BlogPlay.eu

Toshiba G500, 5 miesięcy później

11.30.2008 22:14:06 · Opublikowano w inne, PLAY news, Toshiba
Oto kalendarium sprawy: 22 lipca - po raz pierwszy informujemy o pojawiających się problemach 18 września - Marcin Gruszka (rzecznik prasowy Play) informuje, iż pora zając się sprawą g500 (po problemach z g450) 15 października - w siedzibie Play odbywa się spotkanie podczas, którego jeden z użytkowników zaprezentował wadliwe działanie telefonu. Zapewniono, iż natychmiast po przekazaniu sprawy odpowiedniej osobie nastąpi telefoniczny kontakt z uczestnikiem spotkania. Do dnia dzisiejszego cisza. W między czasie wysłana zostaje bardzo duża ilość maili z zapytaniem o stan wyżej wymienionej sprawy. Niestety nie zostało ustalone nic konstruktywnego. 30 listopada (za 2 godziny grudzień) - czyli dzisiaj, prawie 6 miesięcy. Miesięcy podczas których użytkownicy zmuszeniu byli zmagać się z nieprawidłowo funkcjonującym telefonem. Miesięcy w czasie których zapewniano ich o zajęciu się ich sprawą. I co z tego wynikło? Jak widać cisza. Podsumowując trzeba sobie zadać pytanie. Dlaczego zagraniczni operatorzy zaraz po zauważeniu jakiś nieprawidłowości w działaniu decydują się wycofać model, następnie wymienić wadliwy na inny o podobnej konfiguracji oraz dołożyć do tego w ramach rekompensaty pakiet minut? Play chce być operatorem lepszym od "świętej trójcy", ale chęci to nie wszystko. W tym momencie nasuwają się słowa piosenki: "... Pokaż na co Cię stać ...". Czekamy więc na rozwiązanie.
Źródło:

9 komentarze dla wpisu “Toshiba G500, 5 miesięcy później”

 1. DeathName napisał:

  Ciężko mi się z tym nie zgodzić. Część z osób zapomniała nawet o błędach w oprogramowaniu, bo WM6.1 śmiga na telefonie pomimo informacji od Toshiba Europe, że telefon nie uciągnie tego systemu (znaleźli się ludzie z pewną wiedzą i udało się uruchomić inną wersję WM niż WM5 by Play :)). Ja jeszcze trochę cierpliwości mam i czekam na wyjaśnienie tej sprawy.

  P.S. Jestem ciekaw tylko, dlaczego telefony Toshiby znikają z oferty Play…

 2. Może, aby uniknąć takich problemów jak z g500 i g450?:)

 3. Geforce666 napisał:

  Ja się G500 pozbylem w pazdzierniku i nie zaluje.

 4. Nie wiem czemu ddluk jestes tak negatywnie nastawiony w Twoich opiniach o playu. Prawie w kazdym newsie ostatnio piszesz negatywnie o play.

 5. no wlasnie tez czekam na wyjasnienie tej sprawy. widocznie rzecznik mowi to co sie chce uslyszec, ale to wsyzstko.

 6. Ja żalu do Rzecznika nie mam, myślę, że robi w tej sprawie wszystko co może, jednak wszystko jest zależne od Toshiby, gdzie jedna osoba w Polsce jest za wszystko odpowiedzialna. Co nie oznacza, że skoro jest dużo błędów w oprogramowaniu to producent powinien się zainteresować uwagami użytkowników (dużo ich poszło do Toshiby, ale zostały bez odpowiedzi). Rozumiem też, że wydanie oprogramowania jakiś czas trwa (testy itp.), ale producent powinien wydać komunikat, że nad czymś pracuje a nie pozostawia wszystko bez komentarza.

 7. Ja także posiadam telefon Toshiba G500 i więcej czasu przebywa w serwisie niż u mnie i nie mam pretensji do pleya o stan tych telefonów tylko że mimo tylu sygnałów negatywnych nic nie robią tylko pozostawili klientów którzy użytkują te telefony samym sobie, a walka z serwisem to walka z wiatrakami. Dlatego jak teraz telefon wróci z serwisu ponownie niesprawny(a cały czas występuje jeden błąd mianowicie zmieniające się profile to będę dążył do wymiany telefonu przez pleya lub do zerwania umowy na podstawie niezgodności telefonu z umową.

 8. @dpela: umowe z PLAYem masz na SWIADCZENIE USLUG, a nie na telefon /to jest sprzedaz przy okazji/. z tytulu niezgodnosci towaru z umowa, odpowiada SPRZEDAWCA(czyli dealer : i Germanos/Arteria/Empik/PLAYADA/czy cus jeszcze innego) a nie operator (p4)
  P4 odpowiada z tyt. rekojmi wobec dealera, a dealer wobec klienta odpowiada za: niezgodnosc towaru z umowa(osoby prywatne)/z tyt. rekojmi (firmy)

 9. jedziemy jedziemy napisał:

  ja wlasnie zajalem sie swoja toshiba. po wymianie karty (spodziewalem sie co z tego wyniknie) telefon przesstal ja czytac. oczywisscie wiadomo ze telefon nie ogarnia kart osmiopolowych bo taka jego uroda. a ja zostalem bez telefonu nie zmojej winy oraz bez mozliwosci ze swiadczenia uslug telekomunikacyjnych baj pley. nie z mojej winy. niech play d mi inny telefon. i mysle ze to bedzie uzasadniona reklamacja.

Napisz komentarz

Redakcja serwisu Blog Play zastrzega sobie możliwość moderacji (edycja, usuwanie) komentarzy zawierających wpisy niezgodne z Polskim prawem, obrażające innych użytkowników, zawierające wulgarne czy też obraźliwe treści. Ponadto zabronione jest zamieszczanie ogłoszeń reklamowych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone komentarze będące prywatnymi opiniami użytkowników.

Zamieszczone przez użytkowników komentarze nie stanową stanowiska serwisu.