BlogPlay.eu„Limit finansowy transmisji danych” od marca w PLAY

02.26.2010 12:30:34 · Opublikowano w ciekawostki, inne, komunikat, pakiet, PLAY news
PLAY od 1 marca 2010 r. wprowadza usługę „Limit finansowy transmisji danych”. W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 544/2009 z dnia 18 czerwca 2009 r. zmieniającym rozporządzenie (WE) nr 717/2007 w sprawie roamingu w publicznych sieciach telefonii ruchomej wewnątrz Wspólnoty oraz dyrektywę 2002/21/WE w sprawie wspólnych ram regulacyjnych sieci i usług łączności elektronicznej, od dnia 1 marca 2009 r. wszyscy użytkownicy sieci telekomunikacyjnej P4 korzystający z transmisji danych w roamingu międzynarodowym w Strefie Euro będą mogli aktywować usługę „Limit transmisji danych”. Dzięki tej usłudze transmisja danych w roamingu międzynarodowym w Strefie Euro po osiągnięciu określonego limitu finansowego, będzie automatycznie zablokowana na zasadach i warunkach opisanych poniżej. Wszystkim użytkownikom korzystającym z usług typu post-paid  przysługuje limit finansowy zbliżony do kwoty 265 PLN brutto (217,21 PLN netto) w odniesieniu do każdego okresu rozliczeniowego. W przypadku użytkowników korzystających z usług typu  pre-paid i „Mix” przysługuje identyczny limit w odniesieniu do każdego miesiąca kalendarzowego . W momencie, kiedy użytkownik, podczas korzystania z transmisji danych w roamingu międzynarodowym, w strefie Euro, w danym okresie rozliczeniowym albo miesiącu kalendarzowym, osiągnie 80 % limitu finansowego P4 przesyła wiadomość SMS informującą o tym fakcie. Użytkownik może w dowolnym momencie zażądać od P4 zaprzestania wysyłania takich powiadomień poprzez wyłączenie usługi, a następnie ponownego rozpoczęcia ich wysyłania poprzez włączenie usługi. W przypadku, kiedy limit finansowy zostanie osiągnięty P4 przesyła wiadomość SMS na numer użytkownika z procedurą, którą użytkownik stosuje jeżeli chce korzystać dalej z usługi transmisji danych w roamingu międzynarodowym, w Strefie Euro. Jeżeli użytkownik nie skorzysta z procedury, o której mowa powyżej, P4 niezwłocznie zaprzestaje świadczenia usługi transmisji danych w roamingu międzynarodowym, w Strefie Euro, a tym samym naliczania opłat, do czasu skorzystania przez użytkownika z procedury, o której mowa powyżej. Włączenie lub wyłączenie usługi odbywa się poprzez wysłanie bezpłatnej wiadomości SMS na numer 120 o analogicznej treści „wlacz” lub „wylacz”. Zrodlo: Blogplay.pl
Źródło:

Jeden komentarz dla wpisu “„Limit finansowy transmisji danych” od marca w PLAY”

  1. Na terenie kraju też coś takiego powinno działać – nie byłoby historii takich, jak z HTC Hero i rachunkami na 1200zł.

Napisz komentarz

Redakcja serwisu Blog Play zastrzega sobie możliwość moderacji (edycja, usuwanie) komentarzy zawierających wpisy niezgodne z Polskim prawem, obrażające innych użytkowników, zawierające wulgarne czy też obraźliwe treści. Ponadto zabronione jest zamieszczanie ogłoszeń reklamowych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone komentarze będące prywatnymi opiniami użytkowników.

Zamieszczone przez użytkowników komentarze nie stanową stanowiska serwisu.