BlogPlay.eu

Usługa e-Awizo do faktur wysyłanych w formie papierowej zostanie wyłączona

04.05.2010 22:26:21 · Opublikowano w ciekawostki, inne, komunikat, problem
Oto komunikat jaki wyświetla się po wejściu w zakładkę e-Awizo w Play24:
Informujemy że z dniem 30 kwietnia 2010 roku usługa e-Awizo do faktur wysyłanych w formie papierowej zostanie wyłączona. Od tej chwili powiadomienie o wystawionej fakturze będzie dostępne tylko przy usłudze e-Faktura.
Niestety Play kolejny raz czyni krok, którego nigdy nie zrozumiem. Faktury nadal przychodzą z opóźnieniem a klienci wciąż wymigują się od terminowej płatności tłumacząc się brakiem papierka. Tak to przynajmniej dostali maila i wiedzieli, że trzeba zapłacić. Wystarczyło się wtedy zalogować, zapisać kwotę i zrobić przelew. Co będzie po 30 kwietnia? Nic, nie ma maila, nie ma papierka, nie ma płacenia :) Oczywiście tłumaczenie operatora będzie brzmiało zapewne tak: Aktywujcie e-fakture. Dostaniecie wszystko na maila.
Źródło:

18 komentarze dla wpisu “Usługa e-Awizo do faktur wysyłanych w formie papierowej zostanie wyłączona”

 1. popełniają wielki błąd, to było bardzo przydatne – nawet wnioskowałem by załączali wraz z awizem billing za dany okres rozliczeniowy

 2. Mroczny Żniwiarz napisał:

  To zapewne jedna z poświątecznych rewolucji, o których na blogu wspominał rzecznik.

  Play chyba cofa się do przodu. Rzadko korzystam z Play Menu (*111), ale gdy korzystam, to zawsze są problemy. Rzadko wysyłam smsy premium, ale gdy wysyłam, to zawsze są problemy. Ostatnio głośne problemy z przełączaniem między nadajnikami (na razie nie odczułem, bo jestem w zasięgu) – rzecznik nabrał wody w usta i nie chce jej wypluć, tłumacząc się problemami jednostkowymi – na skalę kraju!!!

  W regulaminach usług tradycyjnie bajzel, mi.in. przez dziwny podział, w którym chyba sami się gubią. Na WWW cennik LongPlay pojawił się po 2 tygodniach od wprowadzenia abonamentów.
  Ciekawy zapis: “PRAWO DO BŁĘDÓW W DRUKU ZASTRZEŻONE” (głównie w promocjach), niedomówienia i błędy, mocno spóźnione umieszczanie regulaminów i cenników oraz jakość BOK stawiają profesjonalizm sieci pod znakiem zapytania.
  Tak długo, jak nie znajdę niczego konkurencyjnego do Play Fresha, to będę go używać. Zapewne do czasu aż zdenerwuję się jak przy Simplusie, co spowodowało zmianę operatora.

 3. naprawdę nie potraficie skojarzyć kilku faktów przecież obrazu widać w jakim kierunku idzie play z tym rozwiązaniem(zmianą) chce po prostu by klienci zrezygnowali z faktur papierkowych które są bardziej kosztowne niż wysłanie emaila, i moim zdaniem dobrze bo ludzie nie rezygnują z nich na rzecz e-faktur bo uważają że jak są darmowe to niech przysyłają

 4. “To zapewne jedna z poświątecznych rewolucji, o których na blogu wspominał rzecznik.”

  Raczej nie, bo to jest rzecz, o ktorej salony byly informowane juz jakies 3 tygodnie temu 😛 Choc fakt, uwazam ze jest to strzal w kolano ze strony PLAY.

  “Nic, nie ma maila, nie ma papierka, nie ma płacenia”
  I tak, i nie… osoba fizyczna /nie prowadzaca DG/ ma obowiazek regulowania platnosci, czy dostanie papierek czy nie 😛 (brutalne, ale prawdziwe).
  Co innego w przypadku firm.. nie ma faktury, nie ma pieniazkow 🙂

 5. @sylwek2k

  Ty to wiesz, ja to wiem. Ale ludzie nie czytają regulaminów i tego nie wiedzą.

