYBA NAJWAŻNIEJSZE PYTANIE – JAK TO MOŻLIWE, ŻE NOWY SYSTEM DZIAŁA IDEALNIE KIEDY KLIENT PRZENOSI NUMER Z PLAY DO PLUS – W TYM PRZYPADKU MIGRACJE MOŻLIWE SĄ W CZASIE 24 GODZIN, OKREŚLONYM OBOWIĄZUJĄCYMI NOWYMI PRZEPISAMI. Po 6 lipca skorzystało z tego ok 300 klientów. Tak naprawdę bardziej niż na odpowiedziach i tej PRowej potyczce zależy nam na realizacji woli Klientów i zakończeniu tej smutnej historii. Pozdrawiam oczekując na raport UKE.
Jak widać potwierdziły się moje informacje opublikowane w komentarzu do oświadczenia. Źródło wypowiedzi: Blogplay.pl
Źródło:

9 komentarze dla wpisu “Odpowiedź rzecznika prasowego Play na oświadczenie Polkomtela”

 1. Ładnie Guszkerns :@

 2. “5000 tysiącami w niosków” chyba 5 tysiącami wniosków albo 5000 wniosków

  Hy, staję się czujnym korektorem 😛

 3. Nie korektuj Gie, bo będzie zły.

 4. mam nadzieję, że potraktują go tak samo, jak on traktuje swoich adwersarzy, czyli totalnie go zignorują

 5. To samo co już czytałem na tym blogu, ddluk na rzecznika! 😉

 6. kemp – gdyby na wazne stanowiska zatrudniano ludzi bez odpowiedzniej wiedzy i doswiadczenia to zadna firma by nie przetrwala na rynku 🙂

 7. abonent szczęsliwy napisał:

  Nie na temat al co dziś się dzieje na PLAY-u:próby logowania i KICHA! The server is temporarily unable to service your request due to maintenance downtime or capacity problems. Please try again later.

  Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

 8. WhiteSmurff napisał:

  “no to pojechał ostro po bandzie” jak to się mówi w języku młodzieżowym 😀 brawo dla rzecznika 🙂

 9. United: Masz racje i czasem żałuje że Państwo Polskie nie jest firmą bo może nie byłoby tyle pajaców w sejmie 🙂

Napisz komentarz

Redakcja serwisu Blog Play zastrzega sobie możliwość moderacji (edycja, usuwanie) komentarzy zawierających wpisy niezgodne z Polskim prawem, obrażające innych użytkowników, zawierające wulgarne czy też obraźliwe treści. Ponadto zabronione jest zamieszczanie ogłoszeń reklamowych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone komentarze będące prywatnymi opiniami użytkowników.

Zamieszczone przez użytkowników komentarze nie stanową stanowiska serwisu.