 6. Mi akurat to nie przeszkadza. A wręcz przeciwnie ciesze z tego powodu bo, odkąd jestem w Play-u (a jestem już 30 miechów) to nie otworzyłem ani jednej koperty z fakturą. W końcu od czego ma się dostęp do play24 i konta w banku ?? 🙂

 7. Chętnie bym zrezygnował z faktur papierowych ale niestety przy odliczaniu internetu jest raczej niezbędne mieć posiadanie papierkowych wersji faktur. Jeśli kiedyś coś się zmieni w tej kwestii to chętnie odejdę na elektroniczną wersję faktury.

 8. jak podpisywałem umowę, to mnie poinformowali, że jak zrezygnuję z papierków, to będę miał 30 minut do play co miesiąć, przez 6 mioesięcy….

  Papierków nie ma i się cieszę, ale minut też nie dostałem – z tego akurat się nie cieszę…

 9. @marek: te 30 minut musisz sam sobie aktywować 😉 Mozesz to zrobic przez PLAY24, w salonie lub dzwon do BOK (choć tą ostatnią formę kontaktu możesz sobie darować… W KAŻDEJ SYTUACJI…. Lepiej podejdź do salonu, jak masz sprawę 😉

 10. @Drag: papierowe faktury NIE SĄ wymagane do skorzystania z ulgi internetowej. Wystarczy obraz faktury, babrany z podpisem i plikiem XML ze strony internetowej operatora.
  Pozdrawiam.

 11. *POBRANY 🙂 – literówka 🙂

 12. Dziwna decyzja :/
  Faktycznie faktury docierają ze sporym opóźnieniem i jak już zauważyłem nie jest to wina Poczty Polskiej.

  Od wystawienia faktury do wysłania mija 10 dni!!! więc co tu się dziwić (takie dane Play sam nadrukowuje na fvat)

 13. E-awizo to nie e-faktura.
  Może spowodowane jest to tym, że e-awizo było trzeba włączyć aby aktywować e-fakturę.
  Usługa e-faktura nie zostaje wyłączona.

 14. Rycho nie POlityk napisał:

  A czy e-faktury w Play mają e-podpis? Bo jak się chce odliczyc internet to skarbówki żądają z podpisem e-faktury. Dziś była audycja Janusza Weissa w Zet-ce o tym właśnie o e-fakturach i odliczaniu. Papierowa faktura nie musi miec podpisu. Np. Netia nie daje e-faktur z podpisem i musisz ich prosic o przysłanie papierowej f-ry jak chcesz internet odliczyc.

 15. kur.. – wylaczaja bo to samo co efaktura

  a kibel jest w tym nawet ludzie ktorzy teraz maa wlaczona e-fkture to i tak jej nie dostaja na e-avizo..

  system nie daje rady obsluzyc takiej ilosci klientow..
  To jest wlasnie play..
  robia to czego nie daja radyogarnac !!!

 16. @Rycho nie POlityk: tak, sa podpisane elektronicznie i miedzy innymi dlatego, zeby je otrzymywac, trzeba wypelniac specjalny druczek 🙂

  franz: nie.. e-awizo, to nie to samo… i masz mylne pojecie o efakturze:
  e-fakture pobierasz sobie sam z play24, a nie przysylaja Ci na maila…
  e-awizo, nie spelnia warunkow e-faktury /choc pelni funkcje informacyjna/

 17. While each off these ingredients being found in a wide
  variety of Prodec ideas running around your head. Outdated concepts of working from home.
  If this is not a income opportunity proddec available to anyone.
  Click fraud is the deliberate clicking oof those adverts that are placed on
  your website. You can prodec start them in a simple way and use your due diligence.

 18. But you need to know. Affiliate marketing programs are something you need to know, learning them and then going out oon your own.
  Of course, there are a hundred more small business ideas which can bee operated and controlled
  from a fixed environment. There are hours and hours of operation,
  quality control QC, on-call opportunities, courtesy accounts, filing taxes, andd workers’ compensation.
  It does not matter for what you believe. I see so many instances of her name being advertised by others?

Napisz komentarz

Redakcja serwisu Blog Play zastrzega sobie możliwość moderacji (edycja, usuwanie) komentarzy zawierających wpisy niezgodne z Polskim prawem, obrażające innych użytkowników, zawierające wulgarne czy też obraźliwe treści. Ponadto zabronione jest zamieszczanie ogłoszeń reklamowych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone komentarze będące prywatnymi opiniami użytkowników.

Zamieszczone przez użytkowników komentarze nie stanową stanowiska serwisu.